CROYEVENTS SRL
HUSARI, Sat Drăguș, Comuna Drăguș, Brașov
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 124 mii lei, profit net 35 mii lei, 1 angajați.
Despre CROYEVENTS SRL
CROYEVENTS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 octombrie 2017 cu numărul J2017002822086 și codul unic de înregistrare (CUI) 38346410, cu sediul în Drăguș, județul Brașov. Activitatea principală este „Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor” (cod CAEN 8230). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 124 mii lei (-47% față de 2024), un profit net de 35 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 33 mii lei la 124 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 38346410
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017002822086
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 octombrie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017002822086
- Cod poștal
- 507251
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Victoria
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 124 mii lei
- Profit net
- 35 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 183 mii lei
- Datorii
- 445 lei
- Active totale
- 183 mii lei
- Marjă netă
- 28,5%
- Cifră / angajat
- 124 mii lei
-47% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 47% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 115 mii | 75 mii | 26 mii | 33 mii | 163 mii | 171 mii | 234 mii | 124 mii |
| Venituri totale | 0 | 187 mii | 111 mii | 53 mii | 33 mii | 163 mii | 171 mii | 234 mii | 129 mii |
| Cheltuieli totale | 170 | 139 mii | 105 mii | 35 mii | 31 mii | 140 mii | 119 mii | 216 mii | 93 mii |
| Profit / pierdere brută | -170 | 48 mii | 6.907 | 18 mii | 2.249 | 23 mii | 51 mii | 19 mii | 37 mii |
| Profit / pierdere netă | -170 | 47 mii | 6.160 | 17 mii | 1.917 | 21 mii | 50 mii | 15 mii | 35 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 487 | 4.166 | 1.498 | 42 mii | 52 mii | 52 mii | 52 mii | 52 mii | 56 mii |
| Active circulante | 108 mii | 87 mii | 63 mii | 33 mii | 47 mii | 36 mii | 90 mii | 99 mii | 127 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 1.650 | — | 852 | 852 | — |
| creanțe | 97 mii | 5.360 | — | 2.242 | — | — | — | 37 mii | 81 mii |
| casa și conturi la bănci | 11 mii | 81 mii | 63 mii | 31 mii | 45 mii | 36 mii | 89 mii | 60 mii | 46 mii |
| Datorii | 150 | 7.173 | 11 mii | 4.560 | 22 mii | 4.789 | 9.157 | 2.795 | 445 |
| Venituri în avans | 109 mii | 37 mii | — | — | 4.609 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 30 | 47 mii | 53 mii | 70 mii | 72 mii | 83 mii | 133 mii | 148 mii | 183 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 47 din 78 în județul Brașov și locul 1.106 din 1.870 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8230 – Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor.
Firme similare din județul Brașov
- ENOSOFT SRL · Prejmer139 mii lei · 2 ang.
- VISIONAIRE E.A. S.R.L. · Brașov135 mii lei · 0 ang.
- M.P.F. SOLUTIONS & SYSTEMS SRL · Brașov133 mii lei · 1 ang.
- BIZZ BRASOV S.R.L. · Brașov128 mii lei · 0 ang.
- IZVOR FEST ENTERTAINMENT S.R.L. · Brașov121 mii lei · 0 ang.
- FOR BEST EVENTS S.R.L. · Săcele120 mii lei · 1 ang.
- M.M.B. LUXURY EVENTS S.R.L. · Brașov111 mii lei · 1 ang.
- ART MEMEV S.R.L. · Hărman108 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8230 – Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
Întrebări frecvente despre CROYEVENTS SRL
Care este CUI-ul firmei CROYEVENTS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CROYEVENTS SRL este 38346410. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017002822086, iar codul EUID este ROONRC.J2017002822086.
Unde are sediul CROYEVENTS SRL?
Sediul social al firmei CROYEVENTS SRL este în HUSARI, Sat Drăguș, Comuna Drăguș, Brașov, județul Brașov, cod poștal 507251, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CROYEVENTS SRL?
Activitatea principală a firmei CROYEVENTS SRL este „Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor”, cod CAEN 8230. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CROYEVENTS SRL?
CROYEVENTS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 octombrie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CROYEVENTS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0762 *** 941). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CROYEVENTS SRL?
În 2025, CROYEVENTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 124 mii lei și un profit net de 35 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CROYEVENTS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CROYEVENTS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.