COMINDLEMN MAROSI SRL
Str. TÂRNAVEI, Loc. Cristuru Secuiesc, Oraș Cristuru Secuiesc, Harghita
În 2025: cifra de afaceri 188 mii lei, pierdere netă 53 mii lei, 2 angajați.
Despre COMINDLEMN MAROSI SRL
COMINDLEMN MAROSI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 1991 cu numărul J19/128/1991 și codul unic de înregistrare (CUI) 529258, cu sediul în Cristuru Secuiesc, județul Harghita. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 188 mii lei (+16% față de 2024), o pierdere netă de 53 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 260 mii lei la 188 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1993 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 529258
- Nr. Registrul Comerțului
- J19/128/1991
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 aprilie 1991
- EUID
- ROONRC.J19/128/1991
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.09.1993
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 188 mii lei
- Pierdere netă
- 53 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 543 mii lei
- Datorii
- 483 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- -28,4%
- Cifră / angajat
- 94 mii lei
+16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 384 mii | 292 mii | 298 mii | 239 mii | 202 mii | 260 mii | 170 mii | 292 mii | 163 mii | 188 mii |
| Venituri totale | 405 mii | 285 mii | 295 mii | 256 mii | 199 mii | 261 mii | 267 mii | 350 mii | 163 mii | 190 mii |
| Cheltuieli totale | 467 mii | 357 mii | 335 mii | 257 mii | 198 mii | 241 mii | 265 mii | 302 mii | 265 mii | 244 mii |
| Profit / pierdere brută | -62 mii | -72 mii | -39 mii | -1.088 | 810 | 20 mii | 2.119 | 47 mii | -102 mii | -53 mii |
| Profit / pierdere netă | -66 mii | -75 mii | -42 mii | -3.488 | -1.221 | 17 mii | -584 | 44 mii | -102 mii | -53 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 5 | 5 | 3 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1 mil | 984 mii | 947 mii | 908 mii | 868 mii |
| Active circulante | 284 mii | 245 mii | 244 mii | 291 mii | 331 mii | 379 mii | 311 mii | 208 mii | 162 mii | 157 mii |
| din care stocuri | 129 mii | 99 mii | 117 mii | 147 mii | 152 mii | 159 mii | 153 mii | 152 mii | 135 mii | 136 mii |
| creanțe | 115 mii | 117 mii | 118 mii | 123 mii | 127 mii | 120 mii | 128 mii | 12 mii | 12 mii | 13 mii |
| casa și conturi la bănci | 40 mii | 29 mii | 9.076 | 21 mii | 52 mii | 100 mii | 29 mii | 44 mii | 15 mii | 8.380 |
| Datorii | 742 mii | 732 mii | 732 mii | 736 mii | 737 mii | 732 mii | 641 mii | 458 mii | 473 mii | 483 mii |
| Venituri în avans | 5.114 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 760 mii | 685 mii | 643 mii | 639 mii | 638 mii | 655 mii | 655 mii | 698 mii | 596 mii | 543 mii |
| din care capital subscris vărsat | 800 mii | 800 mii | 800 mii | 800 mii | 800 mii | 800 mii | 800 mii | 800 mii | 800 mii | 800 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 162 din 196 în județul Harghita și locul 2.434 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Harghita
- TATAR-BUTKA-HOLLO SRL · Ditrău201 mii lei · 1 ang.
- ARCOM TONDY SRL · Casinu Nou (com. Plăiesii De Jos)199 mii lei · 3 ang.
- LAKATOS FOREST SRL · Ciceu196 mii lei · 3 ang.
- LUC&SIM PLAI FOREST S.R.L. · Călnaci (com. Subcetate)188 mii lei · 2 ang.
- SEGAL AGROGEP SRL · Zetea185 mii lei · 2 ang.
- LAZ ATTILA FOREST SRL · Laz-Firțănuș (com. Avrămești)175 mii lei · 1 ang.
- ARIN SRL · Lupeni175 mii lei · 1 ang.
- KOVACS FOREST S.R.L. · Lunca De Jos172 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0146 Creșterea porcinelor
- 0147 Creșterea păsărilor
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
- 3103 Fabricarea de saltele și somiere
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9313 Activități ale centrelor de fitness
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
- 9604 Activități de întreținere corporală
Întrebări frecvente despre COMINDLEMN MAROSI SRL
Care este CUI-ul firmei COMINDLEMN MAROSI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMINDLEMN MAROSI SRL este 529258, iar codul de TVA este RO529258. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/128/1991, iar codul EUID este ROONRC.J19/128/1991.
Unde are sediul COMINDLEMN MAROSI SRL?
Sediul social al firmei COMINDLEMN MAROSI SRL este în Str. TÂRNAVEI, Loc. Cristuru Secuiesc, Oraș Cristuru Secuiesc, Harghita, județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COMINDLEMN MAROSI SRL?
Activitatea principală a firmei COMINDLEMN MAROSI SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COMINDLEMN MAROSI SRL?
COMINDLEMN MAROSI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COMINDLEMN MAROSI SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru COMINDLEMN MAROSI SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cristuru Secuiesc sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are COMINDLEMN MAROSI SRL?
În 2025, COMINDLEMN MAROSI SRL a raportat o cifră de afaceri de 188 mii lei și o pierdere netă de 53 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COMINDLEMN MAROSI SRL plătitoare de TVA?
Da. COMINDLEMN MAROSI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1993 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.