COSMICAR-FOREST SRL
Str. CARPAȚI, bl. B1, sc. B, et. PERTE, ap. 18, Municipiul Bârlad, Vaslui
În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, profit net 158 mii lei, 4 angajați.
Despre COSMICAR-FOREST SRL
COSMICAR-FOREST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iulie 2006 cu numărul J37/437/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18850446, cu sediul în Bârlad, județul Vaslui. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții” (cod CAEN 4613). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei (+67% față de 2024), un profit net de 158 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1 mil lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 octombrie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 18850446
- Nr. Registrul Comerțului
- J37/437/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 iulie 2006
- EUID
- ROONRC.J37/437/2006
- Cod poștal
- 731230
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 11.10.2024
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Bârlad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,2 mil lei
- Profit net
- 158 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 878 mii lei
- Datorii
- 688 mii lei
- Active totale
- 1,6 mil lei
- Marjă netă
- 7,3%
- Cifră / angajat
- 538 mii lei
+67% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 44% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 886 mii | 465 mii | 419 mii | 782 mii | 1 mil | 1 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 2,2 mil |
| Venituri totale | 886 mii | 551 mii | 589 mii | 788 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 1,4 mil | 2,2 mil |
| Cheltuieli totale | 885 mii | 525 mii | 578 mii | 773 mii | 986 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 1,3 mil | 2 mil |
| Profit / pierdere brută | 931 | 27 mii | 12 mii | 16 mii | 64 mii | 48 mii | 187 mii | 195 mii | 152 mii | 188 mii |
| Profit / pierdere netă | 636 | 21 mii | 5.741 | 7.661 | 54 mii | 38 mii | 170 mii | 175 mii | 107 mii | 158 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 4 | 2 | 3 | 3 | 4 | 5 | 3 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 265 mii | 236 mii | 215 mii | 212 mii | 198 mii | 163 mii | 485 mii | 266 mii | 210 mii | 217 mii |
| Active circulante | 569 mii | 460 mii | 429 mii | 377 mii | 426 mii | 532 mii | 908 mii | 590 mii | 1 mil | 1,3 mil |
| din care stocuri | 474 mii | 397 mii | 393 mii | 343 mii | 298 mii | 335 mii | 631 mii | 514 mii | 923 mii | 1,2 mil |
| creanțe | 94 mii | 63 mii | 34 mii | 32 mii | 125 mii | 191 mii | 276 mii | 60 mii | 68 mii | 86 mii |
| casa și conturi la bănci | 330 | 323 | 1.159 | 705 | 2.690 | 6.186 | 1.788 | 16 mii | 21 mii | 44 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 3.630 | 3.630 | 3.630 | 3.630 |
| Datorii | 721 mii | 535 mii | 476 mii | 414 mii | 395 mii | 428 mii | 960 mii | 247 mii | 505 mii | 688 mii |
| Capitaluri proprii | 113 mii | 161 mii | 167 mii | 175 mii | 229 mii | 267 mii | 437 mii | 613 mii | 720 mii | 878 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 6 în județul Vaslui și locul 194 din 981 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4613 – Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții.
Firme similare din județul Vaslui
- PRIMADIS CORPORATION S.R.L. · Bârlad6,9 mil lei · 0 ang.
- ECOBOBI SRL · Bârlad971 mii lei · 3 ang.
- AGRO-SANDRINO SRL · Bogdănești (com. Fălciu)560 mii lei · 1 ang.
- TOPLINIT SRL · Gârceni376 mii lei · 2 ang.
- ERISDECO SRL · Negrești46 mii lei · 0 ang.
- EVIAN MILANO 2023 IMP-EXP S.R.L. · Huși0 lei · 0 ang.
- PIDUL ELITE CONSTRUCT SRL · Huși0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4613 – Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre COSMICAR-FOREST SRL
Care este CUI-ul firmei COSMICAR-FOREST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COSMICAR-FOREST SRL este 18850446, iar codul de TVA este RO18850446. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J37/437/2006, iar codul EUID este ROONRC.J37/437/2006.
Unde are sediul COSMICAR-FOREST SRL?
Sediul social al firmei COSMICAR-FOREST SRL este în Str. CARPAȚI, bl. B1, sc. B, et. PERTE, ap. 18, Municipiul Bârlad, Vaslui, județul Vaslui, cod poștal 731230, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COSMICAR-FOREST SRL?
Activitatea principală a firmei COSMICAR-FOREST SRL este „Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții”, cod CAEN 4613. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COSMICAR-FOREST SRL?
COSMICAR-FOREST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iulie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COSMICAR-FOREST SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 606). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COSMICAR-FOREST SRL?
În 2025, COSMICAR-FOREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și un profit net de 158 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COSMICAR-FOREST SRL plătitoare de TVA?
Da. COSMICAR-FOREST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 octombrie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.