Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA19 ani pe piață

COMAT ROȘU SRL

CUI 21918592J2007000409343

Șos. TURNU MĂGURELE - ROȘIORI DE VEDE, Sat Băduleasa, Comuna Putineiu, Teleorman

A primit finanțare publică (3 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 18,4 mil lei, profit net 215 mii lei, 19 angajați.

Despre COMAT ROȘU SRL

COMAT ROȘU SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 2007 cu numărul J2007000409343 și codul unic de înregistrare (CUI) 21918592, cu sediul în Băduleasa (com. Putineiu), județul Teleorman. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule” (cod CAEN 4730). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 18,4 mil lei (-9% față de 2024), un profit net de 215 mii lei și 19 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 17,4 mil lei la 18,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iunie 2007.

Date de identificare

CUI
21918592
Nr. Registrul Comerțului
J2007000409343
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
12 iunie 2007
EUID
ROONRC.J2007000409343
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 18.06.2007

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Teleorman

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
18,4 mil lei

-9% față de 2024

Profit net
215 mii lei
Angajați (medie)
19
Capitaluri proprii
4,1 mil lei
Datorii
5,4 mil lei
Active totale
9,5 mil lei
Marjă netă
1,2%
Cifră / angajat
966 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 57% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
010 mil20 mil30 mil2016: cifra de afaceri 8.639.307 lei; profit net 204.788 lei20162017: cifra de afaceri 9.113.412 lei; profit net 296.561 lei20172018: cifra de afaceri 11.449.075 lei; profit net 443.903 lei20182019: cifra de afaceri 9.847.160 lei; profit net 96.141 lei20192020: cifra de afaceri 11.375.981 lei; profit net 241.132 lei20202021: cifra de afaceri 17.449.507 lei; profit net 424.135 lei20212022: cifra de afaceri 18.753.689 lei; profit net 272.940 lei20222023: cifra de afaceri 17.849.880 lei; profit net 465.886 lei20232024: cifra de afaceri 20.076.022 lei; profit net 415.635 lei20242025: cifra de afaceri 18.359.685 lei; profit net 214.955 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă8,6 mil9,1 mil11,4 mil9,8 mil11,4 mil17,4 mil18,8 mil17,8 mil20,1 mil18,4 mil
Venituri totale8,8 mil9,2 mil11,5 mil10,3 mil12 mil17,5 mil19,8 mil18,4 mil20,6 mil18,4 mil
Cheltuieli totale8,5 mil8,8 mil11 mil10,2 mil11,7 mil17 mil19,5 mil17,8 mil20,2 mil18,1 mil
Profit / pierdere brută255 mii348 mii516 mii114 mii287 mii492 mii330 mii543 mii479 mii255 mii
Profit / pierdere netă205 mii297 mii444 mii96 mii241 mii424 mii273 mii466 mii416 mii215 mii
Număr mediu de angajați8121114171920222319
Active imobilizate2,4 mil2,2 mil2,1 mil8,3 mil7,3 mil6,6 mil5,9 mil5,1 mil4,1 mil3,2 mil
Active circulante2,4 mil3,1 mil3,1 mil2,4 mil3,4 mil4,1 mil3,1 mil3,7 mil4 mil3,9 mil
din care stocuri924 mii1,5 mil907 mii719 mii1 mil805 mii751 mii659 mii1 mil808 mii
creanțe1,4 mil1,6 mil2,2 mil1,6 mil2,2 mil2,8 mil1,9 mil2,8 mil2,9 mil2,9 mil
casa și conturi la bănci43 mii31 mii69 mii121 mii176 mii482 mii492 mii240 mii123 mii184 mii
Cheltuieli în avans—————————2,4 mil
Datorii1,6 mil1,9 mil1,3 mil3,2 mil3,6 mil3,8 mil2,7 mil2,7 mil2,5 mil5,4 mil
Venituri în avans———3,7 mil3,2 mil2,7 mil2,3 mil1,8 mil1,4 mil—
Capitaluri proprii3,2 mil3,5 mil3,9 mil3,8 mil4 mil4,1 mil4 mil4,2 mil4,2 mil4,1 mil
din care capital subscris vărsat31 mii31 mii31 mii31 mii31 mii31 mii31 mii31 mii31 mii31 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 20 în județul Teleorman și locul 155 din 907 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4730 – Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule.

Firme similare din județul Teleorman

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4730 – Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule

  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre COMAT ROȘU SRL

Care este CUI-ul firmei COMAT ROȘU SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMAT ROȘU SRL este 21918592, iar codul de TVA este RO21918592. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000409343, iar codul EUID este ROONRC.J2007000409343.

Unde are sediul COMAT ROȘU SRL?

Sediul social al firmei COMAT ROȘU SRL este în Șos. TURNU MĂGURELE - ROȘIORI DE VEDE, Sat Băduleasa, Comuna Putineiu, Teleorman, Băduleasa (com. Putineiu), județul Teleorman, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are COMAT ROȘU SRL?

Activitatea principală a firmei COMAT ROȘU SRL este „Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule”, cod CAEN 4730. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată COMAT ROȘU SRL?

COMAT ROȘU SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma COMAT ROȘU SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru COMAT ROȘU SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Băduleasa (com. Putineiu) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are COMAT ROȘU SRL?

În 2025, COMAT ROȘU SRL a raportat o cifră de afaceri de 18,4 mil lei și un profit net de 215 mii lei, cu 19 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este COMAT ROȘU SRL plătitoare de TVA?

Da. COMAT ROȘU SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iunie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează