CONSTRUCT INSTAL SRL
Unirii, bl. 14I, et. 3, ap. 5, Municipiul Buzău, Buzău
În 2025: cifra de afaceri 367 mii lei, profit net 91 mii lei, 1 angajați.
Despre CONSTRUCT INSTAL SRL
CONSTRUCT INSTAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 1995 cu numărul J1995000028109 și codul unic de înregistrare (CUI) 6931695, cu sediul în Buzău, județul Buzău. Activitatea principală este „Lucrări de pregătire a terenului” (cod CAEN 4312). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 367 mii lei (+257% față de 2024), un profit net de 91 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2016 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 796 lei la 367 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 februarie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 6931695
- Nr. Registrul Comerțului
- J1995000028109
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 februarie 1995
- EUID
- ROONRC.J1995000028109
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 05.02.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 367 mii lei
- Profit net
- 91 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 219 mii lei
- Datorii
- 156 mii lei
- Active totale
- 375 mii lei
- Marjă netă
- 24,9%
- Cifră / angajat
- 367 mii lei
+257% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 42% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 796 | — | — | — | — | — | 25 mii | 151 mii | 103 mii | 367 mii |
| Venituri totale | 76 mii | 0 | 0 | 0 | 3.000 | 0 | 30 mii | 151 mii | 142 mii | 381 mii |
| Cheltuieli totale | 138 mii | 29 mii | 248 | 55 | 178 | 145 | 9.317 | 111 mii | 123 mii | 267 mii |
| Profit / pierdere brută | -62 mii | -29 mii | -248 | -55 | 2.822 | -145 | 20 mii | 40 mii | 19 mii | 114 mii |
| Profit / pierdere netă | -64 mii | -29 mii | -248 | -55 | 2.732 | -145 | 20 mii | 38 mii | 18 mii | 91 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 155 mii | 126 mii | 126 mii | 126 mii | 126 mii | 126 mii | 125 mii | 243 mii | 364 mii | 350 mii |
| Active circulante | 50 | 82 | 117 | 127 | 199 | 184 | 27 mii | 63 mii | 28 mii | 25 mii |
| din care stocuri | 0 | — | — | — | — | — | — | — | 11 mii | — |
| creanțe | 50 | 81 | 116 | 126 | 160 | 184 | — | 62 mii | 8.054 | 3.759 |
| casa și conturi la bănci | 0 | 1 | 1 | 1 | 39 | — | 27 mii | 486 | 8.391 | 22 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | — | — | — | — | — | — | 1.113 | — |
| Datorii | 76 mii | 76 mii | 77 mii | 77 mii | 74 mii | 74 mii | 80 mii | 195 mii | 264 mii | 156 mii |
| Capitaluri proprii | 79 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 53 mii | 52 mii | 72 mii | 110 mii | 128 mii | 219 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 26 în județul Buzău și locul 848 din 2.379 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4312 – Lucrări de pregătire a terenului.
Firme similare din județul Buzău
- TESCOT DIGGER S.R.L. · Râmnicu Sărat441 mii lei · 2 ang.
- NICODROM SRL · Mărăcineni417 mii lei · 3 ang.
- AMIRAP CONCEPT S.R.L. · Corbu (com. Cătina)218 mii lei · 1 ang.
- NLJ TOTAL CONSTRUCT S.R.L. · Cătina159 mii lei · 2 ang.
- UNI PARTS AUTO STORE S.R.L. · Tăbărăști (com. Gălbinași)149 mii lei · 0 ang.
- CODRUȚ & ȘTEFAN & DAVID S.R.L. · Săpoca134 mii lei · 1 ang.
- L & M EXCAVTEAM S.R.L. · Spătaru (com. Costești)122 mii lei · 1 ang.
- CLASIC PREST FOREST SRL · Buzău113 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 121 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 20739/211/202313.01.2026
validare poprire
Tribunalul Cluj · Apel · Civil · calitate: Intimat
- 3472/117/2024/a210.12.2025
Verificare măsuri asiguratorii (art. 250 ind.2 C.p.p.)
Tribunalul Cluj · Fond · Penal · calitate: Parte responsabilă civilmente Parte responsabilă civilmente
- 2599/107/202504.12.2025
anulare act emis de autorităţi publice locale 4526/25.11.2025,4547/27.11.2025
Tribunalul Alba · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 39965/3/202513.11.2025
opoziţie
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 7876/740/202503.11.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Alexandria · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 19019/1748/202526.09.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 464/1259/201324.09.2025
închiderea procedurii
Curtea de Apel Pitesti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 4814/249/202523.09.2025
validare poprire dos.ex.nr.716/2025
Judecătoria Lehliugara · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 28412/300/202522.09.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 23760/211/202510.09.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4312 – Lucrări de pregătire a terenului
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre CONSTRUCT INSTAL SRL
Care este CUI-ul firmei CONSTRUCT INSTAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONSTRUCT INSTAL SRL este 6931695, iar codul de TVA este RO6931695. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000028109, iar codul EUID este ROONRC.J1995000028109.
Unde are sediul CONSTRUCT INSTAL SRL?
Sediul social al firmei CONSTRUCT INSTAL SRL este în Unirii, bl. 14I, et. 3, ap. 5, Municipiul Buzău, Buzău, județul Buzău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CONSTRUCT INSTAL SRL?
Activitatea principală a firmei CONSTRUCT INSTAL SRL este „Lucrări de pregătire a terenului”, cod CAEN 4312. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CONSTRUCT INSTAL SRL?
CONSTRUCT INSTAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CONSTRUCT INSTAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 712). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CONSTRUCT INSTAL SRL?
În 2025, CONSTRUCT INSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 367 mii lei și un profit net de 91 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CONSTRUCT INSTAL SRL plătitoare de TVA?
Da. CONSTRUCT INSTAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 februarie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.