CRIAND SMART SRL
SOLD. TUNSU PETRE, București Sectorul 5, București
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, pierdere netă 44 mii lei, 7 angajați.
Despre CRIAND SMART SRL
CRIAND SMART SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 iunie 2015 cu numărul J2015007871409 și codul unic de înregistrare (CUI) 34708681, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (-16% față de 2024), o pierdere netă de 44 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 639 mii lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2019.
Date de identificare
- CUI
- 34708681
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015007871409
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 iunie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015007871409
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.08.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Pierdere netă
- 44 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 244 mii lei
- Datorii
- 300 mii lei
- Active totale
- 544 mii lei
- Marjă netă
- -3,7%
- Cifră / angajat
- 171 mii lei
-16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 93 mii | 66 mii | 225 mii | 1,3 mil | 639 mii | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,2 mil |
| Venituri totale | 94 mii | 66 mii | 225 mii | 1,3 mil | 677 mii | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,2 mil |
| Cheltuieli totale | 139 mii | 79 mii | 309 mii | 1,2 mil | 729 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | -45 mii | -12 mii | -84 mii | 154 mii | -52 mii | 170 mii | 197 mii | 132 mii | -44 mii |
| Profit / pierdere netă | -46 mii | -13 mii | -86 mii | 140 mii | -58 mii | 155 mii | 183 mii | 101 mii | -44 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 3 | 7 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 |
| Active imobilizate | 11 mii | 579 | 579 | 198 mii | 167 mii | 329 mii | 191 mii | 203 mii | 154 mii |
| Active circulante | 5.817 | 16 mii | 51 mii | 98 mii | 66 mii | 167 mii | 286 mii | 272 mii | 390 mii |
| din care stocuri | -11 mii | 10 mii | 2.680 | 16 mii | -40 mii | 53 mii | 56 mii | 98 mii | 296 mii |
| creanțe | 12 mii | 2.697 | 16 mii | 78 mii | 61 mii | 71 mii | 164 mii | 83 mii | 49 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.814 | 2.589 | 32 mii | 4.344 | 45 mii | 43 mii | 66 mii | 91 mii | 45 mii |
| Datorii | 65 mii | 77 mii | 198 mii | 301 mii | 314 mii | 150 mii | 124 mii | 188 mii | 300 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 115 mii | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -49 mii | -61 mii | -147 mii | -6.145 | -81 mii | 232 mii | 352 mii | 288 mii | 244 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 782 din 1.618 în județul București și locul 3.641 din 10.027 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5611 – Restaurante.
Firme similare din județul București
- CLUB 69 BAR & LOUNGE SRL · București Sector 31,2 mil lei · 8 ang.
- 4ELEMENTS CONCEPT S.R.L. · București Sector 21,2 mil lei · 11 ang.
- ROLL-UP GROUP SRL · București Sector 11,2 mil lei · 5 ang.
- TREI CAMILE IMPEX SRL · București Sector 51,2 mil lei · 7 ang.
- DIAMOND UBER S.R.L. · București Sector 41,2 mil lei · 4 ang.
- LE BISTRO S.R.L. · București Sector 61,2 mil lei · 2 ang.
- TANASE KARLA IMPEX SRL · București Sector 21,2 mil lei · 1 ang.
- SAVURO TEAM SRL · București Sector 51,2 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 18754/303/202627.07.2026
validare poprire
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 18011/303/202617.07.2026
validare poprire
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 20/222/202508.01.2025
validare poprire
Judecătoria Dorohoi · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 2479/222/202307.07.2023
validare poprire
Judecătoria Dorohoi · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 5610 Restaurante
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Întrebări frecvente despre CRIAND SMART SRL
Care este CUI-ul firmei CRIAND SMART SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CRIAND SMART SRL este 34708681, iar codul de TVA este RO34708681. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015007871409, iar codul EUID este ROONRC.J2015007871409.
Unde are sediul CRIAND SMART SRL?
Sediul social al firmei CRIAND SMART SRL este în SOLD. TUNSU PETRE, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CRIAND SMART SRL?
Activitatea principală a firmei CRIAND SMART SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CRIAND SMART SRL?
CRIAND SMART SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 iunie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CRIAND SMART SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CRIAND SMART SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 5 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CRIAND SMART SRL?
În 2025, CRIAND SMART SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și o pierdere netă de 44 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CRIAND SMART SRL plătitoare de TVA?
Da. CRIAND SMART SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.