Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare34 ani pe piață

CONSTANT SRL

CUI 787656J1991001992320

Str. V. ALECSANDRI, Municipiul Sibiu, Sibiu

În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 828 mii lei, 5 angajați.

Despre CONSTANT SRL

CONSTANT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 1991 cu numărul J1991001992320 și codul unic de înregistrare (CUI) 787656, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Alte activități de tipărire n.c.a.” (cod CAEN 1812). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (-5% față de 2024), un profit net de 828 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 889 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1993 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
787656
Nr. Registrul Comerțului
J1991001992320
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
02 decembrie 1991
EUID
ROONRC.J1991001992320
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.1993

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,5 mil lei

-5% față de 2024

Profit net
828 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
1,2 mil lei
Datorii
925 mii lei
Active totale
2,2 mil lei
Marjă netă
55,3%
Cifră / angajat
300 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 457.647 lei; profit net 14.910 lei20162017: cifra de afaceri 584.230 lei; profit net 82.229 lei20172018: cifra de afaceri 745.495 lei; profit net 148.900 lei20182019: cifra de afaceri 789.996 lei; profit net 197.574 lei20192020: cifra de afaceri 792.127 lei; profit net 139.580 lei20202021: cifra de afaceri 889.284 lei; profit net 188.498 lei20212022: cifra de afaceri 1.299.015 lei; profit net 367.849 lei20222023: cifra de afaceri 1.315.165 lei; profit net 263.235 lei20232024: cifra de afaceri 1.578.280 lei; profit net 347.244 lei20242025: cifra de afaceri 1.497.681 lei; profit net 827.999 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă458 mii584 mii745 mii790 mii792 mii889 mii1,3 mil1,3 mil1,6 mil1,5 mil
Venituri totale471 mii602 mii759 mii805 mii812 mii907 mii1,3 mil1,3 mil1,6 mil2,2 mil
Cheltuieli totale452 mii514 mii602 mii599 mii665 mii710 mii940 mii1,1 mil1,2 mil1,2 mil
Profit / pierdere brută19 mii89 mii156 mii206 mii147 mii197 mii381 mii275 mii394 mii983 mii
Profit / pierdere netă15 mii82 mii149 mii198 mii140 mii188 mii368 mii263 mii347 mii828 mii
Număr mediu de angajați8775654455
Active imobilizate344 mii484 mii622 mii635 mii575 mii525 mii698 mii603 mii496 mii350 mii
Active circulante404 mii507 mii584 mii554 mii632 mii634 mii204 mii381 mii428 mii1,8 mil
din care stocuri13 mii19 mii30 mii21 mii31 mii43 mii86 mii47 mii62 mii48 mii
creanțe359 mii373 mii385 mii361 mii365 mii576 mii94 mii95 mii111 mii1,3 mil
casa și conturi la bănci31 mii114 mii169 mii171 mii236 mii15 mii48 mii239 mii254 mii501 mii
Cheltuieli în avans———————6002.017778
Datorii128 mii147 mii309 mii256 mii345 mii262 mii97 mii92 mii168 mii925 mii
Venituri în avans118 mii104 mii91 mii78 mii65 mii51 mii38 mii25 mii12 mii—
Capitaluri proprii503 mii739 mii806 mii855 mii797 mii846 mii767 mii868 mii747 mii1,2 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 9 din 52 în județul Sibiu și locul 305 din 2.276 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1812 – Alte activități de tipărire n.c.a..

Firme similare din județul Sibiu

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 124 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 16176/306/202610.09.2026

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Sibiu · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 2493/90/202627.08.2026

    cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)

    Tribunalul Valcea · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 5996/327/2021**25.08.2026

    pretenţii

    Curtea de Apel Constanta · Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Recurent Reclamant

  • 28928/212/202613.08.2026

    plângere contravenţională DPLC 472493

    Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 37002/3/2022/a415.07.2026

    Verificare măsuri asiguratorii (art. 250 ind.2 C.p.p.)

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Parte responsabilă civilmente

  • 1205/85/2021/a116.06.2026

    conflict de competenţă

    Curtea de Apel Albaiulia · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 9665/182/202615.06.2026

    validare poprire

    Judecătoria Baiamare · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 1205/85/2021/a112.06.2026

    constatare nulitate act juridic

    Judecătoria Sibiu · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 1890/272/202508.05.2026

    cerere de valoare redusă

    Tribunalul Hunedoara · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant

  • 5139/99/2025/a420.04.2026

    contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar

    Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1812 – Alte activități de tipărire n.c.a.

  • 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
  • 5819 Alte activități de editare

Întrebări frecvente despre CONSTANT SRL

Care este CUI-ul firmei CONSTANT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONSTANT SRL este 787656, iar codul de TVA este RO787656. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991001992320, iar codul EUID este ROONRC.J1991001992320.

Unde are sediul CONSTANT SRL?

Sediul social al firmei CONSTANT SRL este în Str. V. ALECSANDRI, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CONSTANT SRL?

Activitatea principală a firmei CONSTANT SRL este „Alte activități de tipărire n.c.a.”, cod CAEN 1812. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CONSTANT SRL?

CONSTANT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 1991, deci are 34 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CONSTANT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 957). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CONSTANT SRL?

În 2025, CONSTANT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 828 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CONSTANT SRL plătitoare de TVA?

Da. CONSTANT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1993 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează