CONSTELATIA CONSTRUCT SRL
GROȘI, Sat Groși, Comuna Groși, Maramureș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 13 mii lei, 15 angajați.
Despre CONSTELATIA CONSTRUCT SRL
CONSTELATIA CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 septembrie 2015 cu numărul J2015000897242 și codul unic de înregistrare (CUI) 34989820, cu sediul în Groși, județul Maramureș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide” (cod CAEN 4221). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (-27% față de 2024), un profit net de 13 mii lei și 15 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,5 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 octombrie 2015 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 34989820
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000897242
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 septembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000897242
- Cod poștal
- 437165
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 27.10.2015
din 01.02.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Profit net
- 13 mii lei
- Angajați (medie)
- 15
- Capitaluri proprii
- 749 mii lei
- Datorii
- 1 mil lei
- Active totale
- 2,9 mil lei
- Marjă netă
- 0,5%
- Cifră / angajat
- 161 mii lei
-27% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 277 mii | 500 mii | 1,4 mil | 1,1 mil | 2,3 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 3,3 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 277 mii | 500 mii | 1,4 mil | 1,2 mil | 2,4 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 3,4 mil | 2,7 mil |
| Cheltuieli totale | 187 mii | 243 mii | 900 mii | 681 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 2,6 mil | 2,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 90 mii | 258 mii | 515 mii | 479 mii | 1,1 mil | 239 mii | 140 mii | 117 mii | 796 mii | 15 mii |
| Profit / pierdere netă | 88 mii | 253 mii | 501 mii | 468 mii | 1 mil | 226 mii | 125 mii | 105 mii | 662 mii | 13 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 7 | 12 | 14 | 13 | 2 | 6 | 15 |
| Active imobilizate | 103 mii | 79 mii | 98 mii | 342 mii | 565 mii | 405 mii | 346 mii | 2,1 mil | 1,8 mil | 1,9 mil |
| Active circulante | 207 mii | 455 mii | 985 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 487 mii | 568 mii | 1,1 mil | 987 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 11 mii | 22 mii | 35 mii | 67 mii | 71 mii | — | 186 mii |
| creanțe | 97 mii | 222 mii | 163 mii | 393 mii | 668 mii | 1,1 mil | 248 mii | 473 mii | 931 mii | 767 mii |
| casa și conturi la bănci | 109 mii | 233 mii | 822 mii | 1,1 mil | 644 mii | 110 mii | 172 mii | 24 mii | 213 mii | 34 mii |
| Datorii | 227 mii | 198 mii | 248 mii | 512 mii | 448 mii | 295 mii | 220 mii | 842 mii | 689 mii | 1 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 82 mii | 335 mii | 836 mii | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 613 mii | 328 mii | 986 mii | 749 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 19 în județul Maramureș și locul 254 din 1.018 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4221 – Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide.
Firme similare din județul Maramureș
- ONY & VLADY TRANS SRL · Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus)4 mil lei · 6 ang.
- EPUROM SA · Baia Mare3,8 mil lei · 15 ang.
- CRĂCIUN EXPERT INSTAL S.R.L. · Baia Mare1,6 mil lei · 4 ang.
- DARIUS BUTCURE SRL · Cupșeni1,1 mil lei · 6 ang.
- ZAHARIA J.R. CONSTRUCT SRL · Baia Mare972 mii lei · 5 ang.
- S.A.N. INSTALLATION WORKS S.R.L. · Sat Rogoz, Oraș Târgu Lăpuș844 mii lei · 5 ang.
- ZAHARIA ZRV CONSTRUCT S.R.L. · Baia Mare598 mii lei · 4 ang.
- TECHINSTAL CONSTRUCT S.R.L. · Tăuții-Măgherăus415 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 993/224/202502.10.2025
încuviinţarea executării silite
Judecătoria Dragomiresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 908/224/202413.01.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Tribunalul Maramures · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 908/224/202420.09.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Dragomiresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4221 – Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 2212 Fabricarea altor produse din cauciuc
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Întrebări frecvente despre CONSTELATIA CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei CONSTELATIA CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONSTELATIA CONSTRUCT SRL este 34989820, iar codul de TVA este RO34989820. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000897242, iar codul EUID este ROONRC.J2015000897242.
Unde are sediul CONSTELATIA CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei CONSTELATIA CONSTRUCT SRL este în GROȘI, Sat Groși, Comuna Groși, Maramureș, județul Maramureș, cod poștal 437165, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CONSTELATIA CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei CONSTELATIA CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide”, cod CAEN 4221. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CONSTELATIA CONSTRUCT SRL?
CONSTELATIA CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 septembrie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CONSTELATIA CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CONSTELATIA CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Groși sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CONSTELATIA CONSTRUCT SRL?
În 2025, CONSTELATIA CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 13 mii lei, cu 15 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CONSTELATIA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. CONSTELATIA CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 octombrie 2015 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Groși
- Firme cu CAEN 4221 din județul Maramureș
- CAEN 4221 – Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- Top firme din județul Maramureș
- Top firme cu CAEN 4221
- Firme noi din județul Maramureș
- Beneficiari de fonduri din județul Maramureș
- Compară CONSTELATIA CONSTRUCT SRL cu alte firme