Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA9 ani pe piață

CONACU' ȘIMONEAN SRL

CUI 37709282J8/1462/2017

IANCU GONȚEA, Sat Simon, Comuna Bran, Brașov

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 957 mii lei, profit net 398 mii lei, 1 angajați.

Despre CONACU' ȘIMONEAN SRL

CONACU' ȘIMONEAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iunie 2017 cu numărul J8/1462/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37709282, cu sediul în Simon (com. Bran), județul Brașov. Activitatea principală este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată” (cod CAEN 5520). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 957 mii lei (+11% față de 2024), un profit net de 398 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 397 mii lei la 957 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2019.

Date de identificare

CUI
37709282
Nr. Registrul Comerțului
J8/1462/2017
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
07 iunie 2017
EUID
ROONRC.J8/1462/2017
Cod poștal
507028

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2019

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
957 mii lei

+11% față de 2024

Profit net
398 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
399 mii lei
Datorii
266 mii lei
Active totale
665 mii lei
Marjă netă
41,6%
Cifră / angajat
957 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 40% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii1 mil2017: cifra de afaceri 216.785 lei; profit net 125.781 lei20172018: cifra de afaceri 331.127 lei; profit net 240.969 lei20182019: cifra de afaceri 409.604 lei; profit net 241.600 lei20192020: cifra de afaceri 235.625 lei; pierdere netă 14.649 lei20202021: cifra de afaceri 396.991 lei; profit net 199.640 lei20212022: cifra de afaceri 775.781 lei; profit net 344.242 lei20222023: cifra de afaceri 821.277 lei; profit net 368.686 lei20232024: cifra de afaceri 866.002 lei; profit net 318.231 lei20242025: cifra de afaceri 957.427 lei; profit net 398.243 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă217 mii331 mii410 mii236 mii397 mii776 mii821 mii866 mii957 mii
Venituri totale217 mii331 mii410 mii238 mii475 mii794 mii821 mii866 mii957 mii
Cheltuieli totale89 mii87 mii164 mii250 mii271 mii443 mii446 mii524 mii531 mii
Profit / pierdere brută128 mii244 mii246 mii-12 mii204 mii351 mii376 mii342 mii426 mii
Profit / pierdere netă126 mii241 mii242 mii-15 mii200 mii344 mii369 mii318 mii398 mii
Număr mediu de angajați222121111
Active imobilizate17 mii14 mii11 mii7.7784.8611.94521 mii22 mii36 mii
Active circulante122 mii370 mii605 mii593 mii460 mii608 mii453 mii616 mii628 mii
din care stocuri——45—303021 mii24 mii2.826
creanțe—11 mii7.35722 mii29 mii376 mii430 mii567 mii590 mii
casa și conturi la bănci122 mii359 mii597 mii571 mii431 mii232 mii1.48825 mii36 mii
Cheltuieli în avans———————301630
Datorii13 mii17 mii148 mii148 mii62 mii263 mii97 mii312 mii266 mii
Capitaluri proprii126 mii367 mii468 mii454 mii403 mii348 mii376 mii326 mii399 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 46 din 521 în județul Brașov și locul 461 din 5.790 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată.

Firme similare din județul Brașov

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 5610 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre CONACU' ȘIMONEAN SRL

Care este CUI-ul firmei CONACU' ȘIMONEAN SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONACU' ȘIMONEAN SRL este 37709282, iar codul de TVA este RO37709282. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J8/1462/2017, iar codul EUID este ROONRC.J8/1462/2017.

Unde are sediul CONACU' ȘIMONEAN SRL?

Sediul social al firmei CONACU' ȘIMONEAN SRL este în IANCU GONȚEA, Sat Simon, Comuna Bran, Brașov, Simon (com. Bran), județul Brașov, cod poștal 507028, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CONACU' ȘIMONEAN SRL?

Activitatea principală a firmei CONACU' ȘIMONEAN SRL este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată”, cod CAEN 5520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CONACU' ȘIMONEAN SRL?

CONACU' ȘIMONEAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CONACU' ȘIMONEAN SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CONACU' ȘIMONEAN SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Simon (com. Bran) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are CONACU' ȘIMONEAN SRL?

În 2025, CONACU' ȘIMONEAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 957 mii lei și un profit net de 398 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CONACU' ȘIMONEAN SRL plătitoare de TVA?

Da. CONACU' ȘIMONEAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează