Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA11 ani pe piață

COMLY SRL

CUI 6482189J9/266/2015

LIVEZII, Sat Lacu Rezii, Oraș Insurăței, Brăila

A primit finanțare publică (5 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 2,1 mil lei, pierdere netă 73 mii lei, 33 angajați.

Despre COMLY SRL

COMLY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 aprilie 2015 cu numărul J9/266/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 6482189, cu sediul în Sat Lacu Rezii, Oraș Insurăței, județul Brăila. Activitatea principală este „Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi” (cod CAEN 0125). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,1 mil lei (-63% față de 2024), o pierdere netă de 73 mii lei și 33 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 4,4 mil lei la 2,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 noiembrie 1994.

Date de identificare

CUI
6482189
Nr. Registrul Comerțului
J9/266/2015
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 aprilie 2015
EUID
ROONRC.J9/266/2015
Cod poștal
815301

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 29.11.1994

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Însurăţei

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,1 mil lei

-63% față de 2024

Pierdere netă
73 mii lei
Angajați (medie)
33
Capitaluri proprii
3,6 mil lei
Datorii
6,2 mil lei
Active totale
17,6 mil lei
Marjă netă
-3,5%
Cifră / angajat
62 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 63% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 5.267.877 lei; profit net 2.143.721 lei20162017: cifra de afaceri 4.919.992 lei; profit net 1.601.116 lei20172018: cifra de afaceri 4.515.818 lei; profit net 1.134.252 lei20182019: cifra de afaceri 3.158.528 lei; profit net 387.378 lei20192020: cifra de afaceri 2.962.574 lei; profit net 293.100 lei20202021: cifra de afaceri 4.413.324 lei; profit net 1.667.637 lei20212022: cifra de afaceri 3.651.679 lei; profit net 1.096.663 lei20222023: cifra de afaceri 3.822.169 lei; profit net 442.753 lei20232024: cifra de afaceri 5.531.150 lei; profit net 1.484.532 lei20242025: cifra de afaceri 2.059.755 lei; pierdere netă 72.997 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă5,3 mil4,9 mil4,5 mil3,2 mil3 mil4,4 mil3,7 mil3,8 mil5,5 mil2,1 mil
Venituri totale6,1 mil5,6 mil5,3 mil3,8 mil3,3 mil5 mil4,4 mil4,6 mil6,2 mil5 mil
Cheltuieli totale3,6 mil3,7 mil4,1 mil3,3 mil3 mil3,3 mil3,3 mil4,1 mil4,4 mil5,1 mil
Profit / pierdere brută2,5 mil1,9 mil1,3 mil419 mii322 mii1,7 mil1,1 mil554 mii1,8 mil-73 mii
Profit / pierdere netă2,1 mil1,6 mil1,1 mil387 mii293 mii1,7 mil1,1 mil443 mii1,5 mil-73 mii
Număr mediu de angajați25212021212120232533
Active imobilizate5,8 mil4,5 mil4,8 mil4,7 mil4,1 mil3,4 mil3 mil2,5 mil3,8 mil11,2 mil
Active circulante2,5 mil2,3 mil2,1 mil1,5 mil2 mil2,8 mil2,6 mil2,7 mil11,1 mil6,5 mil
din care stocuri490 mii288 mii276 mii273 mii418 mii454 mii583 mii634 mii400 mii2 mil
creanțe452 mii838 mii591 mii473 mii594 mii348 mii356 mii741 mii8,7 mil2,4 mil
casa și conturi la bănci1,6 mil1,2 mil1,3 mil801 mii1 mil2 mil637 mii183 mii552 mii2,1 mil
Cheltuieli în avans——47816 mii7687.4578.53237 mii22 mii16 mii
Datorii1,6 mil936 mii283 mii98 mii190 mii132 mii160 mii801 mii1,4 mil6,2 mil
Venituri în avans1,8 mil1,3 mil909 mii639 mii517 mii404 mii568 mii247 mii8,3 mil7,8 mil
Capitaluri proprii4,9 mil4,6 mil5,7 mil5,6 mil5,4 mil5,7 mil4,8 mil4,1 mil5,2 mil3,6 mil
din care capital subscris vărsat1,9 mil1,9 mil1,9 mil1,9 mil1,9 mil1,9 mil1,9 mil1,9 mil1,9 mil1,9 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 6 în județul Brăila și locul 51 din 670 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0125 – Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi.

Firme similare din județul Brăila

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0125 – Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi

  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
  • 0121 Cultivarea strugurilor
  • 0122 Cultivarea fructelor tropicale și subtropicale
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
  • 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
  • 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
  • 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
  • 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
  • 0141 Creșterea bovinelor de lapte
  • 0142 Creșterea altor bovine
  • 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
  • 0146 Creșterea porcinelor
  • 0147 Creșterea păsărilor
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
  • 3511 Producția de energie electrică
  • 3512 Transportul energiei electrice
  • 3513 Distribuția energiei electrice
  • 3514 Comercializarea energiei electrice
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 8292 Activități de ambalare

Întrebări frecvente despre COMLY SRL

Care este CUI-ul firmei COMLY SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMLY SRL este 6482189, iar codul de TVA este RO6482189. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J9/266/2015, iar codul EUID este ROONRC.J9/266/2015.

Unde are sediul COMLY SRL?

Sediul social al firmei COMLY SRL este în LIVEZII, Sat Lacu Rezii, Oraș Insurăței, Brăila, județul Brăila, cod poștal 815301, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are COMLY SRL?

Activitatea principală a firmei COMLY SRL este „Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi”, cod CAEN 0125. În Registrul Comerțului are autorizate în total 35 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată COMLY SRL?

COMLY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 aprilie 2015, deci are 11 ani de activitate.

Cum pot contacta firma COMLY SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru COMLY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sat Lacu Rezii, Oraș Insurăței sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are COMLY SRL?

În 2025, COMLY SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,1 mil lei și o pierdere netă de 73 mii lei, cu 33 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este COMLY SRL plătitoare de TVA?

Da. COMLY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 noiembrie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează