COȘ CONTROL SRL
CARPAȚI, bl. B, ap. 5, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 103 mii lei, profit net 33 mii lei, 1 angajați.
Despre COȘ CONTROL SRL
COȘ CONTROL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 august 2016 cu numărul J40/11561/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36480228, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități specializate de curățenie” (cod CAEN 8122). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 103 mii lei (+26% față de 2024), un profit net de 33 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 56 mii lei la 103 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 36480228
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/11561/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 august 2016
- EUID
- ROONRC.J40/11561/2016
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 103 mii lei
- Profit net
- 33 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 37 mii lei
- Datorii
- 5.114 lei
- Active totale
- 43 mii lei
- Marjă netă
- 31,9%
- Cifră / angajat
- 103 mii lei
+26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 12% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.245 | 20 mii | 27 mii | 42 mii | 48 mii | 56 mii | 59 mii | 77 mii | 82 mii | 103 mii |
| Venituri totale | 7.245 | 20 mii | 27 mii | 42 mii | 49 mii | 56 mii | 59 mii | 77 mii | 82 mii | 103 mii |
| Cheltuieli totale | 4.734 | 19 mii | 26 mii | 34 mii | 24 mii | 26 mii | 38 mii | 55 mii | 72 mii | 69 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.511 | 866 | 742 | 7.627 | 25 mii | 31 mii | 21 mii | 23 mii | 9.699 | 34 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.293 | 281 | 263 | 7.208 | 24 mii | 29 mii | 20 mii | 22 mii | 9.001 | 33 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 2.974 | 3.057 | 1.629 | 8.971 | 25 mii | 31 mii | 22 mii | 24 mii | 33 mii | 43 mii |
| din care stocuri | — | 117 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | — | — | — | — | — | 20 mii | — | 1.100 | 1.200 | 9.460 |
| casa și conturi la bănci | 2.974 | 2.940 | 1.629 | 8.971 | 25 mii | 11 mii | 22 mii | 23 mii | 32 mii | 33 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 77 | — |
| Datorii | 481 | 2.576 | 885 | 1.019 | 897 | 1.154 | 1.421 | 1.698 | 1.847 | 5.114 |
| Capitaluri proprii | 2.493 | 481 | 744 | 7.952 | 24 mii | 29 mii | 20 mii | 22 mii | 31 mii | 37 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 129 din 170 în județul București și locul 534 din 788 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8122 – Activități specializate de curățenie.
Firme similare din județul București
- SPEED CLEAN THE BEST S.R.L. · București Sector 3110 mii lei · 1 ang.
- ECC CAR CLEANING SRL · București Sector 2108 mii lei · 1 ang.
- EDCOS TEAM ACTIV S.R.L. · București Sector 2108 mii lei · 1 ang.
- ROXY CLEAN PROFESIONAL S.R.L. · București Sector 2107 mii lei · 1 ang.
- M.O.M. CLEAN RESIDENCE S.R.L. · București Sector 6105 mii lei · 1 ang.
- OFFICEGLOWPRO AND SOLARSPARK S.R.L. · București Sector 1104 mii lei · 3 ang.
- CLIMBER PROF S.R.L. · București Sector 3100 mii lei · 0 ang.
- FILI CLEAN COMPANY SRL · București Sector 599 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 16.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8122 – Activități specializate de curățenie
- 8122 Activități specializate de curățenie
Întrebări frecvente despre COȘ CONTROL SRL
Care este CUI-ul firmei COȘ CONTROL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COȘ CONTROL SRL este 36480228. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/11561/2016, iar codul EUID este ROONRC.J40/11561/2016.
Unde are sediul COȘ CONTROL SRL?
Sediul social al firmei COȘ CONTROL SRL este în CARPAȚI, bl. B, ap. 5, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COȘ CONTROL SRL?
Activitatea principală a firmei COȘ CONTROL SRL este „Activități specializate de curățenie”, cod CAEN 8122.
Când a fost înființată COȘ CONTROL SRL?
COȘ CONTROL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 august 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COȘ CONTROL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0763 *** 357). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COȘ CONTROL SRL?
În 2025, COȘ CONTROL SRL a raportat o cifră de afaceri de 103 mii lei și un profit net de 33 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COȘ CONTROL SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, COȘ CONTROL SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.