COSAND EXIM SRL
Str. PREVEDERII, bl. PM11, sc. 4, et. 2, ap. 118, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 184 mii lei, profit net 3.450 lei, 2 angajați.
Despre COSAND EXIM SRL
COSAND EXIM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 1995 cu numărul J1995005947407 și codul unic de înregistrare (CUI) 7580380, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă” (cod CAEN 4933). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 184 mii lei (+9% față de 2024), un profit net de 3.450 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 165 mii lei la 184 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 7580380
- Nr. Registrul Comerțului
- J1995005947407
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 iulie 1995
- EUID
- ROONRC.J1995005947407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 14.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 184 mii lei
- Profit net
- 3.450 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 4.943 lei
- Datorii
- 98 mii lei
- Active totale
- 103 mii lei
- Marjă netă
- 1,9%
- Cifră / angajat
- 92 mii lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 95% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 129 mii | 115 mii | 116 mii | 120 mii | 106 mii | 165 mii | 203 mii | 158 mii | 169 mii | 184 mii |
| Venituri totale | 130 mii | 121 mii | 122 mii | 126 mii | 126 mii | 168 mii | 218 mii | 178 mii | 170 mii | 214 mii |
| Cheltuieli totale | 101 mii | 115 mii | 133 mii | 124 mii | 111 mii | 118 mii | 131 mii | 168 mii | 192 mii | 208 mii |
| Profit / pierdere brută | 28 mii | 6.003 | -12 mii | 2.494 | 15 mii | 50 mii | 86 mii | 11 mii | -22 mii | 5.544 |
| Profit / pierdere netă | 27 mii | 4.788 | -13 mii | 1.233 | 14 mii | 49 mii | 84 mii | 9.257 | -23 mii | 3.450 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 19 mii | 49 mii | 32 mii | 17 mii | 48 mii | 30 mii | 19 mii | 77 mii | 50 mii | 98 mii |
| Active circulante | 210 | 391 | 2.870 | 3.377 | 897 | 28 mii | 125 mii | 18 mii | 9.086 | 4.602 |
| creanțe | 176 | 331 | 287 | 3.193 | 490 | 348 | 102 mii | 7.159 | 1.795 | — |
| casa și conturi la bănci | 34 | 60 | 2.583 | 184 | 407 | 28 mii | 23 mii | 10 mii | 7.291 | 4.602 |
| Datorii | 25 mii | 51 mii | 49 mii | 33 mii | 41 mii | 3.126 | 4.271 | 69 mii | 57 mii | 98 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 6.563 | 4.688 | 4.219 | 938 | — | — |
| Capitaluri proprii | -5.944 | -1.156 | -14 mii | -13 mii | 1.548 | 51 mii | 135 mii | 25 mii | 1.450 | 4.943 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 472 din 1.858 în județul București și locul 1.911 din 12.922 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă.
Firme similare din județul București
- FOUR M FOR FUTURE S.R.L. · București Sector 3185 mii lei · 1 ang.
- LUMSERV TRANSPORT SRL · București Sector 3185 mii lei · 1 ang.
- SMARTCONTEH S.R.L. · București Sector 3184 mii lei · 2 ang.
- MODERN TAXI S.R.L. · București Sector 1184 mii lei · 1 ang.
- SERVICII PSA INCHIRIERE S.R.L. · București Sector 3184 mii lei · 1 ang.
- EDP FLEET S.R.L. · București Sector 6183 mii lei · 1 ang.
- PUR PROGRESIV S.R.L. · București Sector 5183 mii lei · 1 ang.
- LUCA AUTONOM S.R.L. · București Sector 5182 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Întrebări frecvente despre COSAND EXIM SRL
Care este CUI-ul firmei COSAND EXIM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COSAND EXIM SRL este 7580380. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995005947407, iar codul EUID este ROONRC.J1995005947407.
Unde are sediul COSAND EXIM SRL?
Sediul social al firmei COSAND EXIM SRL este în Str. PREVEDERII, bl. PM11, sc. 4, et. 2, ap. 118, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COSAND EXIM SRL?
Activitatea principală a firmei COSAND EXIM SRL este „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă”, cod CAEN 4933.
Când a fost înființată COSAND EXIM SRL?
COSAND EXIM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 iulie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COSAND EXIM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 243). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COSAND EXIM SRL?
În 2025, COSAND EXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 184 mii lei și un profit net de 3.450 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COSAND EXIM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, COSAND EXIM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.