COMTRAM SA
Str. HENRI COANDA, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 2,5 mil lei, pierdere netă 51 mii lei, 9 angajați.
Despre COMTRAM SA
COMTRAM SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 aprilie 1991 cu numărul J1991000300322 și codul unic de înregistrare (CUI) 2680930, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,5 mil lei (-41% față de 2024), o pierdere netă de 51 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 16,2 mil lei la 2,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 2680930
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000300322
- Formă juridică
- SA
- Data înregistrării
- 01 aprilie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000300322
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.07.1993
din 01.04.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,5 mil lei
- Pierdere netă
- 51 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 2,1 mil lei
- Datorii
- 3,2 mil lei
- Active totale
- 5,3 mil lei
- Marjă netă
- -2%
- Cifră / angajat
- 277 mii lei
-41% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 41% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 17,6 mil | 13,2 mil | 10,4 mil | 8,9 mil | 11,7 mil | 16,2 mil | 3,8 mil | 4,7 mil | 4,2 mil | 2,5 mil |
| Venituri totale | 18,6 mil | 13,4 mil | 10,7 mil | 10 mil | 13,6 mil | 16,6 mil | 7,8 mil | 7,3 mil | 3,5 mil | 2,2 mil |
| Cheltuieli totale | 18,9 mil | 15,2 mil | 12,3 mil | 10,8 mil | 15,5 mil | 17,5 mil | 9,2 mil | 8,5 mil | 3,5 mil | 2,3 mil |
| Profit / pierdere brută | -232 mii | -1,8 mil | -1,6 mil | -829 mii | -1,9 mil | -978 mii | -1,4 mil | -1,1 mil | 34 mii | -51 mii |
| Profit / pierdere netă | -232 mii | -1,8 mil | -1,6 mil | -829 mii | -1,9 mil | -978 mii | -1,4 mil | -1,1 mil | 34 mii | -51 mii |
| Număr mediu de angajați | 99 | 88 | 69 | 71 | 71 | 64 | — | 29 | 11 | 9 |
| Active imobilizate | 8 mil | 6,9 mil | 5,8 mil | 5,4 mil | 3,2 mil | 3 mil | 2,6 mil | 612 mii | 524 mii | 485 mii |
| Active circulante | 9,1 mil | 7,1 mil | 7,1 mil | 6,6 mil | 8,1 mil | 8,5 mil | 5,3 mil | 5,2 mil | 5,4 mil | 4,5 mil |
| din care stocuri | 1,5 mil | 1,7 mil | 2,4 mil | 1,9 mil | 289 mii | 339 mii | 1,1 mil | 2,8 mil | 1,7 mil | 145 mii |
| creanțe | 1,5 mil | 781 mii | 1,1 mil | 2,3 mil | 5,5 mil | 5 mil | 3,3 mil | 1,9 mil | 2,9 mil | 3,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 6 mil | 4,6 mil | 3,6 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 3,1 mil | 867 mii | 482 mii | 840 mii | 479 mii |
| Cheltuieli în avans | 522 mii | 420 mii | 420 mii | 381 mii | 378 mii | 364 mii | 399 mii | 329 mii | 331 mii | 331 mii |
| Datorii | 2,6 mil | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 3,1 mil | 4,3 mil | 3 mil | 3,9 mil | 4 mil | 3,2 mil |
| Capitaluri proprii | 14,9 mil | 13,2 mil | 11,6 mil | 10,7 mil | 8,5 mil | 7,5 mil | 5,2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 2,6 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,9 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 32 în județul Sibiu și locul 742 din 1.950 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor.
Firme similare din județul Sibiu
- GOSPODĂRIRE COMUNALĂ LOCALĂ RĂȘINARI SRL · Rășinari3,2 mil lei · 23 ang.
- EDIFICE SRL · Sibiu3 mil lei · 4 ang.
- SAV SIB SRL · Sibiu2,8 mil lei · 11 ang.
- TRANSCAR NETWORK S.R.L. · Sibiu2,6 mil lei · 0 ang.
- Q4 CARGO S.R.L. · Săliște2,1 mil lei · 6 ang.
- CMR BETON S.R.L. · Sibiu1,6 mil lei · 8 ang.
- GANDILA CONSTRUCT S.R.L. · Sibiu891 mii lei · 1 ang.
- CONSTRUCT CRIS SRL · Sibiu679 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 69 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 15219/306/202631.08.2026
suspendare provizorie
Judecătoria Sibiu · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 6908/306/202418.08.2026
litigiu privind achiziţiile publice
Curtea de Apel Albaiulia · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant
- 14450/306/202618.08.2026
contestaţie la executare
Judecătoria Sibiu · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 69/85/2020/a1016.07.2026
acţiune în anularea hotărârii adunării creditorilor
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 19519/306/2025/a116.07.2026
cauţiune -restituire taxa judiciară de timbru
Judecătoria Sibiu · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 2227/85/2016/a1417.04.2026
contestaţie
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 19519/306/202531.12.2025
pretenţii
Judecătoria Sibiu · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 48789/3/202530.12.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 19053/306/202522.12.2025
Cerere în anulare (OUG 119/2007)
Judecătoria Sibiu · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 32388/3/202519.09.2025
acţiune în anulare cerere in anulare dosar nr.15815/3/2025
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
- 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
- 2363 Fabricarea betonului
- 2364 Fabricarea mortarului
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Întrebări frecvente despre COMTRAM SA
Care este CUI-ul firmei COMTRAM SA?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMTRAM SA este 2680930, iar codul de TVA este RO2680930. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000300322, iar codul EUID este ROONRC.J1991000300322.
Unde are sediul COMTRAM SA?
Sediul social al firmei COMTRAM SA este în Str. HENRI COANDA, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COMTRAM SA?
Activitatea principală a firmei COMTRAM SA este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COMTRAM SA?
COMTRAM SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 aprilie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COMTRAM SA?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 909). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COMTRAM SA?
În 2025, COMTRAM SA a raportat o cifră de afaceri de 2,5 mil lei și o pierdere netă de 51 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COMTRAM SA plătitoare de TVA?
Da. COMTRAM SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.