Sari la conținut
mandat administratori expirat; funcțiune; mandat cenzori expiratPlătitor TVA35 ani pe piață

COMSTAR SA

CUI 1926876J1991000177515

Republicii, bl. G1, et. PARTER, Municipiul Oltenița, Călărași

În 2025: cifra de afaceri 546 mii lei, pierdere netă 173 mii lei, 4 angajați.

Despre COMSTAR SA

COMSTAR SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 1991 cu numărul J1991000177515 și codul unic de înregistrare (CUI) 1926876, cu sediul în Oltenița, județul Călărași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 546 mii lei (-8% față de 2024), o pierdere netă de 173 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 587 mii lei la 546 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.

Date de identificare

CUI
1926876
Nr. Registrul Comerțului
J1991000177515
Formă juridică
SA
Data înregistrării
25 aprilie 1991
EUID
ROONRC.J1991000177515
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.1993

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Olteniţa

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
546 mii lei

-8% față de 2024

Pierdere netă
173 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
185 mii lei
Datorii
328 mii lei
Active totale
513 mii lei
Marjă netă
-31,6%
Cifră / angajat
136 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil-500 mii0500 mii1 mil2016: cifra de afaceri 788.937 lei; profit net 6.243 lei20162017: cifra de afaceri 739.992 lei; profit net 269 lei20172018: cifra de afaceri 772.166 lei; profit net 92.591 lei20182019: cifra de afaceri 713.685 lei; pierdere netă 273.283 lei20192020: cifra de afaceri 517.523 lei; pierdere netă 203.989 lei20202021: cifra de afaceri 587.347 lei; pierdere netă 132.672 lei20212022: cifra de afaceri 653.164 lei; pierdere netă 266.015 lei20222023: cifra de afaceri 645.756 lei; pierdere netă 748.441 lei20232024: cifra de afaceri 590.822 lei; pierdere netă 763.500 lei20242025: cifra de afaceri 545.968 lei; pierdere netă 172.606 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă789 mii740 mii772 mii714 mii518 mii587 mii653 mii646 mii591 mii546 mii
Venituri totale802 mii741 mii1,4 mil714 mii519 mii589 mii654 mii648 mii592 mii546 mii
Cheltuieli totale794 mii741 mii1,3 mil988 mii723 mii722 mii920 mii1,4 mil1,4 mil719 mii
Profit / pierdere brută7.821320100 mii-273 mii-204 mii-133 mii-266 mii-748 mii-764 mii-173 mii
Profit / pierdere netă6.24326993 mii-273 mii-204 mii-133 mii-266 mii-748 mii-764 mii-173 mii
Număr mediu de angajați8788335544
Active imobilizate1,3 mil1,7 mil1,3 mil1,2 mil979 mii810 mii1,8 mil1,1 mil368 mii306 mii
Active circulante281 mii383 mii510 mii327 mii352 mii416 mii348 mii233 mii247 mii189 mii
din care stocuri274 mii271 mii267 mii253 mii315 mii340 mii254 mii201 mii205 mii164 mii
creanțe6.830112 mii32 mii-10 mii7.81716 mii13 mii3.68012 mii16 mii
casa și conturi la bănci108212 mii85 mii30 mii60 mii81 mii28 mii30 mii8.425
Cheltuieli în avans—26 mii18 mii18 mii18 mii18 mii18 mii18 mii69 mii18 mii
Datorii246 mii374 mii311 mii219 mii273 mii300 mii317 mii224 mii325 mii328 mii
Capitaluri proprii1,3 mil1,7 mil1,6 mil1,3 mil1,1 mil944 mii1,9 mil1,1 mil358 mii185 mii
din care capital subscris vărsat365 mii365 mii365 mii365 mii365 mii365 mii365 mii365 mii365 mii365 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 31 din 102 în județul Călărași și locul 3.041 din 10.469 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Firme similare din județul Călărași

Dosare în instanță

5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 27108/303/202512.12.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor

  • 157/1285/202518.03.2025

    deschiderea procedurii la cererea creditorului

    Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 1639/253/2020/a119.01.2024

    cerere necontencioasă restituire cauţiune ds. 1639/253/2020

    Judecătoria Macin · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 1656/253/2020/a119.01.2024

    cerere necontencioasă -restituire cautiune

    Judecătoria Macin · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 17899/300/202310.07.2023

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre COMSTAR SA

Care este CUI-ul firmei COMSTAR SA?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMSTAR SA este 1926876, iar codul de TVA este RO1926876. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000177515, iar codul EUID este ROONRC.J1991000177515.

Unde are sediul COMSTAR SA?

Sediul social al firmei COMSTAR SA este în Republicii, bl. G1, et. PARTER, Municipiul Oltenița, Călărași, județul Călărași, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are COMSTAR SA?

Activitatea principală a firmei COMSTAR SA este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată COMSTAR SA?

COMSTAR SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 1991, deci are 35 ani de activitate.

Cum pot contacta firma COMSTAR SA?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0242 *** 515). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are COMSTAR SA?

În 2025, COMSTAR SA a raportat o cifră de afaceri de 546 mii lei și o pierdere netă de 173 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este COMSTAR SA plătitoare de TVA?

Da. COMSTAR SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează