Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare21 ani pe piață

CONSTRUCT ARDENIS SRL

CUI 17879533J2005000602313

Str. LT.COL.PRETORIAN, bl. N90/A, et. 1, ap. 5, Municipiul Zalău, Sălaj

În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, profit net 14 mii lei, 13 angajați.

Despre CONSTRUCT ARDENIS SRL

CONSTRUCT ARDENIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 august 2005 cu numărul J2005000602313 și codul unic de înregistrare (CUI) 17879533, cu sediul în Zalău, județul Sălaj. Activitatea principală este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.” (cod CAEN 4399). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (-28% față de 2024), un profit net de 14 mii lei și 13 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,1 mil lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 septembrie 2020 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
17879533
Nr. Registrul Comerțului
J2005000602313
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
18 august 2005
EUID
ROONRC.J2005000602313
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 18.09.2020

TVA la încasare
Da

din 01.02.2021

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1 mil lei

-28% față de 2024

Profit net
14 mii lei
Angajați (medie)
13
Capitaluri proprii
1,3 mil lei
Datorii
584 mii lei
Active totale
1,9 mil lei
Marjă netă
1,4%
Cifră / angajat
81 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 1.227.076 lei; profit net 422.629 lei20162017: cifra de afaceri 1.494.346 lei; profit net 518.827 lei20172018: cifra de afaceri 896.259 lei; profit net 167.459 lei20182019: cifra de afaceri 1.089.932 lei; profit net 1.923 lei20192020: cifra de afaceri 853.795 lei; pierdere netă 138.185 lei20202021: cifra de afaceri 1.066.441 lei; profit net 245.152 lei20212022: cifra de afaceri 1.205.937 lei; profit net 214.723 lei20222023: cifra de afaceri 1.356.072 lei; profit net 248.135 lei20232024: cifra de afaceri 1.448.415 lei; profit net 124.550 lei20242025: cifra de afaceri 1.048.481 lei; profit net 14.464 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,2 mil1,5 mil896 mii1,1 mil854 mii1,1 mil1,2 mil1,4 mil1,4 mil1 mil
Venituri totale1,3 mil1,6 mil1 mil1,2 mil969 mii1,2 mil1,3 mil1,4 mil1,4 mil1,2 mil
Cheltuieli totale834 mii1,1 mil832 mii1,2 mil1,1 mil925 mii1,1 mil1,1 mil1,3 mil1,1 mil
Profit / pierdere brută504 mii534 mii176 mii13 mii-130 mii256 mii225 mii261 mii165 mii23 mii
Profit / pierdere netă423 mii519 mii167 mii1.923-138 mii245 mii215 mii248 mii125 mii14 mii
Număr mediu de angajați18241820151416161513
Active imobilizate697 mii590 mii483 mii375 mii271 mii165 mii200 mii163 mii159 mii120 mii
Active circulante1,6 mil1,8 mil1,7 mil1,5 mil1,5 mil1,7 mil1,8 mil1,6 mil1,5 mil1,8 mil
din care stocuri———————1.306—99 mii
creanțe1,4 mil1,5 mil1,4 mil1,5 mil1,5 mil1,6 mil1,7 mil1,7 mil1,6 mil1,7 mil
casa și conturi la bănci215 mii217 mii267 mii80 mii38 mii5.008133 mii-125 mii-88 mii27 mii
Cheltuieli în avans——————4.7864.8511.275—
Datorii1,1 mil787 mii587 mii418 mii544 mii426 mii479 mii434 mii389 mii584 mii
Venituri în avans667 mii555 mii444 mii333 mii222 mii117 mii6.0006.0004.2462.747
Capitaluri proprii479 mii998 mii1,2 mil1,2 mil1 mil1,3 mil1,5 mil1,4 mil1,3 mil1,3 mil
din care capital subscris vărsat2002002002001.0001.0001.0001.0001.0001.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 5 din 23 în județul Sălaj și locul 719 din 2.787 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..

Firme similare din județul Sălaj

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 4147/210/202516.12.2025

    validare poprire

    Judecătoria Chisineucris · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 10322/333/202405.09.2024

    validare poprire

    Judecătoria Vaslui · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
  • 6120 Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
  • 6190 Alte activități de telecomunicații

Întrebări frecvente despre CONSTRUCT ARDENIS SRL

Care este CUI-ul firmei CONSTRUCT ARDENIS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONSTRUCT ARDENIS SRL este 17879533, iar codul de TVA este RO17879533. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000602313, iar codul EUID este ROONRC.J2005000602313.

Unde are sediul CONSTRUCT ARDENIS SRL?

Sediul social al firmei CONSTRUCT ARDENIS SRL este în Str. LT.COL.PRETORIAN, bl. N90/A, et. 1, ap. 5, Municipiul Zalău, Sălaj, județul Sălaj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CONSTRUCT ARDENIS SRL?

Activitatea principală a firmei CONSTRUCT ARDENIS SRL este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.”, cod CAEN 4399. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CONSTRUCT ARDENIS SRL?

CONSTRUCT ARDENIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 august 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CONSTRUCT ARDENIS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 986). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CONSTRUCT ARDENIS SRL?

În 2025, CONSTRUCT ARDENIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și un profit net de 14 mii lei, cu 13 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CONSTRUCT ARDENIS SRL plătitoare de TVA?

Da. CONSTRUCT ARDENIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 septembrie 2020 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează