CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL
Str. REMETEA, ap. 2, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 262 mii lei, profit net 17 mii lei, 3 angajați.
Despre CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL
CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iunie 1991 cu numărul J26/481/1991 și codul unic de înregistrare (CUI) 1220063, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 262 mii lei (-44% față de 2024), un profit net de 17 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,2 mil lei la 262 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 1220063
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/481/1991
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 iunie 1991
- EUID
- ROONRC.J26/481/1991
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.07.1993
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 262 mii lei
- Profit net
- 17 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -47 mii lei
- Datorii
- 140 mii lei
- Active totale
- 93 mii lei
- Marjă netă
- 6,6%
- Cifră / angajat
- 87 mii lei
-44% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (151%); cifra de afaceri a scăzut cu 44% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 558 mii | 341 mii | 239 mii | 545 mii | 516 mii | 1,2 mil | 905 mii | 441 mii | 467 mii | 262 mii |
| Venituri totale | 559 mii | 341 mii | 245 mii | 545 mii | 615 mii | 1,1 mil | 909 mii | 453 mii | 470 mii | 306 mii |
| Cheltuieli totale | 556 mii | 445 mii | 285 mii | 508 mii | 601 mii | 794 mii | 774 mii | 677 mii | 630 mii | 286 mii |
| Profit / pierdere brută | 3.528 | -104 mii | -40 mii | 36 mii | 15 mii | 328 mii | 135 mii | -224 mii | -160 mii | 20 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.058 | -108 mii | -43 mii | 31 mii | 9.595 | 318 mii | 127 mii | -229 mii | -171 mii | 17 mii |
| Număr mediu de angajați | 14 | 10 | 5 | 6 | 8 | 9 | 9 | 10 | 7 | 3 |
| Active imobilizate | 56 mii | 47 mii | 49 mii | 46 mii | 45 mii | 58 mii | 60 mii | 54 mii | 47 mii | — |
| Active circulante | 213 mii | 122 mii | 110 mii | 171 mii | 261 mii | 387 mii | 459 mii | 228 mii | 137 mii | 92 mii |
| din care stocuri | 100 mii | 54 mii | 53 mii | 1.694 | 63 mii | 1.342 | 1.461 | 147 | — | — |
| creanțe | 88 mii | 31 mii | 27 mii | 8.212 | 81 mii | 33 mii | 64 mii | 9.404 | 7.711 | 1.946 |
| casa și conturi la bănci | 25 mii | 38 mii | 30 mii | 162 mii | 117 mii | 353 mii | 394 mii | 219 mii | 129 mii | 90 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.200 |
| Datorii | 50 mii | 57 mii | 90 mii | 117 mii | 196 mii | 38 mii | 184 mii | 175 mii | 249 mii | 140 mii |
| Capitaluri proprii | 219 mii | 112 mii | 69 mii | 100 mii | 110 mii | 407 mii | 336 mii | 107 mii | -64 mii | -47 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 192 din 435 în județul Mureș și locul 7.289 din 16.156 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Mureș
- MBA CONS STRUCTURI S.R.L. · Sângeorgiu De Pădure274 mii lei · 0 ang.
- ROXADEL S.R.L. · Ungheni272 mii lei · 2 ang.
- CLAMALIA S.R.L. · Ogra268 mii lei · 0 ang.
- VALEA IZVOARELOR SENIOR LIVING S.R.L. · Târgu Mureș265 mii lei · 1 ang.
- CONSTRUCTII GENERALE N&A SRL · Târnăveni260 mii lei · 3 ang.
- CONSTRUCT IULIA SRL · Mica259 mii lei · 3 ang.
- HIS SRL · Band254 mii lei · 2 ang.
- DANIEL CONSTRUCT SRL · Apold253 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL
Care este CUI-ul firmei CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL este 1220063, iar codul de TVA este RO1220063. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/481/1991, iar codul EUID este ROONRC.J26/481/1991.
Unde are sediul CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL?
Sediul social al firmei CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL este în Str. REMETEA, ap. 2, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL?
Activitatea principală a firmei CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL?
CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iunie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0265 *** 761). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL?
În 2025, CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL a raportat o cifră de afaceri de 262 mii lei și un profit net de 17 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL plătitoare de TVA?
Da. CONSTRUCTII COMERT DENCO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.