COSTEIU CONSTRUCT SRL
Str. SCOLII, Sat Turnu Roșu, Comuna Turnu Roșu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 4,2 mil lei, profit net 1,1 mil lei, 9 angajați.
Despre COSTEIU CONSTRUCT SRL
COSTEIU CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2003 cu numărul J32/1007/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15653768, cu sediul în Turnu Roșu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,2 mil lei (-29% față de 2024), un profit net de 1,1 mil lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 4,4 mil lei la 4,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2004.
Date de identificare
- CUI
- 15653768
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/1007/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 august 2003
- EUID
- ROONRC.J32/1007/2003
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.2004
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Avrig
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,2 mil lei
- Profit net
- 1,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 1,9 mil lei
- Datorii
- 2,6 mil lei
- Active totale
- 4,5 mil lei
- Marjă netă
- 26,4%
- Cifră / angajat
- 470 mii lei
-29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 57% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7,5 mil | 4,3 mil | 9,1 mil | 5,9 mil | 3,5 mil | 4,4 mil | 7 mil | 8,2 mil | 6 mil | 4,2 mil |
| Venituri totale | 7,4 mil | 4,3 mil | 9,2 mil | 6 mil | 3,6 mil | 4,3 mil | 7 mil | 8,6 mil | 5,5 mil | 4,4 mil |
| Cheltuieli totale | 6,1 mil | 3,7 mil | 7,8 mil | 4,9 mil | 2,9 mil | 3,7 mil | 5,5 mil | 6,7 mil | 4,6 mil | 3,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,4 mil | 528 mii | 1,3 mil | 1,1 mil | 674 mii | 619 mii | 1,6 mil | 1,9 mil | 928 mii | 1,3 mil |
| Profit / pierdere netă | 1,2 mil | 450 mii | 1,2 mil | 926 mii | 595 mii | 585 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 798 mii | 1,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 7 | 10 | 8 | 6 | 7 | 9 | 10 | 8 | 8 | 9 |
| Active imobilizate | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,3 mil | 2 mil |
| Active circulante | 797 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 2,7 mil | 2,7 mil | 3,3 mil | 3,8 mil | 4,5 mil | 3 mil | 2,5 mil |
| din care stocuri | 4.166 | 605 | 1.142 | 6.209 | 108 mii | 70 mii | 128 mii | 622 mii | 57 mii | 205 mii |
| creanțe | 315 mii | 882 mii | 373 mii | 660 mii | 788 mii | 962 mii | 1,8 mil | 2,4 mil | 1,8 mil | 1,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 477 mii | 365 mii | 230 mii | 589 mii | 553 mii | 1,1 mil | 654 mii | 286 mii | 91 mii | 180 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.060 | 958 | 7.101 | 6.276 | 6.316 | 3.601 | 11 mii | 9.879 | 7.558 | 4.713 |
| Datorii | 620 mii | 1,3 mil | 941 mii | 1,7 mil | 1,5 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 2,4 mil | 2,6 mil |
| Provizioane | 38 mii | 38 mii | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 1,7 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 3,2 mil | 3,1 mil | 4 mil | 2,9 mil | 1,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 371 în județul Sibiu și locul 584 din 16.144 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Sibiu
- I & G LOGISTIC SRL · Sibiu5,1 mil lei · 3 ang.
- SELECT PREST SIB SRL · Sibiu4,9 mil lei · 12 ang.
- MIP-BUILDING SRL · Tilișca4,9 mil lei · 18 ang.
- ARISTOCRAT RESIDENCE S.R.L. · Cristian4,8 mil lei · 9 ang.
- AXI ENERGY CONSTRUCT SRL · Turnu Roșu4,6 mil lei · 5 ang.
- ROTAR CIS BUILDING S.R.L. · Cisnădie4,5 mil lei · 6 ang.
- IZOLAȚII STABIL CONSTRUCT SRL · Cisnădie3,4 mil lei · 5 ang.
- GRUNDĂR CONSTRUCT S.R.L. · Sibiu3,3 mil lei · 9 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre COSTEIU CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei COSTEIU CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COSTEIU CONSTRUCT SRL este 15653768, iar codul de TVA este RO15653768. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/1007/2003, iar codul EUID este ROONRC.J32/1007/2003.
Unde are sediul COSTEIU CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei COSTEIU CONSTRUCT SRL este în Str. SCOLII, Sat Turnu Roșu, Comuna Turnu Roșu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COSTEIU CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei COSTEIU CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COSTEIU CONSTRUCT SRL?
COSTEIU CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COSTEIU CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 511). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COSTEIU CONSTRUCT SRL?
În 2025, COSTEIU CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,2 mil lei și un profit net de 1,1 mil lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COSTEIU CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. COSTEIU CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.