CRESCENTO SHOES SRL
SCORUȘULUI, et. 1, București Sectorul 4, București
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 3,7 mil lei, profit net 454 mii lei, 7 angajați.
Despre CRESCENTO SHOES SRL
CRESCENTO SHOES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2017 cu numărul J2017010848409 și codul unic de înregistrare (CUI) 37866503, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele” (cod CAEN 4616). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,7 mil lei (+11% față de 2024), un profit net de 454 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2 mil lei la 3,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 37866503
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017010848409
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017010848409
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.11.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,7 mil lei
- Profit net
- 454 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 1,3 mil lei
- Datorii
- 1,8 mil lei
- Active totale
- 3 mil lei
- Marjă netă
- 12,1%
- Cifră / angajat
- 534 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 583 mii | 1,7 mil | 2,5 mil | 1,4 mil | 2 mil | 2,5 mil | 3,1 mil | 3,4 mil | 3,7 mil |
| Venituri totale | 583 mii | 1,7 mil | 2,5 mil | 1,4 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 3,1 mil | 3,4 mil | 3,7 mil |
| Cheltuieli totale | 449 mii | 1,5 mil | 2,2 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 3 mil | 3 mil | 3,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 134 mii | 203 mii | 307 mii | -134 mii | 385 mii | 258 mii | 154 mii | 348 mii | 527 mii |
| Profit / pierdere netă | 121 mii | 186 mii | 281 mii | -147 mii | 366 mii | 237 mii | 137 mii | 293 mii | 454 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 4 | 5 | 5 | 4 | 5 | 6 | 6 | 7 |
| Active imobilizate | 0 | 7.944 | 7.314 | 25 mii | 34 mii | 22 mii | 24 mii | 41 mii | 42 mii |
| Active circulante | 609 mii | 937 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 3 mil |
| din care stocuri | 381 mii | 558 mii | 964 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 2,5 mil |
| creanțe | 222 mii | 376 mii | 259 mii | 125 mii | 96 mii | 153 mii | 67 mii | 29 mii | 283 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.112 | 1.972 | 5.998 | 1.275 | 47 mii | 21 mii | 32 mii | 70 mii | 218 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 mii | 0 |
| Datorii | 487 mii | 638 mii | 848 mii | 1,2 mil | 771 mii | 797 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,8 mil |
| Venituri în avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 mii | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 122 mii | 307 mii | 388 mii | 122 mii | 488 mii | 725 mii | 739 mii | 810 mii | 1,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 133 în județul București și locul 21 din 327 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4616 – Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele.
Firme similare din județul București
- MARIKO INTERNATIONAL TRADING SRL · București Sector 14,6 mil lei · 13 ang.
- TONI BRIGHT IMPEX SRL · București Sector 24,2 mil lei · 4 ang.
- J & R ENTERPRISES SRL · București Sector 24 mil lei · 10 ang.
- GALAXY ECONOMIC SRL · București Sector 23,9 mil lei · 1 ang.
- SIGMA CONFORT GRUP SRL · București Sector 53,6 mil lei · 15 ang.
- SFINX STAR SRL · București Sector 23,5 mil lei · 1 ang.
- C & C MEDIS VISION SRL · București Sector 42,8 mil lei · 4 ang.
- LALA LUXURY BOUTIQUE SRL · București Sector 12,6 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 23659/302/202516.06.2026
furtul calificat (art.229 NCP)
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Penal · calitate: Intimat persoană vătămată
- 23659/302/202527.08.2025
furtul calificat (art.229 NCP)
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
- 23659/302/2025/a127.08.2025
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
- 4681/254/202421.08.2024
plângere contravenţională DGAF NR. 0030011/04.08.2024
Judecătoria Mangalia · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4616 – Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
Întrebări frecvente despre CRESCENTO SHOES SRL
Care este CUI-ul firmei CRESCENTO SHOES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CRESCENTO SHOES SRL este 37866503, iar codul de TVA este RO37866503. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017010848409, iar codul EUID este ROONRC.J2017010848409.
Unde are sediul CRESCENTO SHOES SRL?
Sediul social al firmei CRESCENTO SHOES SRL este în SCORUȘULUI, et. 1, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CRESCENTO SHOES SRL?
Activitatea principală a firmei CRESCENTO SHOES SRL este „Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele”, cod CAEN 4616. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CRESCENTO SHOES SRL?
CRESCENTO SHOES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CRESCENTO SHOES SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CRESCENTO SHOES SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CRESCENTO SHOES SRL?
În 2025, CRESCENTO SHOES SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,7 mil lei și un profit net de 454 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CRESCENTO SHOES SRL plătitoare de TVA?
Da. CRESCENTO SHOES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/37866503API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.
Explorează
- Firme din București Sector 4
- Firme cu CAEN 4616 din județul București
- CAEN 4616 – Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 4616
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară CRESCENTO SHOES SRL cu alte firme