Sari la conținut
mandat cenzori expirat; funcțiune; sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționariPlătitor TVATVA la încasare32 ani pe piață

COMAT MURES SA

CUI 1206930J26/483/1994

Str. DEPOZITELOR, Municipiul Târgu Mureș, Mureș

În 2025: cifra de afaceri 763 mii lei, pierdere netă 326 mii lei, 5 angajați.

Despre COMAT MURES SA

COMAT MURES SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 mai 1994 cu numărul J26/483/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 1206930, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice” (cod CAEN 4672). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 763 mii lei (-5% față de 2024), o pierdere netă de 326 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 662 mii lei la 763 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
1206930
Nr. Registrul Comerțului
J26/483/1994
Formă juridică
SA
Data înregistrării
30 mai 1994
EUID
ROONRC.J26/483/1994
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.1993

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
763 mii lei

-5% față de 2024

Pierdere netă
326 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
5,1 mil lei
Datorii
1,2 mil lei
Active totale
6,3 mil lei
Marjă netă
-42,8%
Cifră / angajat
153 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 818.807 lei; profit net 2.677.327 lei20162017: cifra de afaceri 709.036 lei; profit net 13.557 lei20172018: cifra de afaceri 759.510 lei; pierdere netă 126.601 lei20182019: cifra de afaceri 805.009 lei; profit net 70.992 lei20192020: cifra de afaceri 662.471 lei; profit net 2.848.108 lei20202022: cifra de afaceri 642.983 lei; pierdere netă 146.408 lei20222023: cifra de afaceri 719.839 lei; profit net 49.502 lei20232024: cifra de afaceri 805.281 lei; pierdere netă 282.429 lei20242025: cifra de afaceri 762.533 lei; pierdere netă 325.986 lei2025
Indicator (lei)201620172018201920202022202320242025
Cifra de afaceri netă819 mii709 mii760 mii805 mii662 mii643 mii720 mii805 mii763 mii
Venituri totale5,3 mil711 mii776 mii805 mii4 mil641 mii728 mii805 mii763 mii
Cheltuieli totale2,1 mil681 mii895 mii726 mii1,1 mil781 mii671 mii1,1 mil1,1 mil
Profit / pierdere brută3,2 mil30 mii-119 mii79 mii2,9 mil-140 mii57 mii-258 mii-303 mii
Profit / pierdere netă2,7 mil14 mii-127 mii71 mii2,8 mil-146 mii50 mii-282 mii-326 mii
Număr mediu de angajați666666665
Active imobilizate4,5 mil4,9 mil4,8 mil4,8 mil5,4 mil5,3 mil5,2 mil5,1 mil5,1 mil
Active circulante2,8 mil1 mil537 mii379 mii995 mii848 mii919 mii1,1 mil1,2 mil
din care stocuri202 mii159 mii157 mii176 mii175 mii166 mii166 mii166 mii166 mii
creanțe668 mii207 mii299 mii133 mii800 mii675 mii721 mii748 mii725 mii
casa și conturi la bănci1,9 mil673 mii81 mii70 mii20 mii6.99031 mii166 mii307 mii
Datorii4 mil2,6 mil1,6 mil1,4 mil445 mii466 mii434 mii822 mii1,2 mil
Capitaluri proprii3,3 mil3,3 mil3,7 mil3,8 mil5,9 mil5,6 mil5,7 mil5,4 mil5,1 mil
din care capital subscris vărsat1,6 mil1,6 mil1,6 mil1,6 mil1,6 mil1,6 mil1,6 mil1,6 mil1,6 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 24 din 41 în județul Mureș și locul 726 din 1.287 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4672 – Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice.

Firme similare din județul Mureș

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4672 – Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

  • 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 5210 Depozitări

Întrebări frecvente despre COMAT MURES SA

Care este CUI-ul firmei COMAT MURES SA?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMAT MURES SA este 1206930, iar codul de TVA este RO1206930. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/483/1994, iar codul EUID este ROONRC.J26/483/1994.

Unde are sediul COMAT MURES SA?

Sediul social al firmei COMAT MURES SA este în Str. DEPOZITELOR, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are COMAT MURES SA?

Activitatea principală a firmei COMAT MURES SA este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice”, cod CAEN 4672. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată COMAT MURES SA?

COMAT MURES SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 mai 1994, deci are 32 ani de activitate.

Cum pot contacta firma COMAT MURES SA?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0732 *** 946). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are COMAT MURES SA?

În 2025, COMAT MURES SA a raportat o cifră de afaceri de 763 mii lei și o pierdere netă de 326 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este COMAT MURES SA plătitoare de TVA?

Da. COMAT MURES SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează