COMPTA FACILE R&B SRL
CAP. PETRE MIȘCĂ, bl. M83, sc. 2, et. 8, ap. 103, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 211 mii lei, profit net 96 mii lei, 1 angajați.
Despre COMPTA FACILE R&B SRL
COMPTA FACILE R&B SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2017 cu numărul J40/4809/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37350315, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 211 mii lei (+3% față de 2024), un profit net de 96 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 129 mii lei la 211 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 37350315
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/4809/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 aprilie 2017
- EUID
- ROONRC.J40/4809/2017
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 211 mii lei
- Profit net
- 96 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 96 mii lei
- Datorii
- 57 mii lei
- Active totale
- 158 mii lei
- Marjă netă
- 45,7%
- Cifră / angajat
- 211 mii lei
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 45 mii | 111 mii | 107 mii | 96 mii | 129 mii | 131 mii | 167 mii | 205 mii | 211 mii |
| Venituri totale | 46 mii | 111 mii | 107 mii | 96 mii | 129 mii | 131 mii | 168 mii | 205 mii | 214 mii |
| Cheltuieli totale | 28 mii | 60 mii | 57 mii | 56 mii | 99 mii | 83 mii | 103 mii | 145 mii | 115 mii |
| Profit / pierdere brută | 18 mii | 51 mii | 50 mii | 40 mii | 30 mii | 48 mii | 65 mii | 60 mii | 98 mii |
| Profit / pierdere netă | 17 mii | 48 mii | 47 mii | 37 mii | 27 mii | 44 mii | 52 mii | 58 mii | 96 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 12 mii | 13 mii | 12 mii | 124 mii | 91 mii | 60 mii | 28 mii | 21 mii | 17 mii |
| Active circulante | 11 mii | 37 mii | 49 mii | 11 mii | 23 mii | 37 mii | 64 mii | 63 mii | 139 mii |
| din care stocuri | — | 28 | 28 | — | — | — | — | — | 19 |
| creanțe | 7.592 | 19 mii | 2.100 | 5.690 | 3.100 | 4.762 | 31 mii | 13 mii | 74 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.664 | 18 mii | 47 mii | 5.017 | 20 mii | 32 mii | 33 mii | 50 mii | 64 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 3.394 | 2.791 | 2.534 | 2.333 | 1.143 | 2.671 |
| Datorii | 6.155 | 1.649 | 4.444 | 87 mii | 72 mii | 55 mii | 42 mii | 21 mii | 57 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 6.182 | 4.570 |
| Capitaluri proprii | 17 mii | 48 mii | 56 mii | 51 mii | 45 mii | 44 mii | 53 mii | 58 mii | 96 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.965 din 3.245 în județul București și locul 6.854 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul București
- SAMIC CONTAB S.R.L. · București Sector 3211 mii lei · 1 ang.
- DAKIA PREMIER CONSULTING SRL · București Sector 6211 mii lei · 1 ang.
- GRUP CONTABIL G.T.I. SRL · București Sector 3211 mii lei · 1 ang.
- CONT EXPERT 94 SRL · București Sector 6211 mii lei · 1 ang.
- EXPERT FINANCIAL ACCOUNTING SRL · București Sector 2211 mii lei · 2 ang.
- O & J EXPERT ADVICE SRL · București Sector 2210 mii lei · 1 ang.
- JINGA & PARTNERS TAX ADVISORY SRL · București Sector 1210 mii lei · 0 ang.
- DEMARK CONSULT SRL · București Sector 3210 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre COMPTA FACILE R&B SRL
Care este CUI-ul firmei COMPTA FACILE R&B SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMPTA FACILE R&B SRL este 37350315. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/4809/2017, iar codul EUID este ROONRC.J40/4809/2017.
Unde are sediul COMPTA FACILE R&B SRL?
Sediul social al firmei COMPTA FACILE R&B SRL este în CAP. PETRE MIȘCĂ, bl. M83, sc. 2, et. 8, ap. 103, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COMPTA FACILE R&B SRL?
Activitatea principală a firmei COMPTA FACILE R&B SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COMPTA FACILE R&B SRL?
COMPTA FACILE R&B SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COMPTA FACILE R&B SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru COMPTA FACILE R&B SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 5 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are COMPTA FACILE R&B SRL?
În 2025, COMPTA FACILE R&B SRL a raportat o cifră de afaceri de 211 mii lei și un profit net de 96 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COMPTA FACILE R&B SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, COMPTA FACILE R&B SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.