Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare16 ani pe piață

COZVRAM SRL

CUI 27275283J24/508/2010

Sat Rus, Comuna Dumbravita, Maramureș

În 2025: cifra de afaceri 2,9 mil lei, profit net 200 mii lei, 17 angajați.

Despre COZVRAM SRL

COZVRAM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 august 2010 cu numărul J24/508/2010 și codul unic de înregistrare (CUI) 27275283, cu sediul în Rus (com. Dumbravita), județul Maramureș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,9 mil lei (-32% față de 2024), un profit net de 200 mii lei și 17 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,1 mil lei la 2,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 august 2010 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
27275283
Nr. Registrul Comerțului
J24/508/2010
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 august 2010
EUID
ROONRC.J24/508/2010
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 13.08.2010

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,9 mil lei

-32% față de 2024

Profit net
200 mii lei
Angajați (medie)
17
Capitaluri proprii
1,1 mil lei
Datorii
445 mii lei
Active totale
1,5 mil lei
Marjă netă
6,8%
Cifră / angajat
173 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 32% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 274.799 lei; profit net 15.345 lei20162017: cifra de afaceri 752.218 lei; profit net 2.697 lei20172018: cifra de afaceri 603.878 lei; profit net 10.879 lei20182019: cifra de afaceri 2.122.937 lei; profit net 251.113 lei20192020: cifra de afaceri 1.166.588 lei; profit net 18.190 lei20202021: cifra de afaceri 2.055.918 lei; profit net 141.083 lei20212022: cifra de afaceri 2.591.799 lei; profit net 279.890 lei20222023: cifra de afaceri 2.690.038 lei; profit net 165.579 lei20232024: cifra de afaceri 4.323.962 lei; profit net 170.231 lei20242025: cifra de afaceri 2.940.171 lei; profit net 200.224 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă275 mii752 mii604 mii2,1 mil1,2 mil2,1 mil2,6 mil2,7 mil4,3 mil2,9 mil
Venituri totale345 mii752 mii665 mii2,1 mil1,2 mil2,1 mil2,6 mil3,1 mil4,4 mil3 mil
Cheltuieli totale325 mii742 mii647 mii1,9 mil1,2 mil1,9 mil2,3 mil2,9 mil4,2 mil2,8 mil
Profit / pierdere brută20 mii10 mii18 mii269 mii27 mii156 mii297 mii190 mii214 mii250 mii
Profit / pierdere netă15 mii2.69711 mii251 mii18 mii141 mii280 mii166 mii170 mii200 mii
Număr mediu de angajați998891516182017
Active imobilizate31 mii18 mii88 mii137 mii163 mii175 mii166 mii518 mii422 mii604 mii
Active circulante259 mii183 mii145 mii415 mii367 mii620 mii1 mil793 mii761 mii901 mii
din care stocuri185 mii135 mii73 mii6.04460 mii45 mii57 mii190 mii28 mii237 mii
creanțe65 mii16 mii77 mii125 mii181 mii193 mii192 mii161 mii524 mii433 mii
casa și conturi la bănci8.57632 mii-4.556284 mii126 mii383 mii789 mii442 mii209 mii230 mii
Datorii253 mii162 mii182 mii250 mii210 mii335 mii464 mii405 mii242 mii445 mii
Capitaluri proprii36 mii39 mii50 mii301 mii319 mii460 mii740 mii906 mii941 mii1,1 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 37 din 548 în județul Maramureș și locul 901 din 16.144 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Maramureș

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 2363 Fabricarea betonului
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 8291 Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
  • 8292 Activități de ambalare
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Întrebări frecvente despre COZVRAM SRL

Care este CUI-ul firmei COZVRAM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COZVRAM SRL este 27275283, iar codul de TVA este RO27275283. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J24/508/2010, iar codul EUID este ROONRC.J24/508/2010.

Unde are sediul COZVRAM SRL?

Sediul social al firmei COZVRAM SRL este în Sat Rus, Comuna Dumbravita, Maramureș, Rus (com. Dumbravita), județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are COZVRAM SRL?

Activitatea principală a firmei COZVRAM SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 41 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată COZVRAM SRL?

COZVRAM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 august 2010, deci are 16 ani de activitate.

Cum pot contacta firma COZVRAM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0755 *** 240). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are COZVRAM SRL?

În 2025, COZVRAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,9 mil lei și un profit net de 200 mii lei, cu 17 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este COZVRAM SRL plătitoare de TVA?

Da. COZVRAM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 august 2010 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează