CONARGO constructii SRL
Str. Vlădeasa, bl. C.34, sc. A, et. 4, ap. 29, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, profit net 126 mii lei, 9 angajați.
Despre CONARGO constructii SRL
CONARGO constructii SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 2005 cu numărul J2005004357404 și codul unic de înregistrare (CUI) 17324249, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei (-4% față de 2024), un profit net de 126 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 745 mii lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 martie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 17324249
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005004357404
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 martie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005004357404
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 09.03.2005
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,2 mil lei
- Profit net
- 126 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 780 mii lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- 5,7%
- Cifră / angajat
- 244 mii lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 65% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 760 mii | 688 mii | 804 mii | 1,4 mil | 746 mii | 745 mii | 786 mii | 946 mii | 2,3 mil | 2,2 mil |
| Venituri totale | 764 mii | 690 mii | 822 mii | 1,4 mil | 747 mii | 745 mii | 786 mii | 947 mii | 2,3 mil | 2,2 mil |
| Cheltuieli totale | 762 mii | 975 mii | 750 mii | 1,4 mil | 731 mii | 720 mii | 756 mii | 920 mii | 2,1 mil | 2 mil |
| Profit / pierdere brută | 1.682 | -285 mii | 73 mii | 22 mii | 17 mii | 25 mii | 30 mii | 27 mii | 146 mii | 155 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.682 | -292 mii | 65 mii | 7.609 | 9.252 | 18 mii | 24 mii | 18 mii | 118 mii | 126 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 7 | 11 | 13 | 8 | 8 | 8 | 6 | 7 | 9 |
| Active imobilizate | 612 mii | 558 mii | 530 mii | 516 mii | 642 mii | 638 mii | 697 mii | 679 mii | 820 mii | 929 mii |
| Active circulante | 205 mii | 228 mii | 475 mii | 746 mii | 1,2 mil | 927 mii | 839 mii | 934 mii | 615 mii | 912 mii |
| din care stocuri | 27 mii | 9.298 | 85 mii | 284 mii | 339 mii | 402 mii | 571 mii | 594 mii | 10 mii | 23 mii |
| creanțe | 74 mii | 108 mii | 382 mii | 428 mii | 818 mii | 486 mii | 159 mii | 190 mii | 306 mii | 768 mii |
| casa și conturi la bănci | 105 mii | 110 mii | 7.649 | 33 mii | 66 mii | 39 mii | 108 mii | 151 mii | 299 mii | 121 mii |
| Cheltuieli în avans | -49 mii | -47 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 163 mii | 427 mii | 528 mii | 751 mii | 1,2 mil | 826 mii | 448 mii | 772 mii | 509 mii | 1,2 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 1.013 | 1.013 | 1.013 | 1.013 | 1.013 | 1.013 |
| Provizioane | -281 mii | -281 mii | -281 mii | -140 mii | -140 mii | -140 mii | -140 mii | -140 mii | -140 mii | -140 mii |
| Capitaluri proprii | 887 mii | 594 mii | 758 mii | 650 mii | 823 mii | 878 mii | 1,2 mil | 980 mii | 1,1 mil | 780 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 778 din 2.888 în județul București și locul 3.951 din 19.573 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul București
- TEHNOCONSTRUCT SERVICE SRL · București Sector 12,2 mil lei · 5 ang.
- CLOUD OPEN SPACE S.R.L. · București Sector 12,2 mil lei · 1 ang.
- TEHNO MILUCON SRL · București Sector 62,2 mil lei · 10 ang.
- GERROM PROVIDER SRL · București Sector 22,2 mil lei · 136 ang.
- GESSOMAT S.R.L. · București Sector 22,2 mil lei · 10 ang.
- DINAMIC INTERMED 2000 SRL · București Sector 52,2 mil lei · 9 ang.
- FILUVAL CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 32,2 mil lei · 11 ang.
- GOSTINU FARM PREST S.R.L. · București Sector 32,2 mil lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Întrebări frecvente despre CONARGO constructii SRL
Care este CUI-ul firmei CONARGO constructii SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONARGO constructii SRL este 17324249, iar codul de TVA este RO17324249. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005004357404, iar codul EUID este ROONRC.J2005004357404.
Unde are sediul CONARGO constructii SRL?
Sediul social al firmei CONARGO constructii SRL este în Str. Vlădeasa, bl. C.34, sc. A, et. 4, ap. 29, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CONARGO constructii SRL?
Activitatea principală a firmei CONARGO constructii SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CONARGO constructii SRL?
CONARGO constructii SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CONARGO constructii SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0727 *** 960). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CONARGO constructii SRL?
În 2025, CONARGO constructii SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și un profit net de 126 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CONARGO constructii SRL plătitoare de TVA?
Da. CONARGO constructii SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 martie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.