COV-INSPECT SRL
Str. DECEBAL, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 887 mii lei, profit net 601 mii lei, 7 angajați.
Despre COV-INSPECT SRL
COV-INSPECT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 2005 cu numărul J2005002336139 și codul unic de înregistrare (CUI) 17782564, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Activități de testări și analize tehnice” (cod CAEN 7120). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 887 mii lei (-47% față de 2024), un profit net de 601 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 556 mii lei la 887 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iulie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17782564
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005002336139
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 iulie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005002336139
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 18.07.2005
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 887 mii lei
- Profit net
- 601 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 601 mii lei
- Datorii
- 130 mii lei
- Active totale
- 730 mii lei
- Marjă netă
- 67,7%
- Cifră / angajat
- 127 mii lei
-47% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 47% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 428 mii | 396 mii | 504 mii | 911 mii | 386 mii | 556 mii | 809 mii | 788 mii | 1,7 mil | 887 mii |
| Venituri totale | 429 mii | 398 mii | 512 mii | 914 mii | 386 mii | 556 mii | 809 mii | 788 mii | 1,7 mil | 887 mii |
| Cheltuieli totale | 181 mii | 201 mii | 164 mii | 199 mii | 150 mii | 159 mii | 213 mii | 242 mii | 264 mii | 260 mii |
| Profit / pierdere brută | 248 mii | 196 mii | 348 mii | 715 mii | 236 mii | 397 mii | 596 mii | 546 mii | 1,4 mil | 627 mii |
| Profit / pierdere netă | 210 mii | 192 mii | 343 mii | 706 mii | 232 mii | 392 mii | 587 mii | 538 mii | 1,3 mil | 601 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 7 |
| Active imobilizate | 16 mii | 11 mii | 7.895 | 3.081 | 242 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active circulante | 209 mii | 232 mii | 368 mii | 724 mii | 263 mii | 449 mii | 690 mii | 696 mii | 1,5 mil | 730 mii |
| din care stocuri | 81 | 0 | 0 | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| creanțe | 31 mii | 6.386 | 287 mii | 638 mii | 153 mii | 339 mii | 620 mii | 577 mii | 1,2 mil | 674 mii |
| casa și conturi la bănci | 178 mii | 226 mii | 81 mii | 86 mii | 109 mii | 110 mii | 71 mii | 119 mii | 219 mii | 56 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.498 | — | — | — | — | 8.084 | 8.084 | 0 | — | — |
| Datorii | 17 mii | 50 mii | 34 mii | 21 mii | 30 mii | 65 mii | 111 mii | 157 mii | 110 mii | 130 mii |
| Capitaluri proprii | 210 mii | 192 mii | 343 mii | 706 mii | 233 mii | 392 mii | 588 mii | 539 mii | 1,3 mil | 601 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 40 din 207 în județul Constanța și locul 549 din 2.874 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7120 – Activități de testări și analize tehnice.
Firme similare din județul Constanța
- ROMCRONOS SRL · Constanța952 mii lei · 5 ang.
- SEASHIP RDS S.R.L. · Limanu918 mii lei · 3 ang.
- CASANDA SERVICE CONSULTING SRL · Constanța913 mii lei · 1 ang.
- BLUE TERRA CONSULTING SRL · Constanța863 mii lei · 4 ang.
- ATD SMART SERV SRL · Agigea837 mii lei · 4 ang.
- FLUID SERV METROLOGIE SRL · Constanța811 mii lei · 7 ang.
- CORANDRE AUTOSERV SRL · Constanța786 mii lei · 4 ang.
- ALEX DIAGNOSIS S.R.L. · Constanța773 mii lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7120 – Activități de testări și analize tehnice
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Întrebări frecvente despre COV-INSPECT SRL
Care este CUI-ul firmei COV-INSPECT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COV-INSPECT SRL este 17782564, iar codul de TVA este RO17782564. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005002336139, iar codul EUID este ROONRC.J2005002336139.
Unde are sediul COV-INSPECT SRL?
Sediul social al firmei COV-INSPECT SRL este în Str. DECEBAL, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COV-INSPECT SRL?
Activitatea principală a firmei COV-INSPECT SRL este „Activități de testări și analize tehnice”, cod CAEN 7120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COV-INSPECT SRL?
COV-INSPECT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COV-INSPECT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0241 *** 699). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COV-INSPECT SRL?
În 2025, COV-INSPECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 887 mii lei și un profit net de 601 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COV-INSPECT SRL plătitoare de TVA?
Da. COV-INSPECT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iulie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.