CRIPMA SRL
B-dul BUCURESTI, ap. 45, Municipiul Baia Mare, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 162 mii lei, pierdere netă 51 mii lei, 2 angajați.
Despre CRIPMA SRL
CRIPMA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2000 cu numărul J2000000429247 și codul unic de înregistrare (CUI) 13179308, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Alte activități de protecție n.c.a.” (cod CAEN 8009). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 162 mii lei (-67% față de 2024), o pierdere netă de 51 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 399 mii lei la 162 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iulie 2000 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 13179308
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000000429247
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 iulie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000000429247
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 10.07.2000
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 162 mii lei
- Pierdere netă
- 51 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 76 mii lei
- Datorii
- 110 mii lei
- Active totale
- 185 mii lei
- Marjă netă
- -31,6%
- Cifră / angajat
- 81 mii lei
-67% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 67% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 326 mii | 67 mii | 169 mii | 369 mii | 365 mii | 399 mii | 415 mii | 481 mii | 492 mii | 162 mii |
| Venituri totale | 326 mii | 67 mii | 170 mii | 369 mii | 366 mii | 399 mii | 415 mii | 482 mii | 492 mii | 162 mii |
| Cheltuieli totale | 273 mii | 98 mii | 187 mii | 372 mii | 388 mii | 403 mii | 410 mii | 408 mii | 478 mii | 212 mii |
| Profit / pierdere brută | 53 mii | -31 mii | -17 mii | -2.447 | -23 mii | -3.432 | 5.163 | 73 mii | 14 mii | -50 mii |
| Profit / pierdere netă | 50 mii | -33 mii | -19 mii | -6.142 | -26 mii | -7.423 | 1.096 | 69 mii | 4.213 | -51 mii |
| Număr mediu de angajați | 10 | 1 | 6 | 9 | 9 | 9 | 9 | 7 | 6 | 2 |
| Active imobilizate | 92 mii | 90 mii | 88 mii | 87 mii | 85 mii | 88 mii | 86 mii | 86 mii | 83 mii | 80 mii |
| Active circulante | 247 mii | 185 mii | 199 mii | 202 mii | 209 mii | 287 mii | 116 mii | 95 mii | 202 mii | 106 mii |
| din care stocuri | 59 mii | 67 mii | 89 mii | 43 mii | 34 mii | 38 mii | 31 mii | 28 mii | 28 mii | 26 mii |
| creanțe | 62 mii | 29 mii | 52 mii | 65 mii | 146 mii | 170 mii | 80 mii | 56 mii | 95 mii | 67 mii |
| casa și conturi la bănci | 126 mii | 89 mii | 59 mii | 94 mii | 29 mii | 79 mii | 4.948 | 12 mii | 80 mii | 13 mii |
| Datorii | 40 mii | 9.522 | 41 mii | 48 mii | 79 mii | 168 mii | 148 mii | 59 mii | 158 mii | 110 mii |
| Capitaluri proprii | 299 mii | 266 mii | 247 mii | 241 mii | 214 mii | 207 mii | 54 mii | 123 mii | 127 mii | 76 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 15 în județul Maramureș și locul 541 din 830 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8009 – Alte activități de protecție n.c.a..
Firme similare din județul Maramureș
- CORTEZ GUARD SECURITY S.R.L. · Baia Mare389 mii lei · 2 ang.
- PRIM ELECTRO COMPANY SRL · Baia Mare370 mii lei · 2 ang.
- RELY VIP SECURITY S.R.L. · Sasar (com. Recea)369 mii lei · 1 ang.
- ROBAU SRL · Baia Mare176 mii lei · 1 ang.
- THE FUTURE WORLD S.R.L. · Borsa (oraș Borșa)107 mii lei · 1 ang.
- KESSY.RO S.R.L. · Remeți103 mii lei · 1 ang.
- RALUPO SRL · Baia Mare73 mii lei · 1 ang.
- VANCEA SOLUTIONS S.R.L. · Vadu Izei0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8009 – Alte activități de protecție n.c.a.
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Întrebări frecvente despre CRIPMA SRL
Care este CUI-ul firmei CRIPMA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CRIPMA SRL este 13179308, iar codul de TVA este RO13179308. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000429247, iar codul EUID este ROONRC.J2000000429247.
Unde are sediul CRIPMA SRL?
Sediul social al firmei CRIPMA SRL este în B-dul BUCURESTI, ap. 45, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CRIPMA SRL?
Activitatea principală a firmei CRIPMA SRL este „Alte activități de protecție n.c.a.”, cod CAEN 8009. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CRIPMA SRL?
CRIPMA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CRIPMA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0362 *** 427). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CRIPMA SRL?
În 2025, CRIPMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 162 mii lei și o pierdere netă de 51 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CRIPMA SRL plătitoare de TVA?
Da. CRIPMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iulie 2000 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.