CONSTRUCTORUL CANDA SRL
VICTORIEI, Loc. Negrești-Oaș, Oraș Negrești-Oaș, Satu Mare
A primit finanțare publică (8 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 75,3 mil lei, profit net 2,5 mil lei, 44 angajați.
Despre CONSTRUCTORUL CANDA SRL
CONSTRUCTORUL CANDA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 mai 1993 cu numărul J1993000771304 și codul unic de înregistrare (CUI) 4133638, cu sediul în Negrești-Oaș, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 75,3 mil lei (+14% față de 2024), un profit net de 2,5 mil lei și 44 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 51,3 mil lei la 75,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1995.
Date de identificare
- CUI
- 4133638
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993000771304
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 mai 1993
- EUID
- ROONRC.J1993000771304
- Cod poștal
- 445200
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.07.1995
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 75,3 mil lei
- Profit net
- 2,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 44
- Capitaluri proprii
- 36,3 mil lei
- Datorii
- 27,4 mil lei
- Active totale
- 63,8 mil lei
- Marjă netă
- 3,3%
- Cifră / angajat
- 1,7 mil lei
+14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 26,9 mil | 26,9 mil | 33,4 mil | 35,7 mil | 40,2 mil | 51,3 mil | 56,3 mil | 56,4 mil | 66,1 mil | 75,3 mil |
| Venituri totale | 27,2 mil | 27,3 mil | 33,9 mil | 36,2 mil | 41,8 mil | 52,4 mil | 56,7 mil | 56,6 mil | 67,1 mil | 75,8 mil |
| Cheltuieli totale | 25,3 mil | 25,4 mil | 32,2 mil | 34 mil | 38,5 mil | 46,4 mil | 51,9 mil | 53,2 mil | 64 mil | 73 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 3,3 mil | 5,9 mil | 4,7 mil | 3,4 mil | 3,1 mil | 2,8 mil |
| Profit / pierdere netă | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 2,8 mil | 5,1 mil | 4,1 mil | 3 mil | 2,7 mil | 2,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 44 | 47 | 45 | 44 | 41 | 44 | 48 | 42 | 42 | 44 |
| Active imobilizate | 7,5 mil | 7,6 mil | 7,5 mil | 7,2 mil | 7,8 mil | 8,9 mil | 8,4 mil | 11,8 mil | 14,2 mil | 17 mil |
| Active circulante | 15,1 mil | 20,8 mil | 23,1 mil | 22,4 mil | 24,9 mil | 31,1 mil | 36,6 mil | 39,4 mil | 43,5 mil | 46,8 mil |
| din care stocuri | 10,2 mil | 14,5 mil | 15,4 mil | 16,5 mil | 19 mil | 21,4 mil | 26,2 mil | 23,6 mil | 24,4 mil | 22,1 mil |
| creanțe | 4,7 mil | 6,2 mil | 7,6 mil | 5,7 mil | 5,1 mil | 8,1 mil | 10,2 mil | 11,3 mil | 18,8 mil | 23,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 191 mii | 65 mii | 90 mii | 191 mii | 731 mii | 1,7 mil | 328 mii | 4,5 mil | 214 mii | 1 mil |
| Datorii | 15,5 mil | 19,4 mil | 17,3 mil | 14,4 mil | 14,6 mil | 16,8 mil | 17,4 mil | 20 mil | 23,8 mil | 27,4 mil |
| Capitaluri proprii | 7,1 mil | 9 mil | 13,3 mil | 15,2 mil | 18,1 mil | 23,2 mil | 27,7 mil | 31,1 mil | 33,9 mil | 36,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 120 mii | 120 mii | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil | 3 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 99 în județul Satu Mare și locul 26 din 10.462 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Satu Mare
- NICOVID SRL · Satu Mare93,3 mil lei · 169 ang.
- SAT AN SRL · Carei83,6 mil lei · 64 ang.
- AGRONOR SRL · Livada59,7 mil lei · 22 ang.
- LIBRARIILE COMPAS S.R.L. · Satu Mare41,5 mil lei · 153 ang.
- COMCHIM SRL · Carei9,7 mil lei · 22 ang.
- HOME ZONE STORE SRL · Vetiș4,1 mil lei · 8 ang.
- TIROL PROD COM SRL · Satu Mare4 mil lei · 19 ang.
- DEPOZIT ACASA S.R.L. · Satu Mare3,2 mil lei · 8 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 15 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1797/266/202608.07.2026
validare poprire 2558/2025
Judecătoria Negrestioas · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 2585/62/2020/a1912.08.2025
contestaţie
Curtea de Apel Brasov · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 2585/62/2020/a1914.01.2025
deschiderea procedurii la cererea debitorului CONTESTAŢIE ÎMPOTRIVA RAPORTULUI ASUPRA FONDURILOR
Tribunalul Brasov · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 2585/62/2020/a1126.09.2024
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar
Curtea de Apel Brasov · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 2585/62/2020/a1213.09.2024
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar
Curtea de Apel Brasov · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 464/64/202405.09.2024
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor ref la dosar nr.2585/62/2020/a14-CA BV
Curtea de Apel Brasov · Contestaţie în anulare - Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 10958/271/202404.06.2024
anulare act BILET LA ORDIN
Judecătoria Oradea · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 2585/62/2020/a1429.04.2024
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor
Curtea de Apel Brasov · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 217/64/202425.04.2024
ordonanţă preşedinţială ref la dosar nr.2585/62/2020 -TRIB BV
Curtea de Apel Brasov · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 2585/62/2020/a1404.04.2024
deschiderea procedurii la cererea debitorului apel împotriva sentintei 295 din 04.04.2024
Tribunalul Brasov · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5224 Manipulări
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Întrebări frecvente despre CONSTRUCTORUL CANDA SRL
Care este CUI-ul firmei CONSTRUCTORUL CANDA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONSTRUCTORUL CANDA SRL este 4133638, iar codul de TVA este RO4133638. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993000771304, iar codul EUID este ROONRC.J1993000771304.
Unde are sediul CONSTRUCTORUL CANDA SRL?
Sediul social al firmei CONSTRUCTORUL CANDA SRL este în VICTORIEI, Loc. Negrești-Oaș, Oraș Negrești-Oaș, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 445200, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CONSTRUCTORUL CANDA SRL?
Activitatea principală a firmei CONSTRUCTORUL CANDA SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 43 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CONSTRUCTORUL CANDA SRL?
CONSTRUCTORUL CANDA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 mai 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CONSTRUCTORUL CANDA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0261 *** 454). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CONSTRUCTORUL CANDA SRL?
În 2025, CONSTRUCTORUL CANDA SRL a raportat o cifră de afaceri de 75,3 mil lei și un profit net de 2,5 mil lei, cu 44 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CONSTRUCTORUL CANDA SRL plătitoare de TVA?
Da. CONSTRUCTORUL CANDA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Negrești-Oaș
- Firme cu CAEN 4712 din județul Satu Mare
- CAEN 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- Top firme din județul Satu Mare
- Top firme cu CAEN 4712
- Firme noi din județul Satu Mare
- Beneficiari de fonduri din județul Satu Mare
- Compară CONSTRUCTORUL CANDA SRL cu alte firme