CROSS WORK S.R.L.
CHIȘINĂULUI, et. 6, Municipiul Iași, Iași
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 13,6 mil lei, profit net 657 mii lei, 126 angajați.
Despre CROSS WORK S.R.L.
CROSS WORK S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iulie 2006 cu numărul J2006001776227 și codul unic de înregistrare (CUI) 18864085, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului” (cod CAEN 7820). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 13,6 mil lei (+16% față de 2024), un profit net de 657 mii lei și 126 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 13,3 mil lei la 13,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 iulie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 18864085
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006001776227
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 iulie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006001776227
- Cod poștal
- 700265
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 25.07.2006
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 13,6 mil lei
- Profit net
- 657 mii lei
- Angajați (medie)
- 126
- Capitaluri proprii
- 676 mii lei
- Datorii
- 4,9 mil lei
- Active totale
- 5,6 mil lei
- Marjă netă
- 4,8%
- Cifră / angajat
- 108 mii lei
+16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 87% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6,4 mil | 9,3 mil | 11,7 mil | 6,7 mil | 5,6 mil | 13,3 mil | 21,6 mil | 21,8 mil | 11,7 mil | 13,6 mil |
| Venituri totale | 6,5 mil | 9,4 mil | 11,8 mil | 6,8 mil | 5,9 mil | 13,4 mil | 21,7 mil | 22 mil | 11,8 mil | 13,8 mil |
| Cheltuieli totale | 5,5 mil | 8,1 mil | 11 mil | 6,8 mil | 6,2 mil | 13 mil | 20,5 mil | 21,7 mil | 11,7 mil | 13 mil |
| Profit / pierdere brută | 905 mii | 1,3 mil | 813 mii | 12 mii | -276 mii | 402 mii | 1,2 mil | 331 mii | 151 mii | 781 mii |
| Profit / pierdere netă | 778 mii | 1,1 mil | 705 mii | 4.441 | -276 mii | 385 mii | 1,1 mil | 295 mii | 129 mii | 657 mii |
| Număr mediu de angajați | 119 | 135 | 228 | 122 | 137 | 236 | 288 | 263 | 137 | 126 |
| Active imobilizate | 42 mii | 70 mii | 151 mii | 152 mii | 122 mii | 262 mii | 146 mii | 229 mii | 190 mii | 185 mii |
| Active circulante | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,9 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 3,2 mil | 6,7 mil | 5,2 mil | 4,3 mil | 5,4 mil |
| din care stocuri | 203 mii | 0 | 3.664 | 5.230 | 5.166 | 3.022 | 4.384 | 4.384 | 4.384 | 5.558 |
| creanțe | 210 mii | 1,3 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 2,8 mil | 6 mil | 4,3 mil | 3 mil | 4,7 mil |
| casa și conturi la bănci | 1,4 mil | 649 mii | 982 mii | 540 mii | 445 mii | 393 mii | 729 mii | 830 mii | 1,4 mil | 645 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | — | 108 mii | 91 mii | 29 mii | 2.514 | 2.277 | 5 | 90 |
| Datorii | 1 mil | 902 mii | 1,2 mil | 630 mii | 749 mii | 1,5 mil | 3,8 mil | 2 mil | 1 mil | 4,9 mil |
| Venituri în avans | 0 | — | — | — | — | — | 82 mii | 50 mii | 39 mii | 28 mii |
| Capitaluri proprii | 796 mii | 1,1 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 3 mil | 3,3 mil | 3,4 mil | 676 mii |
| din care capital subscris vărsat | 15 mii | 15 mii | 15 mii | 15 mii | 15 mii | 15 mii | 15 mii | 15 mii | 15 mii | 15 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 75 în județul Iași și locul 92 din 1.400 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7820 – Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului.
Firme similare din județul Iași
- FEROCAME&EM.DO S.R.L. · Iași16,4 mil lei · 66 ang.
- WORK-FOR RO CENTER S.R.L. · Iași14 mil lei · 39 ang.
- MIHELIS PERSONAL MANAGEMENT S.R.L. · Târgu Frumos13 mil lei · 39 ang.
- DARE TALENT DEVELOPMENT S.R.L. · Iași11,1 mil lei · 35 ang.
- A.G LAVORATORI S.R.L. · Podu Hagiului (com. Gorban)8,6 mil lei · 44 ang.
- BRAVI AUTISTI S.R.L. · Pietraria (com. Bârnova)6,8 mil lei · 26 ang.
- TIMOMATTMEL S.R.L. · Horpaz (com. Miroslava)4 mil lei · 23 ang.
- BI H.O.R PROFFESIONAL OUTSOURCING S.R.L. · Iași3,8 mil lei · 20 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7820 – Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
Întrebări frecvente despre CROSS WORK S.R.L.
Care este CUI-ul firmei CROSS WORK S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CROSS WORK S.R.L. este 18864085, iar codul de TVA este RO18864085. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006001776227, iar codul EUID este ROONRC.J2006001776227.
Unde are sediul CROSS WORK S.R.L.?
Sediul social al firmei CROSS WORK S.R.L. este în CHIȘINĂULUI, et. 6, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700265, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CROSS WORK S.R.L.?
Activitatea principală a firmei CROSS WORK S.R.L. este „Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului”, cod CAEN 7820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CROSS WORK S.R.L.?
CROSS WORK S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iulie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CROSS WORK S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0332 *** 533). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CROSS WORK S.R.L.?
În 2025, CROSS WORK S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 13,6 mil lei și un profit net de 657 mii lei, cu 126 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CROSS WORK S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. CROSS WORK S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 25 iulie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.