COMPETITIV BRANDIS SRL
Culturii, Sat Vernești, Comuna Vernești, Buzău
A primit finanțare publică (7 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 12,4 mil lei, profit net 825 mii lei, 2 angajați.
Despre COMPETITIV BRANDIS SRL
COMPETITIV BRANDIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 2009 cu numărul J2009000722107 și codul unic de înregistrare (CUI) 26067136, cu sediul în Vernești, județul Buzău. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat” (cod CAEN 4621). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12,4 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 825 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 8,9 mil lei la 12,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 octombrie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 26067136
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000722107
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 octombrie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000722107
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 09.10.2009
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Buzău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 12,4 mil lei
- Profit net
- 825 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 826 mii lei
- Datorii
- 5,3 mil lei
- Active totale
- 6,2 mil lei
- Marjă netă
- 6,7%
- Cifră / angajat
- 6,2 mil lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 87% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,5 mil | 4,3 mil | 5,2 mil | 5,4 mil | 7,1 mil | 8,9 mil | 11,7 mil | 15,1 mil | 12,8 mil | 12,4 mil |
| Venituri totale | 3,5 mil | 4,3 mil | 5,2 mil | 5,4 mil | 7,1 mil | 8,9 mil | 11,7 mil | 15,2 mil | 12,8 mil | 12,5 mil |
| Cheltuieli totale | 3,3 mil | 4 mil | 4,6 mil | 4,8 mil | 6,2 mil | 8 mil | 10,7 mil | 13,4 mil | 11,6 mil | 11,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 292 mii | 368 mii | 515 mii | 631 mii | 865 mii | 888 mii | 1,1 mil | 1,8 mil | 1,2 mil | 948 mii |
| Profit / pierdere netă | 252 mii | 318 mii | 451 mii | 541 mii | 756 mii | 778 mii | 907 mii | 1,6 mil | 1,1 mil | 825 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 13 mii | 41 mii | 35 mii | 29 mii | 176 mii | 139 mii | 114 mii | 342 mii | 272 mii | 207 mii |
| Active circulante | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,8 mil | 3,5 mil | 4,2 mil | 4,2 mil | 4,6 mil | 5,9 mil |
| din care stocuri | 250 mii | 806 mii | 724 mii | 1,1 mil | 934 mii | 1,5 mil | 1,4 mil | 658 mii | 1,3 mil | 1,8 mil |
| creanțe | 484 mii | 740 mii | 890 mii | 914 mii | 1,2 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 3,1 mil | 3 mil | 4 mil |
| casa și conturi la bănci | 541 mii | 53 mii | 169 mii | 40 mii | 663 mii | 202 mii | 886 mii | 467 mii | 358 mii | 135 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | — | — | 9.450 | 5.075 | 127 | 19 | 11 | 37 mii |
| Datorii | 393 mii | 1,3 mil | 1 mil | 790 mii | 845 mii | 1,1 mil | 2,6 mil | 2,2 mil | 3,2 mil | 5,3 mil |
| Venituri în avans | 0 | — | — | — | 3.368 | 2.358 | 1.347 | 337 | — | — |
| Capitaluri proprii | 896 mii | 348 mii | 799 mii | 1,3 mil | 2,1 mil | 2,6 mil | 1,7 mil | 2,4 mil | 1,7 mil | 826 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 59 în județul Buzău și locul 335 din 1.614 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat.
Firme similare din județul Buzău
- INDAC AGRO COOPERATIVA AGRICOLĂ · Buzău16,3 mil lei · 2 ang.
- SMF EAST TRADE S.R.L. · Buzău15,4 mil lei · 0 ang.
- BUNASTAREA FERMIERULUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ · Balta Albă14,6 mil lei · 1 ang.
- CONDOR RATRANS EXPEDITION SRL · Valea Râmnicului13,4 mil lei · 3 ang.
- SEBCOOP MOVILA BANULUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ · Cioranca (com. Movila Banului)10,8 mil lei · 1 ang.
- VAS AGROCONDOR EXPRES S.R.L. · Râmnicu Sărat10,7 mil lei · 3 ang.
- FIRST CEREAL SĂGEATA COOPERATIVA AGRICOLĂ · Banița (com. Săgeata)8,7 mil lei · 0 ang.
- AGRO GRUP SMEENI SRL · Smeeni7,5 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3165/327/202616.04.2026
pretenţii
Judecătoria Tulcea · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 15840/200/202428.01.2026
anulare proces verbal de contravenţie PROCES VERBAL SERIA DGAF NR.0029584/05.08.2024
Tribunalul Buzau · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 1805/116/202408.11.2024
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Calarasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 15840/200/202425.09.2024
anulare proces verbal de contravenţie DGAF 0029584/05.08.2024
Judecătoria Buzau · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre COMPETITIV BRANDIS SRL
Care este CUI-ul firmei COMPETITIV BRANDIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMPETITIV BRANDIS SRL este 26067136, iar codul de TVA este RO26067136. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000722107, iar codul EUID este ROONRC.J2009000722107.
Unde are sediul COMPETITIV BRANDIS SRL?
Sediul social al firmei COMPETITIV BRANDIS SRL este în Culturii, Sat Vernești, Comuna Vernești, Buzău, județul Buzău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COMPETITIV BRANDIS SRL?
Activitatea principală a firmei COMPETITIV BRANDIS SRL este „Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat”, cod CAEN 4621. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COMPETITIV BRANDIS SRL?
COMPETITIV BRANDIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COMPETITIV BRANDIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0727 *** 868). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COMPETITIV BRANDIS SRL?
În 2025, COMPETITIV BRANDIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 12,4 mil lei și un profit net de 825 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COMPETITIV BRANDIS SRL plătitoare de TVA?
Da. COMPETITIV BRANDIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 octombrie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Vernești
- Firme cu CAEN 4621 din județul Buzău
- CAEN 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- Top firme din județul Buzău
- Top firme cu CAEN 4621
- Firme noi din județul Buzău
- Beneficiari de fonduri din județul Buzău
- Compară COMPETITIV BRANDIS SRL cu alte firme