CON-INSTAL ENGINEERING SRL
THEODOR PALLADY, bl. V10, sc. D, et. 7, ap. 161, București Sectorul 3, București
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 10,3 mil lei, profit net 3,4 mil lei, 47 angajați.
Despre CON-INSTAL ENGINEERING SRL
CON-INSTAL ENGINEERING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 noiembrie 2005 cu numărul J2005018778406 și codul unic de înregistrare (CUI) 18110235, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 10,3 mil lei (+12% față de 2024), un profit net de 3,4 mil lei și 47 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,8 mil lei la 10,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 iulie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 18110235
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005018778406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 noiembrie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005018778406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 26.07.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 10,3 mil lei
- Profit net
- 3,4 mil lei
- Angajați (medie)
- 47
- Capitaluri proprii
- 6,9 mil lei
- Datorii
- 2 mil lei
- Active totale
- 8,9 mil lei
- Marjă netă
- 33,3%
- Cifră / angajat
- 220 mii lei
+12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 22% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,2 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,9 mil | 4,5 mil | 4,8 mil | 5,7 mil | 8,6 mil | 9,2 mil | 10,3 mil |
| Venituri totale | 2,2 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,9 mil | 4,5 mil | 4,8 mil | 5,7 mil | 8,7 mil | 9,2 mil | 10,4 mil |
| Cheltuieli totale | 1,7 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 3 mil | 3,5 mil | 4,2 mil | 6,5 mil | 5,6 mil | 6,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 507 mii | 452 mii | 634 mii | 964 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 3,7 mil | 4 mil |
| Profit / pierdere netă | 416 mii | 435 mii | 615 mii | 935 mii | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 3,2 mil | 3,4 mil |
| Număr mediu de angajați | 9 | 12 | 12 | 11 | 16 | 43 | 42 | 46 | 41 | 47 |
| Active imobilizate | 398 mii | 369 mii | 470 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 2,6 mil | 3,7 mil |
| Active circulante | 685 mii | 967 mii | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 3,9 mil | 5,1 mil |
| din care stocuri | 26 mii | 5.612 | 11 mii | 23 mii | 46 mii | — | 529 | 208 mii | 34 mii | 26 mii |
| creanțe | 93 mii | 166 mii | 508 mii | 164 mii | 386 mii | 410 mii | 392 mii | 830 mii | 391 mii | 320 mii |
| casa și conturi la bănci | 566 mii | 795 mii | 745 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,1 mil | 3,5 mil | 4,7 mil |
| Cheltuieli în avans | 30 mii | 26 mii | 26 mii | 26 mii | 26 mii | — | — | 164 mii | 118 mii | 114 mii |
| Datorii | 229 mii | 310 mii | 376 mii | 797 mii | 910 mii | 702 mii | 764 mii | 817 mii | 831 mii | 2 mil |
| Capitaluri proprii | 884 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 3,2 mil | 5,8 mil | 6,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 130 din 3.462 în județul București și locul 294 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul București
- A.G. PROIECT INTERNATIONAL SRL · București Sector 610,7 mil lei · 30 ang.
- OPTIM ENGINEERS SRL · București Sector 110,6 mil lei · 19 ang.
- TEHNO-EDIL AMF S.R.L. · București Sector 310,5 mil lei · 11 ang.
- SYSCAD SOLUTIONS SRL · București Sector 610,2 mil lei · 17 ang.
- REZOLV ENERGY S.R.L. · București Sector 110,1 mil lei · 15 ang.
- AVE ROMCONSTRUCT DESIGN SRL · București Sector 610,1 mil lei · 5 ang.
- BRIGHT ENGINEERING-RO SRL · București Sector 39,9 mil lei · 7 ang.
- STUDIO CORONA S.R.L. CIVIL ENGINEERING TORINO SUCURSALA BUCURESTI · București Sector 29,8 mil lei · 7 ang.
Dosare în instanță
5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3457/105/202220.02.2025
contestaţie act administrativ fiscal
Curtea de Apel Ploiesti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Intimat
- 64/302/202508.01.2025
validare poprire
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 28305/300/202417.09.2024
cerere de valoare redusă
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 9520/1748/202329.05.2023
validare poprire
Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 3457/105/202217.08.2022
contestaţie act administrativ fiscal
Tribunalul Prahova · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8122 Activități specializate de curățenie
Întrebări frecvente despre CON-INSTAL ENGINEERING SRL
Care este CUI-ul firmei CON-INSTAL ENGINEERING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CON-INSTAL ENGINEERING SRL este 18110235, iar codul de TVA este RO18110235. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005018778406, iar codul EUID este ROONRC.J2005018778406.
Unde are sediul CON-INSTAL ENGINEERING SRL?
Sediul social al firmei CON-INSTAL ENGINEERING SRL este în THEODOR PALLADY, bl. V10, sc. D, et. 7, ap. 161, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CON-INSTAL ENGINEERING SRL?
Activitatea principală a firmei CON-INSTAL ENGINEERING SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CON-INSTAL ENGINEERING SRL?
CON-INSTAL ENGINEERING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 noiembrie 2005, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CON-INSTAL ENGINEERING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0730 *** 177). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CON-INSTAL ENGINEERING SRL?
În 2025, CON-INSTAL ENGINEERING SRL a raportat o cifră de afaceri de 10,3 mil lei și un profit net de 3,4 mil lei, cu 47 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CON-INSTAL ENGINEERING SRL plătitoare de TVA?
Da. CON-INSTAL ENGINEERING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 iulie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 3
- Firme cu CAEN 7112 din județul București
- CAEN 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 7112
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară CON-INSTAL ENGINEERING SRL cu alte firme