COSEMI FULL SPEED SRL
GEN. ATHANASIE ENESCU, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 421 mii lei, profit net 72 mii lei, 1 angajați.
Despre COSEMI FULL SPEED SRL
COSEMI FULL SPEED SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 decembrie 2012 cu numărul J40/14436/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30994033, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 421 mii lei (-30% față de 2024), un profit net de 72 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,2 mil lei la 421 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 iulie 2023.
Date de identificare
- CUI
- 30994033
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/14436/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 decembrie 2012
- EUID
- ROONRC.J40/14436/2012
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 19.07.2023
reactivat 10.07.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 421 mii lei
- Profit net
- 72 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1,7 mil lei
- Datorii
- 93 mii lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- 17,2%
- Cifră / angajat
- 421 mii lei
-30% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 5% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 371 mii | 669 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 668 mii | 608 mii | 598 mii | 421 mii |
| Venituri totale | 372 mii | 769 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 713 mii | 676 mii | 705 mii | 448 mii |
| Cheltuieli totale | 274 mii | 539 mii | 430 mii | 1 mil | 642 mii | 1,1 mil | 653 mii | 607 mii | 814 mii | 368 mii |
| Profit / pierdere brută | 98 mii | 230 mii | 650 mii | 28 mii | 446 mii | 116 mii | 60 mii | 69 mii | -109 mii | 80 mii |
| Profit / pierdere netă | 93 mii | 223 mii | 639 mii | 17 mii | 435 mii | 104 mii | 54 mii | 62 mii | -121 mii | 72 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 4 | 8 | 4 | 5 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 196 mii | 166 mii | 358 mii | 337 mii | 408 mii | 353 mii | 343 mii | 351 mii | 331 mii | 328 mii |
| Active circulante | 178 mii | 445 mii | 1,1 mil | 988 mii | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,5 mil |
| din care stocuri | 1.524 | 4.040 | 11 mii | 1.176 | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 170 mii | 331 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 5.995 | 109 mii | 17 mii | -36 mii | 57 mii | 9.315 | 5.336 | -8.306 | 7.553 | 35 mii |
| Datorii | 172 mii | 186 mii | 378 mii | 243 mii | 397 mii | 136 mii | 52 mii | 167 mii | 34 mii | 93 mii |
| Capitaluri proprii | 202 mii | 424 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.143 din 2.450 în județul București și locul 17.244 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul București
- MARIN PREDA TRANS SRL · București Sector 4423 mii lei · 1 ang.
- AL PAȘA VITAL S.R.L. · București Sector 1422 mii lei · 1 ang.
- ALY TRANS ECONOMIC SRL · București Sector 6421 mii lei · 1 ang.
- A-TEAM SPEDITION & LOGISTICS S.R.L. · București Sector 3420 mii lei · 2 ang.
- ANE MARY STEF COM S.R.L. · București Sector 1420 mii lei · 1 ang.
- BM THUNDERSTRUCK S.R.L. · București Sector 3418 mii lei · 2 ang.
- TESOF TRANS LOGISTICS S.R.L. · București Sector 3418 mii lei · 1 ang.
- RAZVI-MAR AUTO TRANS SRL · București Sector 1418 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
Întrebări frecvente despre COSEMI FULL SPEED SRL
Care este CUI-ul firmei COSEMI FULL SPEED SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COSEMI FULL SPEED SRL este 30994033, iar codul de TVA este RO30994033. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/14436/2012, iar codul EUID este ROONRC.J40/14436/2012.
Unde are sediul COSEMI FULL SPEED SRL?
Sediul social al firmei COSEMI FULL SPEED SRL este în GEN. ATHANASIE ENESCU, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COSEMI FULL SPEED SRL?
Activitatea principală a firmei COSEMI FULL SPEED SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COSEMI FULL SPEED SRL?
COSEMI FULL SPEED SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 decembrie 2012, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COSEMI FULL SPEED SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru COSEMI FULL SPEED SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are COSEMI FULL SPEED SRL?
În 2025, COSEMI FULL SPEED SRL a raportat o cifră de afaceri de 421 mii lei și un profit net de 72 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COSEMI FULL SPEED SRL plătitoare de TVA?
Da. COSEMI FULL SPEED SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 iulie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.