CREATIVE GANG STUDIO SRL
SĂCELE, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 5,3 mil lei, profit net 1,2 mil lei, 1 angajați.
Despre CREATIVE GANG STUDIO SRL
CREATIVE GANG STUDIO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 2012 cu numărul J40/14527/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30998922, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de creație artistică” (cod CAEN 9003). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,3 mil lei (+26% față de 2024), un profit net de 1,2 mil lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 584 mii lei la 5,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 30998922
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/14527/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 decembrie 2012
- EUID
- ROONRC.J40/14527/2012
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.2018
reactivat 25.09.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,3 mil lei
- Profit net
- 1,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1,2 mil lei
- Datorii
- 1,3 mil lei
- Active totale
- 2,5 mil lei
- Marjă netă
- 22,3%
- Cifră / angajat
- 5,3 mil lei
+26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 394 mii | 331 mii | 452 mii | 1,1 mil | 584 mii | 2,6 mil | 2,5 mil | 4,2 mil | 5,3 mil |
| Venituri totale | 394 mii | 331 mii | 457 mii | 1,1 mil | 604 mii | 2,7 mil | 2,5 mil | 4,2 mil | 5,5 mil |
| Cheltuieli totale | 370 mii | 355 mii | 342 mii | 715 mii | 461 mii | 1,7 mil | 1,3 mil | 2,9 mil | 4,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 23 mii | -24 mii | 115 mii | 371 mii | 143 mii | 936 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| Profit / pierdere netă | 19 mii | -27 mii | 110 mii | 361 mii | 137 mii | 911 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 107 mii | 111 mii | 100 mii | 192 mii | 176 mii | 608 mii | 1 mil | 1,5 mil | 1,6 mil |
| Active circulante | 163 mii | 287 mii | 240 mii | 400 mii | 355 mii | 964 mii | 644 mii | 785 mii | 841 mii |
| din care stocuri | 51 mii | 13 mii | 12 mii | 40 mii | 28 mii | 22 mii | 25 mii | 13 mii | 814 |
| creanțe | 64 mii | 144 mii | 60 mii | 79 mii | 79 mii | 915 mii | 609 mii | 850 mii | 852 mii |
| casa și conturi la bănci | 48 mii | 130 mii | 167 mii | 281 mii | 249 mii | 27 mii | 11 mii | -78 mii | -12 mii |
| Cheltuieli în avans | 24 mii | 13 mii | 7.009 | 166 | 2.451 | 998 | 135 | 527 | 823 |
| Datorii | 218 mii | 349 mii | 236 mii | 232 mii | 246 mii | 662 mii | 454 mii | 1,2 mil | 1,3 mil |
| Capitaluri proprii | 76 mii | 63 mii | 110 mii | 361 mii | 288 mii | 911 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 180 în județul București și locul 3 din 639 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9003 – Activități de creație artistică.
Firme similare din județul București
- PATRIMONIU SRL · București Sector 16,9 mil lei · 4 ang.
- ARTA BISERICEASCA CANONICA S.R.L. · București Sector 63,1 mil lei · 5 ang.
- IX MUSIC PRODUCTIONS SRL · București Sector 31,6 mil lei · 1 ang.
- RESTAURO ART GRUP SRL · București Sector 21,4 mil lei · 5 ang.
- PHENOMENON DADA SRL · București Sector 51,2 mil lei · 0 ang.
- SOL PROJECT 26 S.R.L. · București Sector 11,2 mil lei · 0 ang.
- D & P RESTAURARI SRL · București Sector 11,2 mil lei · 8 ang.
- THE BLACK LODGE S.R.L. · București Sector 31 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9003 – Activități de creație artistică
- 7410 Activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9003 Activități de creație artistică
Întrebări frecvente despre CREATIVE GANG STUDIO SRL
Care este CUI-ul firmei CREATIVE GANG STUDIO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CREATIVE GANG STUDIO SRL este 30998922, iar codul de TVA este RO30998922. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/14527/2012, iar codul EUID este ROONRC.J40/14527/2012.
Unde are sediul CREATIVE GANG STUDIO SRL?
Sediul social al firmei CREATIVE GANG STUDIO SRL este în SĂCELE, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CREATIVE GANG STUDIO SRL?
Activitatea principală a firmei CREATIVE GANG STUDIO SRL este „Activități de creație artistică”, cod CAEN 9003. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CREATIVE GANG STUDIO SRL?
CREATIVE GANG STUDIO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 2012, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CREATIVE GANG STUDIO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CREATIVE GANG STUDIO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CREATIVE GANG STUDIO SRL?
În 2025, CREATIVE GANG STUDIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,3 mil lei și un profit net de 1,2 mil lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CREATIVE GANG STUDIO SRL plătitoare de TVA?
Da. CREATIVE GANG STUDIO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.