CREATIV CONSTRUCT TIM SRL
11 IUNIE, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 195 mii lei, 2 angajați.
Despre CREATIV CONSTRUCT TIM SRL
CREATIV CONSTRUCT TIM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 august 2017 cu numărul J2017014934409 și codul unic de înregistrare (CUI) 29062451, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (+47% față de 2024), un profit net de 195 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1 mil lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 29062451
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017014934409
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 august 2017
- EUID
- ROONRC.J2017014934409
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.11.2011
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 195 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 8,3 mil lei
- Datorii
- 3,7 mil lei
- Active totale
- 12 mil lei
- Marjă netă
- 11,8%
- Cifră / angajat
- 825 mii lei
+47% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 14 mil | 13,2 mil | 11,2 mil | 1,3 mil | 100 mii | 1 mil | 1,9 mil | 4,1 mil | 1,1 mil | 1,6 mil |
| Venituri totale | 19,2 mil | 16,1 mil | 6,2 mil | 3,6 mil | 971 mii | 1,4 mil | 2,6 mil | 4,8 mil | 1,1 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli totale | 16 mil | 15,4 mil | 6 mil | 3,6 mil | 926 mii | 1,3 mil | 2,6 mil | 4,7 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 3,2 mil | 660 mii | 112 mii | 7.841 | 45 mii | 10 mii | 55 mii | 133 mii | -184 mii | 231 mii |
| Profit / pierdere netă | 2,7 mil | 597 mii | 60 mii | 7.841 | -62 mii | 7.399 | 43 mii | 98 mii | -184 mii | 195 mii |
| Număr mediu de angajați | 75 | 27 | 22 | 16 | 5 | 5 | 5 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 2,3 mil | 2,9 mil | 3,9 mil | 3,3 mil | 2,3 mil | 1,7 mil | 3 mil | 2 mil | 1,5 mil | 1,4 mil |
| Active circulante | 10,9 mil | 12,7 mil | 13,3 mil | 15,1 mil | 14,6 mil | 15,2 mil | 15,5 mil | 13,7 mil | 10,6 mil | 10,6 mil |
| din care stocuri | 4,8 mil | 8 mil | 7,1 mil | 8,5 mil | 8,4 mil | 8,4 mil | 8,5 mil | 7,3 mil | 6,8 mil | 6 mil |
| creanțe | 5,9 mil | 4,6 mil | 5,2 mil | 5,8 mil | 5,6 mil | 6,4 mil | 6,3 mil | 6,4 mil | 3,8 mil | 4,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 256 mii | 82 mii | 956 mii | 808 mii | 618 mii | 393 mii | 638 mii | 32 mii | 43 mii | 94 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 1 mil | — | — | 6.816 | 6.461 | 6.647 |
| Datorii | 6,1 mil | 7,6 mil | 9,1 mil | 9,9 mil | 9,4 mil | 6,7 mil | 8,2 mil | 5,4 mil | 4 mil | 3,7 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 1,7 mil | 1,7 mil | 5.647 | — |
| Capitaluri proprii | 7,2 mil | 8 mil | 8,1 mil | 8,6 mil | 8,6 mil | 10,2 mil | 8,6 mil | 8,6 mil | 8,1 mil | 8,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 168 mii | 168 mii | 168 mii | 168 mii | 168 mii | 168 mii | 168 mii | 168 mii | 168 mii | 168 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 924 din 2.888 în județul București și locul 4.801 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul București
- CHENDER CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 21,7 mil lei · 4 ang.
- TECH SOLUTIONS & EQUIPMENTS S.R.L. · București Sector 41,7 mil lei · 10 ang.
- OCTAGON CONTRACTING S.R.L. · București Sector 31,7 mil lei · 0 ang.
- DEMPA INVEST S.R.L. · București Sector 51,6 mil lei · 1 ang.
- LUCSTAR PROD SRL · București Sector 21,6 mil lei · 14 ang.
- FAST SMART CONSTRUCT BUILDING S.R.L. · București Sector 11,6 mil lei · 0 ang.
- X-TRA BEST CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 11,6 mil lei · 1 ang.
- VALIBO IDEAL CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 31,6 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
7 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 284/1285/2019/a626.11.2025
reexaminare amendă judiciară
Curtea de Apel Cluj · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Pârât
- 3018/3/202018.09.2025
pretenţii
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 284/1285/201925.04.2024
pretenţii
Curtea de Apel Cluj · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Pârât
- 445/336/202311.10.2023
validare poprire
Tribunalul Maramures · Apel · Civil · calitate: Terţ poprit
- 1204/85/2018*19.06.2023
pretenţii
Curtea de Apel Albaiulia · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Reclamant
- 3018/3/2020/a115.06.2023
reexaminare amendă judiciară
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 445/336/202320.02.2023
validare poprire
Judecătoria Viseudesus · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Întrebări frecvente despre CREATIV CONSTRUCT TIM SRL
Care este CUI-ul firmei CREATIV CONSTRUCT TIM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CREATIV CONSTRUCT TIM SRL este 29062451, iar codul de TVA este RO29062451. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017014934409, iar codul EUID este ROONRC.J2017014934409.
Unde are sediul CREATIV CONSTRUCT TIM SRL?
Sediul social al firmei CREATIV CONSTRUCT TIM SRL este în 11 IUNIE, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CREATIV CONSTRUCT TIM SRL?
Activitatea principală a firmei CREATIV CONSTRUCT TIM SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CREATIV CONSTRUCT TIM SRL?
CREATIV CONSTRUCT TIM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 august 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CREATIV CONSTRUCT TIM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 630). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CREATIV CONSTRUCT TIM SRL?
În 2025, CREATIV CONSTRUCT TIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 195 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CREATIV CONSTRUCT TIM SRL plătitoare de TVA?
Da. CREATIV CONSTRUCT TIM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.