CONTMAR ACCOUNTING SRL
LAZĂR GHEORGHE, et. 11, ap. 67, Municipiul Timișoara, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 326 mii lei, profit net 25 mii lei, 2 angajați.
Despre CONTMAR ACCOUNTING SRL
CONTMAR ACCOUNTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 decembrie 2014 cu numărul J2014002740352 și codul unic de înregistrare (CUI) 33876598, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 326 mii lei (+29% față de 2024), un profit net de 25 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 217 mii lei la 326 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 decembrie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 33876598
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014002740352
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 decembrie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014002740352
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 19.12.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 326 mii lei
- Profit net
- 25 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 20 mii lei
- Datorii
- 125 mii lei
- Active totale
- 146 mii lei
- Marjă netă
- 7,7%
- Cifră / angajat
- 163 mii lei
+29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 86% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 141 mii | 136 mii | 165 mii | 158 mii | 158 mii | 217 mii | 230 mii | 281 mii | 252 mii | 326 mii |
| Venituri totale | 152 mii | 153 mii | 171 mii | 178 mii | 166 mii | 224 mii | 258 mii | 286 mii | 286 mii | 326 mii |
| Cheltuieli totale | 115 mii | 125 mii | 130 mii | 162 mii | 122 mii | 164 mii | 208 mii | 264 mii | 329 mii | 300 mii |
| Profit / pierdere brută | 37 mii | 27 mii | 40 mii | 16 mii | 45 mii | 61 mii | 49 mii | 22 mii | -42 mii | 27 mii |
| Profit / pierdere netă | 35 mii | 26 mii | 39 mii | 14 mii | 42 mii | 59 mii | 47 mii | 20 mii | -42 mii | 25 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | — | 187 | 148 mii | 150 mii | 108 mii | 189 mii | 143 mii | 101 mii | 59 mii | 44 mii |
| Active circulante | 47 mii | 38 mii | 25 mii | 25 mii | 39 mii | 89 mii | 26 mii | 71 mii | 37 mii | 94 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 346 |
| creanțe | 11 mii | 20 mii | 22 mii | 20 mii | 19 mii | 28 mii | 18 mii | 34 mii | 23 mii | 86 mii |
| casa și conturi la bănci | 36 mii | 18 mii | 3.423 | 4.398 | 20 mii | 61 mii | 7.949 | 36 mii | 15 mii | 7.173 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 2.363 | 1.334 | 16 mii | 18 mii | 15 mii | 11 mii | 8.861 | 7.553 |
| Datorii | 11 mii | 12 mii | 136 mii | 128 mii | 72 mii | 140 mii | 109 mii | 116 mii | 110 mii | 125 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 9.333 | 5.833 | 2.334 | — | — |
| Capitaluri proprii | 36 mii | 27 mii | 39 mii | 48 mii | 90 mii | 147 mii | 68 mii | 64 mii | -5.122 | 20 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 195 din 623 în județul Timiș și locul 3.742 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul Timiș
- TIM CONT BLD S.R.L. · Dumbrăvița329 mii lei · 1 ang.
- ADVANCED CONTAB PARTNER SRL · Lugoj328 mii lei · 1 ang.
- MANIC-XP SRL · Timișoara328 mii lei · 1 ang.
- ASCON EXPERT S.R.L. · Timișoara328 mii lei · 0 ang.
- ASCON PLUS SRL · Moșnița Nouă325 mii lei · 1 ang.
- ALS ACCAUDIT SRL · Timișoara325 mii lei · 3 ang.
- PATO CONTAB CONSULT S.R.L. · Timișoara325 mii lei · 2 ang.
- E.C.A. FISCALIS S.R.L. · Timișoara325 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre CONTMAR ACCOUNTING SRL
Care este CUI-ul firmei CONTMAR ACCOUNTING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONTMAR ACCOUNTING SRL este 33876598, iar codul de TVA este RO33876598. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014002740352, iar codul EUID este ROONRC.J2014002740352.
Unde are sediul CONTMAR ACCOUNTING SRL?
Sediul social al firmei CONTMAR ACCOUNTING SRL este în LAZĂR GHEORGHE, et. 11, ap. 67, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CONTMAR ACCOUNTING SRL?
Activitatea principală a firmei CONTMAR ACCOUNTING SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CONTMAR ACCOUNTING SRL?
CONTMAR ACCOUNTING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 decembrie 2014, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CONTMAR ACCOUNTING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 090). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CONTMAR ACCOUNTING SRL?
În 2025, CONTMAR ACCOUNTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 326 mii lei și un profit net de 25 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CONTMAR ACCOUNTING SRL plătitoare de TVA?
Da. CONTMAR ACCOUNTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 decembrie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.