Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare13 ani pe piață

D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL

CUI 32310328J35/2481/2013

Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiș

În 2025: cifra de afaceri 511 mii lei, pierdere netă 24 mii lei, 6 angajați.

Despre D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL

D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 octombrie 2013 cu numărul J35/2481/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 32310328, cu sediul în Săcălaz, județul Timiș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 511 mii lei (-27% față de 2024), o pierdere netă de 24 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 521 mii lei la 511 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 ianuarie 2015 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
32310328
Nr. Registrul Comerțului
J35/2481/2013
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
02 octombrie 2013
EUID
ROONRC.J35/2481/2013
Cod poștal
307370

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 20.01.2015

TVA la încasare
Da

din 20.01.2015

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
511 mii lei

-27% față de 2024

Pierdere netă
24 mii lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
153 mii lei
Datorii
142 mii lei
Active totale
295 mii lei
Marjă netă
-4,6%
Cifră / angajat
85 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii2016: cifra de afaceri 277.686 lei; profit net 757 lei20162017: cifra de afaceri 415.580 lei; profit net 25.853 lei20172018: cifra de afaceri 365.021 lei; profit net 12.694 lei20182019: cifra de afaceri 515.157 lei; profit net 6.405 lei20192020: cifra de afaceri 572.537 lei; profit net 27.147 lei20202021: cifra de afaceri 521.393 lei; profit net 31.637 lei20212022: cifra de afaceri 637.250 lei; profit net 16.694 lei20222023: cifra de afaceri 684.915 lei; profit net 10.906 lei20232024: cifra de afaceri 696.324 lei; pierdere netă 169.429 lei20242025: cifra de afaceri 510.774 lei; pierdere netă 23.613 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă278 mii416 mii365 mii515 mii573 mii521 mii637 mii685 mii696 mii511 mii
Venituri totale278 mii417 mii492 mii522 mii623 mii805 mii667 mii787 mii586 mii512 mii
Cheltuieli totale274 mii387 mii476 mii511 mii589 mii768 mii645 mii770 mii740 mii536 mii
Profit / pierdere brută3.53430 mii16 mii12 mii33 mii36 mii23 mii17 mii-154 mii-24 mii
Profit / pierdere netă75726 mii13 mii6.40527 mii32 mii17 mii11 mii-169 mii-24 mii
Număr mediu de angajați57881013119106
Active imobilizate22 mii16 mii45 mii53 mii98 mii42 mii34 mii54 mii45 mii19 mii
Active circulante229 mii295 mii277 mii193 mii216 mii526 mii299 mii380 mii191 mii184 mii
din care stocuri76 mii97 mii225 mii127 mii180 mii463 mii140 mii119 mii—55 mii
creanțe31 mii42 mii36 mii35 mii36 mii40 mii145 mii241 mii190 mii86 mii
casa și conturi la bănci121 mii156 mii16 mii31 mii30623 mii14 mii19 mii64743 mii
Cheltuieli în avans———100 mii100 mii92 mii92 mii92 mii92 mii92 mii
Datorii36 mii69 mii68 mii86 mii127 mii342 mii89 mii179 mii151 mii142 mii
Capitaluri proprii215 mii241 mii254 mii260 mii287 mii319 mii336 mii346 mii177 mii153 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 195 din 774 în județul Timiș și locul 4.539 din 16.146 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Timiș

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Întrebări frecvente despre D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL este 32310328, iar codul de TVA este RO32310328. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/2481/2013, iar codul EUID este ROONRC.J35/2481/2013.

Unde are sediul D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL este în Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307370, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL?

D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 octombrie 2013, deci are 13 ani de activitate.

Cum pot contacta firma D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0735 *** 117). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL?

În 2025, D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 511 mii lei și o pierdere netă de 24 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da. D & D IVĂNIȘ CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 ianuarie 2015 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează