CRYS-LAURA SRL
Str. GHEORGHE DOJA, Municipiul Sighetu Marmației, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 687 mii lei, profit net 69 mii lei, 1 angajați.
Despre CRYS-LAURA SRL
CRYS-LAURA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 ianuarie 2005 cu numărul J2005000058240 și codul unic de înregistrare (CUI) 17119295, cu sediul în Sighetu Marmației, județul Maramureș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4773). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 687 mii lei (+2% față de 2024), un profit net de 69 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 590 mii lei la 687 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2009 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17119295
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005000058240
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 ianuarie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005000058240
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.02.2009
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 687 mii lei
- Profit net
- 69 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 69 mii lei
- Datorii
- 214 mii lei
- Active totale
- 283 mii lei
- Marjă netă
- 10%
- Cifră / angajat
- 687 mii lei
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 76% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 468 mii | 498 mii | 519 mii | 452 mii | 533 mii | 590 mii | 635 mii | 594 mii | 672 mii | 687 mii |
| Venituri totale | 494 mii | 517 mii | 537 mii | 469 mii | 567 mii | 621 mii | 650 mii | 598 mii | 676 mii | 691 mii |
| Cheltuieli totale | 443 mii | 454 mii | 450 mii | 453 mii | 511 mii | 594 mii | 584 mii | 554 mii | 646 mii | 605 mii |
| Profit / pierdere brută | 52 mii | 62 mii | 87 mii | 15 mii | 55 mii | 27 mii | 66 mii | 43 mii | 31 mii | 86 mii |
| Profit / pierdere netă | 45 mii | 57 mii | 82 mii | 11 mii | 51 mii | 22 mii | 60 mii | 38 mii | 11 mii | 69 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 2.391 | 5.146 | 4.478 | 3.810 | 3.142 | 2.474 | 1.806 | 2.651 | 7.106 | 0 |
| Active circulante | 349 mii | 408 mii | 383 mii | 298 mii | 328 mii | 402 mii | 409 mii | 339 mii | 1,6 mil | 283 mii |
| din care stocuri | 122 mii | 157 mii | 151 mii | 154 mii | 153 mii | 140 mii | 108 mii | 137 mii | 1,4 mil | 170 mii |
| creanțe | 184 mii | 222 mii | 225 mii | 115 mii | 110 mii | 129 mii | 122 mii | 105 mii | 76 mii | 73 mii |
| casa și conturi la bănci | 43 mii | 30 mii | 6.925 | 29 mii | 65 mii | 134 mii | 179 mii | 97 mii | 170 mii | 39 mii |
| Datorii | 306 mii | 342 mii | 305 mii | 209 mii | 188 mii | 240 mii | 185 mii | 228 mii | 1,5 mil | 214 mii |
| Capitaluri proprii | 45 mii | 72 mii | 82 mii | 93 mii | 144 mii | 165 mii | 226 mii | 114 mii | 124 mii | 69 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 0 | 0 | 0 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 63 din 87 în județul Maramureș și locul 1.999 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice.
Firme similare din județul Maramureș
- FARMACEUTICA LUKFARM S.R.L. · Săpânța808 mii lei · 3 ang.
- MILLEFOLIA SRL · Baia Mare745 mii lei · 2 ang.
- MARINO SANTE SRL · Călinești678 mii lei · 2 ang.
- BELLA DONNA SRL · Baia Mare656 mii lei · 1 ang.
- BIOACTIV SRL · Sighetu Marmației579 mii lei · 0 ang.
- TOPALTHEA SRL · Seini574 mii lei · 1 ang.
- FLOFOR COM SRL · Rona De Sus568 mii lei · 2 ang.
- MIHNEAFARM S.R.L. · Copalnic-Mănăștur559 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
Întrebări frecvente despre CRYS-LAURA SRL
Care este CUI-ul firmei CRYS-LAURA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CRYS-LAURA SRL este 17119295, iar codul de TVA este RO17119295. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000058240, iar codul EUID este ROONRC.J2005000058240.
Unde are sediul CRYS-LAURA SRL?
Sediul social al firmei CRYS-LAURA SRL este în Str. GHEORGHE DOJA, Municipiul Sighetu Marmației, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CRYS-LAURA SRL?
Activitatea principală a firmei CRYS-LAURA SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4773.
Când a fost înființată CRYS-LAURA SRL?
CRYS-LAURA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 ianuarie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CRYS-LAURA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0262 *** 160). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CRYS-LAURA SRL?
În 2025, CRYS-LAURA SRL a raportat o cifră de afaceri de 687 mii lei și un profit net de 69 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CRYS-LAURA SRL plătitoare de TVA?
Da. CRYS-LAURA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2009 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.