D & D CONSTRUCT MRN S.R.L.
CHIMIEI, Loc. Dărmănești, Oraș Dărmănești, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 469 mii lei, pierdere netă 107 mii lei, 3 angajați.
Despre D & D CONSTRUCT MRN S.R.L.
D & D CONSTRUCT MRN S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iulie 2021 cu numărul J4/1201/2021 și codul unic de înregistrare (CUI) 44560930, cu sediul în Dărmănești, județul Bacău. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 469 mii lei (-44% față de 2024), o pierdere netă de 107 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 73 mii lei la 469 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 44560930
- Nr. Registrul Comerțului
- J4/1201/2021
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 iulie 2021
- EUID
- ROONRC.J4/1201/2021
- Cod poștal
- 605300
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.2022
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Moineşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 469 mii lei
- Pierdere netă
- 107 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -58 mii lei
- Datorii
- 406 mii lei
- Active totale
- 347 mii lei
- Marjă netă
- -22,8%
- Cifră / angajat
- 156 mii lei
-44% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (117%); cifra de afaceri a scăzut cu 44% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 73 mii | 504 mii | 964 mii | 841 mii | 469 mii |
| Venituri totale | 73 mii | 504 mii | 964 mii | 841 mii | 469 mii |
| Cheltuieli totale | 98 mii | 437 mii | 872 mii | 715 mii | 566 mii |
| Profit / pierdere brută | -25 mii | 67 mii | 92 mii | 126 mii | -96 mii |
| Profit / pierdere netă | -26 mii | 62 mii | 84 mii | 107 mii | -107 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 5 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | — | 66 mii | 50 mii | 35 mii | 296 mii |
| Active circulante | 5.426 | 66 mii | 148 mii | 167 mii | 51 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 3.711 | 3.683 |
| creanțe | — | 293 | 7.826 | 18 mii | 23 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.426 | 66 mii | 140 mii | 145 mii | 24 mii |
| Datorii | 31 mii | 96 mii | 97 mii | 77 mii | 406 mii |
| Capitaluri proprii | -26 mii | 36 mii | 101 mii | 124 mii | -58 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 101 din 462 în județul Bacău și locul 4.828 din 16.153 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Bacău
- URBAN SUMMIT S.R.L. · Bacău475 mii lei · 2 ang.
- THOTEC MEC S.R.L. · Bacău471 mii lei · 1 ang.
- ETICMKT S.R.L. · Mărgineni468 mii lei · 2 ang.
- VERON & ARGHIR S.R.L. · Comănești459 mii lei · 7 ang.
- IMOBILIARE ROMA S.R.L. · Cașin458 mii lei · 0 ang.
- PALUMBO CONSTRUCT S.R.L. · Dărmănești451 mii lei · 2 ang.
- TRUST CONSTRUCT BACĂU S.R.L. · Bacău450 mii lei · 1 ang.
- JUNCU INSTAL SRL · Moinești450 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Întrebări frecvente despre D & D CONSTRUCT MRN S.R.L.
Care este CUI-ul firmei D & D CONSTRUCT MRN S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei D & D CONSTRUCT MRN S.R.L. este 44560930, iar codul de TVA este RO44560930. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J4/1201/2021, iar codul EUID este ROONRC.J4/1201/2021.
Unde are sediul D & D CONSTRUCT MRN S.R.L.?
Sediul social al firmei D & D CONSTRUCT MRN S.R.L. este în CHIMIEI, Loc. Dărmănești, Oraș Dărmănești, Bacău, județul Bacău, cod poștal 605300, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are D & D CONSTRUCT MRN S.R.L.?
Activitatea principală a firmei D & D CONSTRUCT MRN S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată D & D CONSTRUCT MRN S.R.L.?
D & D CONSTRUCT MRN S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iulie 2021, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma D & D CONSTRUCT MRN S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru D & D CONSTRUCT MRN S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Dărmănești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are D & D CONSTRUCT MRN S.R.L.?
În 2025, D & D CONSTRUCT MRN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 469 mii lei și o pierdere netă de 107 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este D & D CONSTRUCT MRN S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. D & D CONSTRUCT MRN S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.