CONTE IMPEX SRL
MATEI BASARAB, bl. MB13, sc. D, et. P, Municipiul Slobozia, Ialomița
A primit finanțare publică (8 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 23,5 mil lei, profit net 264 mii lei, 76 angajați.
Despre CONTE IMPEX SRL
CONTE IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 august 1993 cu numărul J1993000692216 și codul unic de înregistrare (CUI) 4596543, cu sediul în Slobozia, județul Ialomița. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 23,5 mil lei (-2% față de 2024), un profit net de 264 mii lei și 76 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 18,3 mil lei la 23,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 4596543
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993000692216
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 august 1993
- EUID
- ROONRC.J1993000692216
- Cod poștal
- 920092
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.12.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ialomiţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 23,5 mil lei
- Profit net
- 264 mii lei
- Angajați (medie)
- 76
- Capitaluri proprii
- 2,7 mil lei
- Datorii
- 6,7 mil lei
- Active totale
- 9,4 mil lei
- Marjă netă
- 1,1%
- Cifră / angajat
- 309 mii lei
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 72% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 15,5 mil | 15,6 mil | 15,5 mil | 16,3 mil | 18,1 mil | 18,3 mil | 22,5 mil | 22,3 mil | 23,9 mil | 23,5 mil |
| Venituri totale | 15,5 mil | 15,6 mil | 15,6 mil | 16,6 mil | 18,1 mil | 18,6 mil | 22,7 mil | 22,5 mil | 24,1 mil | 23,9 mil |
| Cheltuieli totale | 14,9 mil | 15,2 mil | 15,5 mil | 16,5 mil | 17,9 mil | 17,5 mil | 21,8 mil | 22 mil | 23,6 mil | 23,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 621 mii | 396 mii | 141 mii | 121 mii | 173 mii | 1,1 mil | 939 mii | 504 mii | 491 mii | 368 mii |
| Profit / pierdere netă | 513 mii | 320 mii | 100 mii | 70 mii | 134 mii | 939 mii | 788 mii | 407 mii | 394 mii | 264 mii |
| Număr mediu de angajați | 71 | 72 | 74 | 73 | 73 | 73 | 74 | 76 | 76 | 76 |
| Active imobilizate | 2,3 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 3,4 mil | 3,4 mil | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,6 mil | 4,2 mil |
| Active circulante | 4,1 mil | 4,8 mil | 4,8 mil | 5,2 mil | 5,1 mil | 6,5 mil | 6 mil | 6,1 mil | 6,6 mil | 5,1 mil |
| din care stocuri | 2,9 mil | 3,5 mil | 3,6 mil | 3,7 mil | 3,1 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,7 mil | 2,5 mil | 2,6 mil |
| creanțe | 503 mii | 415 mii | 547 mii | 512 mii | 793 mii | 2 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 769 mii | 963 mii | 639 mii | 971 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 2 mil | 2,6 mil | 834 mii |
| Cheltuieli în avans | 30 mii | 31 mii | 22 mii | 29 mii | 9.419 | 37 mii | 77 mii | 55 mii | 83 mii | 100 mii |
| Datorii | 3,5 mil | 3,9 mil | 3,7 mil | 4,3 mil | 5 mil | 5,5 mil | 7,5 mil | 7,3 mil | 7,3 mil | 6,7 mil |
| Capitaluri proprii | 2,9 mil | 3,2 mil | 3,3 mil | 3,4 mil | 3,5 mil | 4,5 mil | 3,2 mil | 3,6 mil | 4 mil | 2,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 106 în județul Ialomița și locul 79 din 10.462 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Ialomița
- CURCUBEU COM SRL · Țăndărei7,9 mil lei · 17 ang.
- PRO TOOLS STORE ROMANIA S.R.L. · Roșiori3,5 mil lei · 1 ang.
- MITEVO GROUP S.R.L. · Urziceni3,5 mil lei · 0 ang.
- WEGA IMPEX S.R.L. · Slobozia3,1 mil lei · 14 ang.
- ZHI XIN PROD S.R.L. · Slobozia3 mil lei · 10 ang.
- SERMICOM SRL · Munteni-Buzău2,5 mil lei · 8 ang.
- MASTEL COM SRL · Slobozia2,4 mil lei · 11 ang.
- SHANY MARKET S.R.L. · Slobozia2,3 mil lei · 12 ang.
Dosare în instanță
5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 8539/312/202624.09.2026
furtul (art.228 NCP) alin. 1 cu aplicarea art. 41 alin. 1 CP
Judecătoria Slobozia · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 8539/312/2026/a124.09.2026
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Slobozia · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 3349/312/202628.04.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Slobozia · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 2436/93/2024/a330.04.2025
concordat preventiv APEL IMPOTRIVA HOT. INT. NR. 760/20.03.2025
Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 2436/93/202426.09.2024
concordat preventiv
Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
Întrebări frecvente despre CONTE IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei CONTE IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONTE IMPEX SRL este 4596543, iar codul de TVA este RO4596543. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993000692216, iar codul EUID este ROONRC.J1993000692216.
Unde are sediul CONTE IMPEX SRL?
Sediul social al firmei CONTE IMPEX SRL este în MATEI BASARAB, bl. MB13, sc. D, et. P, Municipiul Slobozia, Ialomița, județul Ialomița, cod poștal 920092, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CONTE IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei CONTE IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 31 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CONTE IMPEX SRL?
CONTE IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 august 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CONTE IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0243 *** 203). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CONTE IMPEX SRL?
În 2025, CONTE IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 23,5 mil lei și un profit net de 264 mii lei, cu 76 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CONTE IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. CONTE IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Slobozia
- Firme cu CAEN 4712 din județul Ialomița
- CAEN 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- Top firme din județul Ialomița
- Top firme cu CAEN 4712
- Firme noi din județul Ialomița
- Beneficiari de fonduri din județul Ialomița
- Compară CONTE IMPEX SRL cu alte firme