COSELECTRO SRL
COM. VLĂDEȘTI, Sat Vlădești, Comuna Vlădești, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 755 mii lei, profit net 54 mii lei, 4 angajați.
Despre COSELECTRO SRL
COSELECTRO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 aprilie 1999 cu numărul J1999000142380 și codul unic de înregistrare (CUI) 11735202, cu sediul în Vlădești, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 755 mii lei (+12% față de 2024), un profit net de 54 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 563 mii lei la 755 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 mai 1999.
Date de identificare
- CUI
- 11735202
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999000142380
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 aprilie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999000142380
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 11.05.1999
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 755 mii lei
- Profit net
- 54 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 287 mii lei
- Datorii
- 132 mii lei
- Active totale
- 419 mii lei
- Marjă netă
- 7,1%
- Cifră / angajat
- 189 mii lei
+12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 325 mii | 438 mii | 309 mii | 409 mii | 349 mii | 563 mii | 630 mii | 606 mii | 677 mii | 755 mii |
| Venituri totale | 325 mii | 438 mii | 309 mii | 418 mii | 382 mii | 531 mii | 652 mii | 606 mii | 725 mii | 762 mii |
| Cheltuieli totale | 307 mii | 378 mii | 302 mii | 398 mii | 350 mii | 482 mii | 579 mii | 589 mii | 686 mii | 687 mii |
| Profit / pierdere brută | 18 mii | 61 mii | 6.804 | 20 mii | 32 mii | 49 mii | 73 mii | 16 mii | 39 mii | 75 mii |
| Profit / pierdere netă | 14 mii | 56 mii | 3.714 | 16 mii | 29 mii | 43 mii | 66 mii | 10 mii | 21 mii | 54 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 5 | 6 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 4 |
| Active imobilizate | 30 mii | 22 mii | 75 mii | 106 mii | 83 mii | 63 mii | 124 mii | 91 mii | 190 mii | 159 mii |
| Active circulante | 100 mii | 128 mii | 129 mii | 161 mii | 196 mii | 167 mii | 252 mii | 300 mii | 206 mii | 259 mii |
| din care stocuri | 14 mii | 8.904 | 19 mii | 28 mii | 38 mii | 30 mii | 19 mii | 41 mii | 21 mii | 20 mii |
| creanțe | 50 mii | 42 mii | 39 mii | 18 mii | 15 mii | 28 mii | 33 mii | 93 mii | 46 mii | 45 mii |
| casa și conturi la bănci | 37 mii | 77 mii | 71 mii | 115 mii | 143 mii | 110 mii | 200 mii | 167 mii | 139 mii | 194 mii |
| Datorii | 106 mii | 80 mii | 160 mii | 201 mii | 181 mii | 89 mii | 169 mii | 172 mii | 161 mii | 132 mii |
| Capitaluri proprii | 25 mii | 70 mii | 44 mii | 66 mii | 98 mii | 141 mii | 208 mii | 219 mii | 235 mii | 287 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 37 din 98 în județul Vâlcea și locul 2.761 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.
Firme similare din județul Vâlcea
- DUMITRA ELECTRICAL VOLT S.R.L. · Râmnicu Vâlcea998 mii lei · 2 ang.
- YES SYSTEMS S.R.L. · Popești881 mii lei · 7 ang.
- CIMELECTRO SRL · Râmnicu Vâlcea774 mii lei · 10 ang.
- ENERGY TEHNO CONCEPT SRL · Buleta (com. Mihăești)773 mii lei · 8 ang.
- TOTAL TECHNO GREEN S.R.L. · Râmnicu Vâlcea640 mii lei · 12 ang.
- IQ THERMIC S.R.L. · Sat Bonciu, Oraș Băbeni571 mii lei · 3 ang.
- PERMIRA FIRE S.R.L. · Malu Alb (com. Bujoreni)534 mii lei · 0 ang.
- CHROMENERG PLUS S.R.L. · Horezu532 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 11257/288/202621.08.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Ramnicuvalcea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou
- 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre COSELECTRO SRL
Care este CUI-ul firmei COSELECTRO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COSELECTRO SRL este 11735202, iar codul de TVA este RO11735202. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999000142380, iar codul EUID este ROONRC.J1999000142380.
Unde are sediul COSELECTRO SRL?
Sediul social al firmei COSELECTRO SRL este în COM. VLĂDEȘTI, Sat Vlădești, Comuna Vlădești, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COSELECTRO SRL?
Activitatea principală a firmei COSELECTRO SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COSELECTRO SRL?
COSELECTRO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 aprilie 1999, deci are 27 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COSELECTRO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0731 *** 991). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COSELECTRO SRL?
În 2025, COSELECTRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 755 mii lei și un profit net de 54 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COSELECTRO SRL plătitoare de TVA?
Da. COSELECTRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 mai 1999. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.