COM ZENIT SRL
Str. LIBERTĂȚII, ap. 53, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 148 mii lei, pierdere netă 3.183 lei, 1 angajați.
Despre COM ZENIT SRL
COM ZENIT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 decembrie 1991 cu numărul J26/2039/1991 și codul unic de înregistrare (CUI) 1207048, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate” (cod CAEN 4762). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 148 mii lei (-2% față de 2024), o pierdere netă de 3.183 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 123 mii lei la 148 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1207048
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/2039/1991
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 decembrie 1991
- EUID
- ROONRC.J26/2039/1991
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 148 mii lei
- Pierdere netă
- 3.183 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 5.528 lei
- Datorii
- 48 mii lei
- Active totale
- 54 mii lei
- Marjă netă
- -2,2%
- Cifră / angajat
- 148 mii lei
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 90% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 109 mii | 123 mii | 134 mii | 139 mii | 110 mii | 123 mii | 152 mii | 143 mii | 151 mii | 148 mii |
| Venituri totale | 109 mii | 123 mii | 134 mii | 139 mii | 112 mii | 123 mii | 152 mii | 171 mii | 151 mii | 148 mii |
| Cheltuieli totale | 94 mii | 109 mii | 119 mii | 126 mii | 111 mii | 122 mii | 146 mii | 156 mii | 145 mii | 149 mii |
| Profit / pierdere brută | 16 mii | 14 mii | 16 mii | 13 mii | 1.626 | 1.003 | 6.202 | 14 mii | 5.694 | -1.737 |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | 12 mii | 14 mii | 12 mii | 865 | 346 | 4.833 | 13 mii | 4.214 | -3.183 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 358 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 57 mii | 57 mii | 64 mii | 65 mii | 58 mii | 61 mii | 62 mii | 78 mii | 67 mii | 54 mii |
| din care stocuri | 52 mii | 52 mii | 57 mii | 56 mii | 53 mii | 50 mii | 53 mii | 38 mii | 40 mii | 30 mii |
| creanțe | 352 | 2.677 | 2.843 | 2.472 | 2.476 | 2.340 | 2.346 | 34 mii | 14 mii | 14 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.069 | 1.960 | 3.740 | 7.119 | 3.414 | 8.552 | 6.344 | 6.915 | 12 mii | 9.470 |
| Cheltuieli în avans | 44 | 44 | 57 | 154 | 140 | 64 | 164 | 124 | — | — |
| Datorii | 56 mii | 44 mii | 36 mii | 26 mii | 37 mii | 39 mii | 36 mii | 39 mii | 54 mii | 48 mii |
| Capitaluri proprii | 925 | 13 mii | 28 mii | 39 mii | 21 mii | 22 mii | 26 mii | 39 mii | 13 mii | 5.528 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 17 în județul Mureș și locul 527 din 745 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4762 – Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate.
Firme similare din județul Mureș
- PAUL & NOEMI TRUST PRESS S.R.L. · Târgu Mureș216 mii lei · 2 ang.
- BALUBA S.R.L. · Târgu Mureș180 mii lei · 1 ang.
- KUTIEXIM S.R.L. · Târnăveni150 mii lei · 0 ang.
- GORILLA VANILLA S.R.L. · Târgu Mureș144 mii lei · 1 ang.
- REGINA PRO SER COM SRL · Târgu Mureș117 mii lei · 1 ang.
- KFL SRL · Târgu Mureș108 mii lei · 1 ang.
- CROM ELECTRO SRL · Sighișoara67 mii lei · 1 ang.
- VLASAM SERV COM SRL · Sighișoara38 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4762 – Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
- 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
Întrebări frecvente despre COM ZENIT SRL
Care este CUI-ul firmei COM ZENIT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COM ZENIT SRL este 1207048, iar codul de TVA este RO1207048. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/2039/1991, iar codul EUID este ROONRC.J26/2039/1991.
Unde are sediul COM ZENIT SRL?
Sediul social al firmei COM ZENIT SRL este în Str. LIBERTĂȚII, ap. 53, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COM ZENIT SRL?
Activitatea principală a firmei COM ZENIT SRL este „Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate”, cod CAEN 4762. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COM ZENIT SRL?
COM ZENIT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 decembrie 1991, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COM ZENIT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0265 *** 068). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COM ZENIT SRL?
În 2025, COM ZENIT SRL a raportat o cifră de afaceri de 148 mii lei și o pierdere netă de 3.183 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COM ZENIT SRL plătitoare de TVA?
Da. COM ZENIT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.