CONTERO MAO SRL
Str. Trei Brazi, ap. 2, Loc. Predeal, Oraș Predeal, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 270 mii lei, profit net 119 mii lei, 1 angajați.
Despre CONTERO MAO SRL
CONTERO MAO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 decembrie 2008 cu numărul J08/3243/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 24911980, cu sediul în Predeal, județul Brașov. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 270 mii lei (+10% față de 2024), un profit net de 119 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 187 mii lei la 270 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 24911980
- Nr. Registrul Comerțului
- J08/3243/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 decembrie 2008
- EUID
- ROONRC.J08/3243/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 270 mii lei
- Profit net
- 119 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 7.200 lei
- Datorii
- 139 mii lei
- Active totale
- 146 mii lei
- Marjă netă
- 44,1%
- Cifră / angajat
- 270 mii lei
+10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 95% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 72 mii | 119 mii | 160 mii | 190 mii | 187 mii | 260 mii | 296 mii | 246 mii | 270 mii |
| Venituri totale | 72 mii | 119 mii | 160 mii | 190 mii | 187 mii | 260 mii | 296 mii | 246 mii | 270 mii |
| Cheltuieli totale | 21 mii | 26 mii | 45 mii | 87 mii | 148 mii | 136 mii | 181 mii | 172 mii | 148 mii |
| Profit / pierdere brută | 51 mii | 94 mii | 115 mii | 104 mii | 38 mii | 124 mii | 115 mii | 74 mii | 122 mii |
| Profit / pierdere netă | 50 mii | 92 mii | 110 mii | 98 mii | 33 mii | 117 mii | 112 mii | 72 mii | 119 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 13 mii | 8.356 | 6.362 | 15 mii | — | 4.517 | 13 mii | 16 mii |
| Active circulante | 52 mii | 134 mii | 242 mii | 345 mii | 334 mii | 137 mii | 143 mii | 104 mii | 130 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 13 mii | 16 mii | 18 mii | 16 mii |
| creanțe | 31 mii | 64 mii | 73 mii | 85 mii | 310 mii | 116 mii | 110 mii | 56 mii | 73 mii |
| casa și conturi la bănci | 21 mii | 69 mii | 169 mii | 260 mii | 25 mii | 8.767 | 16 mii | 31 mii | 42 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 0 | — | — | — | — | 857 | — | — |
| Datorii | 30 mii | 32 mii | 42 mii | 44 mii | 42 mii | 130 mii | 141 mii | 39 mii | 139 mii |
| Capitaluri proprii | 22 mii | 114 mii | 209 mii | 307 mii | 307 mii | 7.200 | 7.200 | 79 mii | 7.200 |
| din care capital subscris vărsat | 7.200 | 7.200 | 7.200 | 7.200 | 7.200 | 7.200 | 7.200 | 7.200 | 7.200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 216 din 569 în județul Brașov și locul 5.443 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul Brașov
- APETRE MARIAN BIROU EXPERT CONTABIL S.R.L. · Brașov273 mii lei · 1 ang.
- ALECHRIS CONTA S.R.L. · Brașov271 mii lei · 1 ang.
- CIP MASTER CONSULTING SRL · Brașov271 mii lei · 1 ang.
- DANGY CONT 10 SRL · Brașov269 mii lei · 2 ang.
- BUZCONT SRL · Sânpetru269 mii lei · 1 ang.
- ASYNED EXPERT SRL · Brașov269 mii lei · 1 ang.
- AUDEX CONT CP SRL · Brașov267 mii lei · 1 ang.
- INOVATIV CONTA S.R.L. · Brașov267 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre CONTERO MAO SRL
Care este CUI-ul firmei CONTERO MAO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONTERO MAO SRL este 24911980. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J08/3243/2008, iar codul EUID este ROONRC.J08/3243/2008.
Unde are sediul CONTERO MAO SRL?
Sediul social al firmei CONTERO MAO SRL este în Str. Trei Brazi, ap. 2, Loc. Predeal, Oraș Predeal, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CONTERO MAO SRL?
Activitatea principală a firmei CONTERO MAO SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CONTERO MAO SRL?
CONTERO MAO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 decembrie 2008, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CONTERO MAO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 005). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CONTERO MAO SRL?
În 2025, CONTERO MAO SRL a raportat o cifră de afaceri de 270 mii lei și un profit net de 119 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CONTERO MAO SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CONTERO MAO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.