COMP. SORANA SRL
CETATEA ALBA, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița
A primit finanțare publică (5 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 20,3 mil lei, profit net 203 mii lei, 25 angajați.
Despre COMP. SORANA SRL
COMP. SORANA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 ianuarie 1994 cu numărul J1994000122158 și codul unic de înregistrare (CUI) 5114839, cu sediul în Târgoviște, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4639). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 20,3 mil lei (+4% față de 2024), un profit net de 203 mii lei și 25 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 15,7 mil lei la 20,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1994.
Date de identificare
- CUI
- 5114839
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994000122158
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 ianuarie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994000122158
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.05.1994
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Dâmboviţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 20,3 mil lei
- Profit net
- 203 mii lei
- Angajați (medie)
- 25
- Capitaluri proprii
- 1,3 mil lei
- Datorii
- 3,3 mil lei
- Active totale
- 4,6 mil lei
- Marjă netă
- 1%
- Cifră / angajat
- 813 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 72% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 18 mil | 17,1 mil | 17,4 mil | 16,4 mil | 16,6 mil | 15,7 mil | 18,2 mil | 20,2 mil | 19,5 mil | 20,3 mil |
| Venituri totale | 18,9 mil | 18 mil | 18,3 mil | 17,4 mil | 17,2 mil | 16,3 mil | 19,1 mil | 21,2 mil | 20,7 mil | 21,2 mil |
| Cheltuieli totale | 17,8 mil | 17,1 mil | 17,4 mil | 16,5 mil | 16,5 mil | 15,9 mil | 18,8 mil | 20,7 mil | 20,3 mil | 21 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,1 mil | 853 mii | 900 mii | 878 mii | 714 mii | 376 mii | 339 mii | 470 mii | 408 mii | 268 mii |
| Profit / pierdere netă | 904 mii | 722 mii | 768 mii | 750 mii | 610 mii | 309 mii | 274 mii | 374 mii | 323 mii | 203 mii |
| Număr mediu de angajați | 33 | 33 | 33 | 31 | 29 | 28 | 26 | 25 | 25 | 25 |
| Active imobilizate | 2,4 mil | 2,2 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 2,3 mil |
| Active circulante | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 2 mil | 2,2 mil |
| din care stocuri | 817 mii | 882 mii | 865 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,2 mil |
| creanțe | 517 mii | 562 mii | 855 mii | 575 mii | 455 mii | 467 mii | 610 mii | 648 mii | 585 mii | 914 mii |
| casa și conturi la bănci | 77 mii | 165 mii | 104 mii | 174 mii | 99 mii | 537 mii | 92 mii | 203 mii | 69 mii | 65 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 1.222 | 3.111 | — | — | — | — |
| Datorii | 631 mii | 1,2 mil | 819 mii | 871 mii | 1,1 mil | 2,1 mil | 3,6 mil | 3,3 mil | 3,1 mil | 3,3 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 15 mii | 11 mii | 19 mii | 14 mii | 4.885 |
| Capitaluri proprii | 3,2 mil | 2,6 mil | 2,9 mil | 3,2 mil | 3 mil | 2,8 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 115 mii | 115 mii | 115 mii | 115 mii | 115 mii | 115 mii | 115 mii | 115 mii | 115 mii | 115 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 19 în județul Dâmbovița și locul 252 din 1.511 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4639 – Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Dâmbovița
- IONSTEL DISTRIBUTION S.R.L. · Corbii Mari9,8 mil lei · 18 ang.
- ONCAS COM SRL · Târgoviște9 mil lei · 4 ang.
- CHEAG IDEAL DISTRIBUȚIE S.R.L. · Târgoviște3,1 mil lei · 4 ang.
- PETREA DACO S.R.L. · Târgoviște2,5 mil lei · 1 ang.
- HORECANEXT S.R.L. · Decindea (com. Ciocănești)1,9 mil lei · 2 ang.
- GLODEANU COM SRL · Târgoviște1,3 mil lei · 2 ang.
- YOSHIDA SHOPPU S.R.L. · Răzvad754 mii lei · 2 ang.
- VERMAN-IMPEX SRL · Târgoviște312 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4639 – Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 1052 Fabricarea înghețatei
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8292 Activități de ambalare
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre COMP. SORANA SRL
Care este CUI-ul firmei COMP. SORANA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMP. SORANA SRL este 5114839, iar codul de TVA este RO5114839. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994000122158, iar codul EUID este ROONRC.J1994000122158.
Unde are sediul COMP. SORANA SRL?
Sediul social al firmei COMP. SORANA SRL este în CETATEA ALBA, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița, județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COMP. SORANA SRL?
Activitatea principală a firmei COMP. SORANA SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4639. În Registrul Comerțului are autorizate în total 30 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COMP. SORANA SRL?
COMP. SORANA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 ianuarie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COMP. SORANA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru COMP. SORANA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Târgoviște sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are COMP. SORANA SRL?
În 2025, COMP. SORANA SRL a raportat o cifră de afaceri de 20,3 mil lei și un profit net de 203 mii lei, cu 25 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COMP. SORANA SRL plătitoare de TVA?
Da. COMP. SORANA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Târgoviște
- Firme cu CAEN 4639 din județul Dâmbovița
- CAEN 4639 – Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Dâmbovița
- Top firme cu CAEN 4639
- Firme noi din județul Dâmbovița
- Beneficiari de fonduri din județul Dâmbovița
- Compară COMP. SORANA SRL cu alte firme