Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA9 ani pe piață

CONVOI ECEPTIONAL SRL

CUI 38121093J37/627/2017

CHETROSU, Sat Chetrosu, Comuna Gherghești, Vaslui

În 2025: cifra de afaceri 459 mii lei, profit net 135 mii lei, 1 angajați.

Despre CONVOI ECEPTIONAL SRL

CONVOI ECEPTIONAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 august 2017 cu numărul J37/627/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 38121093, cu sediul în Chetrosu (com. Gherghești), județul Vaslui. Activitatea principală este „Alte activități anexe transporturilor” (cod CAEN 5229). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 459 mii lei (-1% față de 2024), un profit net de 135 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 439 mii lei la 459 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 martie 2018.

Date de identificare

CUI
38121093
Nr. Registrul Comerțului
J37/627/2017
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 august 2017
EUID
ROONRC.J37/627/2017
Cod poștal
737271

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 22.03.2018

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Bârlad

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
459 mii lei

-1% față de 2024

Profit net
135 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
136 mii lei
Datorii
31 mii lei
Active totale
166 mii lei
Marjă netă
29,4%
Cifră / angajat
459 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 18% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2017: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 1.373 lei20172018: cifra de afaceri 344.948 lei; profit net 145.692 lei20182019: cifra de afaceri 315.992 lei; profit net 52.195 lei20192020: cifra de afaceri 245.426 lei; profit net 3.695 lei20202021: cifra de afaceri 438.596 lei; profit net 150.675 lei20212022: cifra de afaceri 443.097 lei; profit net 231.941 lei20222023: cifra de afaceri 623.683 lei; profit net 118.312 lei20232024: cifra de afaceri 464.181 lei; profit net 265.944 lei20242025: cifra de afaceri 458.712 lei; profit net 134.662 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă0345 mii316 mii245 mii439 mii443 mii624 mii464 mii459 mii
Venituri totale0347 mii320 mii250 mii442 mii445 mii626 mii464 mii460 mii
Cheltuieli totale1.373198 mii265 mii244 mii287 mii209 mii501 mii190 mii317 mii
Profit / pierdere brută-1.373149 mii55 mii5.985155 mii236 mii125 mii274 mii143 mii
Profit / pierdere netă-1.373146 mii52 mii3.695151 mii232 mii118 mii266 mii135 mii
Număr mediu de angajați122211111
Active imobilizate545130 mii98 mii65 mii32 mii0020 mii20 mii
Active circulante700130 mii174 mii137 mii192 mii234 mii185 mii264 mii146 mii
din care stocuri0000007.45730 mii7.457
creanțe090 mii65 mii67 mii70 mii135 mii97 mii160 mii78 mii
casa și conturi la bănci70039 mii109 mii70 mii122 mii100 mii81 mii75 mii61 mii
Datorii2.418115 mii74 mii1.7373.0622.18664 mii18 mii31 mii
Capitaluri proprii-1.173145 mii197 mii200 mii221 mii232 mii121 mii266 mii136 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 3 din 6 în județul Vaslui și locul 299 din 611 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5229 – Alte activități anexe transporturilor.

Firme similare din județul Vaslui

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5229 – Alte activități anexe transporturilor

  • 3511 Producția de energie electrică
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor

Întrebări frecvente despre CONVOI ECEPTIONAL SRL

Care este CUI-ul firmei CONVOI ECEPTIONAL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONVOI ECEPTIONAL SRL este 38121093, iar codul de TVA este RO38121093. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J37/627/2017, iar codul EUID este ROONRC.J37/627/2017.

Unde are sediul CONVOI ECEPTIONAL SRL?

Sediul social al firmei CONVOI ECEPTIONAL SRL este în CHETROSU, Sat Chetrosu, Comuna Gherghești, Vaslui, Chetrosu (com. Gherghești), județul Vaslui, cod poștal 737271, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CONVOI ECEPTIONAL SRL?

Activitatea principală a firmei CONVOI ECEPTIONAL SRL este „Alte activități anexe transporturilor”, cod CAEN 5229. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CONVOI ECEPTIONAL SRL?

CONVOI ECEPTIONAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 august 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CONVOI ECEPTIONAL SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CONVOI ECEPTIONAL SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Chetrosu (com. Gherghești) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are CONVOI ECEPTIONAL SRL?

În 2025, CONVOI ECEPTIONAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 459 mii lei și un profit net de 135 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CONVOI ECEPTIONAL SRL plătitoare de TVA?

Da. CONVOI ECEPTIONAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 martie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează