COMRAT SRL
Str. MIHAI VITEAZUL, Municipiul Carei, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 273 mii lei, pierdere netă 16 mii lei, 2 angajați.
Despre COMRAT SRL
COMRAT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 ianuarie 1994 cu numărul J30/80/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5112625, cu sediul în Carei, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe” (cod CAEN 4782). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 273 mii lei (-10% față de 2024), o pierdere netă de 16 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 305 mii lei la 273 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 ianuarie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 5112625
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/80/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 ianuarie 1994
- EUID
- ROONRC.J30/80/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 21.01.1994
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Carei
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 273 mii lei
- Pierdere netă
- 16 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 471 mii lei
- Datorii
- 44 mii lei
- Active totale
- 515 mii lei
- Marjă netă
- -5,9%
- Cifră / angajat
- 136 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 325 mii | 329 mii | 315 mii | 315 mii | 302 mii | 305 mii | 350 mii | 305 mii | 305 mii | 273 mii |
| Venituri totale | 325 mii | 329 mii | 325 mii | 317 mii | 306 mii | 310 mii | 350 mii | 315 mii | 311 mii | 276 mii |
| Cheltuieli totale | 346 mii | 330 mii | 318 mii | 340 mii | 326 mii | 360 mii | 336 mii | 297 mii | 330 mii | 290 mii |
| Profit / pierdere brută | -21 mii | -984 | 6.796 | -23 mii | -20 mii | -50 mii | 13 mii | 18 mii | -19 mii | -14 mii |
| Profit / pierdere netă | -24 mii | -4.281 | -2.167 | -28 mii | -23 mii | -54 mii | 9.920 | 15 mii | -24 mii | -16 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 300 mii | 259 mii | 224 mii | 211 mii | 193 mii | 95 mii | 96 mii | 119 mii | 63 mii | 97 mii |
| Active circulante | 438 mii | 468 mii | 498 mii | 443 mii | 416 mii | 442 mii | 463 mii | 443 mii | 473 mii | 417 mii |
| din care stocuri | 239 mii | 232 mii | 224 mii | 220 mii | 230 mii | 228 mii | 221 mii | 205 mii | 201 mii | 195 mii |
| creanțe | 137 mii | 141 mii | 147 mii | 148 mii | 172 mii | 164 mii | 165 mii | 182 mii | 175 mii | 179 mii |
| casa și conturi la bănci | 62 mii | 95 mii | 127 mii | 75 mii | 14 mii | 50 mii | 77 mii | 56 mii | 97 mii | 43 mii |
| Datorii | 136 mii | 129 mii | 127 mii | 86 mii | 65 mii | 46 mii | 58 mii | 51 mii | 49 mii | 44 mii |
| Capitaluri proprii | 602 mii | 598 mii | 595 mii | 567 mii | 545 mii | 491 mii | 501 mii | 511 mii | 487 mii | 471 mii |
| din care capital subscris vărsat | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 40 din 64 în județul Satu Mare și locul 2.591 din 4.197 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4782 – Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe.
Firme similare din județul Satu Mare
- WALMAR 2004 SRL · Carei315 mii lei · 4 ang.
- SERVO SRL · Satu Mare303 mii lei · 1 ang.
- BMC AUTO 4X4 S.R.L. · Pir302 mii lei · 2 ang.
- AUTO PARTS ANDREI S.R.L. · Botiz295 mii lei · 3 ang.
- TAR & NORMAN SRL · Micula266 mii lei · 2 ang.
- OZANA SRL · Satu Mare263 mii lei · 1 ang.
- ORIGINAL CAR PARTS S.R.L. · Satu Mare219 mii lei · 0 ang.
- NEW STAR TRADING SRL · Negrești-Oaș213 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4782 – Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Întrebări frecvente despre COMRAT SRL
Care este CUI-ul firmei COMRAT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMRAT SRL este 5112625, iar codul de TVA este RO5112625. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/80/1994, iar codul EUID este ROONRC.J30/80/1994.
Unde are sediul COMRAT SRL?
Sediul social al firmei COMRAT SRL este în Str. MIHAI VITEAZUL, Municipiul Carei, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COMRAT SRL?
Activitatea principală a firmei COMRAT SRL este „Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe”, cod CAEN 4782. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COMRAT SRL?
COMRAT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 ianuarie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COMRAT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0261 *** 800). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COMRAT SRL?
În 2025, COMRAT SRL a raportat o cifră de afaceri de 273 mii lei și o pierdere netă de 16 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COMRAT SRL plătitoare de TVA?
Da. COMRAT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 ianuarie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.