Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA34 ani pe piață

COM-TUR SRL

CUI 512680J1992000414194

Str. MULLER LASZLO, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita

În 2025: cifra de afaceri 4 mil lei, profit net 256 mii lei, 11 angajați.

Despre COM-TUR SRL

COM-TUR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 1992 cu numărul J1992000414194 și codul unic de înregistrare (CUI) 512680, cu sediul în Miercurea Ciuc, județul Harghita. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4 mil lei (-7% față de 2024), un profit net de 256 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 5,7 mil lei la 4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1994.

Date de identificare

CUI
512680
Nr. Registrul Comerțului
J1992000414194
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 martie 1992
EUID
ROONRC.J1992000414194
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.04.1994

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4 mil lei

-7% față de 2024

Profit net
256 mii lei
Angajați (medie)
11
Capitaluri proprii
4,2 mil lei
Datorii
955 mii lei
Active totale
5,2 mil lei
Marjă netă
6,5%
Cifră / angajat
359 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 18% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 4.048.376 lei; profit net 150.081 lei20162017: cifra de afaceri 7.204.574 lei; profit net 1.073.114 lei20172018: cifra de afaceri 2.529.502 lei; profit net 103.492 lei20182019: cifra de afaceri 10.522.916 lei; profit net 1.265.019 lei20192020: cifra de afaceri 4.819.035 lei; profit net 621.778 lei20202021: cifra de afaceri 5.681.121 lei; profit net 523.991 lei20212022: cifra de afaceri 9.387.972 lei; profit net 708.331 lei20222023: cifra de afaceri 4.604.996 lei; profit net 453.886 lei20232024: cifra de afaceri 4.248.262 lei; profit net 498.701 lei20242025: cifra de afaceri 3.952.565 lei; profit net 256.135 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă4 mil7,2 mil2,5 mil10,5 mil4,8 mil5,7 mil9,4 mil4,6 mil4,2 mil4 mil
Venituri totale4 mil7,2 mil2,5 mil10,6 mil4,8 mil5,7 mil9,4 mil4,7 mil4,3 mil4 mil
Cheltuieli totale3,9 mil5,9 mil2,4 mil9,1 mil4,1 mil5,1 mil8,6 mil4,1 mil3,7 mil3,7 mil
Profit / pierdere brută183 mii1,3 mil125 mii1,5 mil725 mii615 mii817 mii528 mii595 mii308 mii
Profit / pierdere netă150 mii1,1 mil103 mii1,3 mil622 mii524 mii708 mii454 mii499 mii256 mii
Număr mediu de angajați13121313131212111111
Active imobilizate193 mii216 mii275 mii404 mii725 mii800 mii771 mii753 mii819 mii860 mii
Active circulante1,7 mil4 mil2,9 mil4,1 mil4,7 mil8,8 mil5,3 mil5,4 mil4,5 mil4,3 mil
din care stocuri408 mii566 mii1 mil852 mii1,1 mil3,9 mil1,6 mil2,1 mil1,4 mil1,5 mil
creanțe880 mii2,6 mil678 mii1,3 mil917 mii1,5 mil1,7 mil1,5 mil1,4 mil1,3 mil
casa și conturi la bănci424 mii836 mii1,2 mil2 mil2,6 mil3,4 mil2 mil1,9 mil1,7 mil1,5 mil
Cheltuieli în avans2343392391623821.003162162162162
Datorii799 mii2,3 mil1,3 mil1,3 mil2 mil920 mii1,9 mil1,5 mil1 mil955 mii
Venituri în avans—————4,7 mil————
Capitaluri proprii1,1 mil1,9 mil2 mil3,2 mil3,4 mil3,9 mil4,2 mil4,7 mil4,3 mil4,2 mil
din care capital subscris vărsat240240240240240240240240240240

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 84 în județul Harghita și locul 636 din 9.073 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.

Firme similare din județul Harghita

Dosare în instanță

9 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 681/36/202423.12.2024

    alte cereri CERERE DE RESTITUIRE CAUTIUNE-DEFINITIVĂ PRIN NERECURARE

    Curtea de Apel Constanta · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 1802/234/202401.11.2024

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Gheorgheni · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 337/254/202129.03.2024

    rezoluţiune contract

    Curtea de Apel Constanta · Recurs · Civil · calitate: Recurent Reclamant

  • 8673/300/202426.03.2024

    pretenţii

    Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 6086/118/202305.09.2023

    obligare emitere act administrativ AUTORIZAŢIE NR 70/04.03.2005

    Tribunalul Constanta · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent

  • 2790/254/202313.06.2023

    acţiune în constatare

    Judecătoria Mangalia · Fond · Civil · calitate: Reclamant

  • 337/254/202103.04.2023

    rezoluţiune contract

    Tribunalul Constanta · Apel · Civil · calitate: Apelant Reclamant

  • 4001/327/202215.06.2022

    reziliere contract

    Judecătoria Tulcea · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 337/254/202128.01.2021

    rezoluţiune contract

    Judecătoria Mangalia · Fond · Civil · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Întrebări frecvente despre COM-TUR SRL

Care este CUI-ul firmei COM-TUR SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COM-TUR SRL este 512680, iar codul de TVA este RO512680. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000414194, iar codul EUID este ROONRC.J1992000414194.

Unde are sediul COM-TUR SRL?

Sediul social al firmei COM-TUR SRL este în Str. MULLER LASZLO, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita, județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are COM-TUR SRL?

Activitatea principală a firmei COM-TUR SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată COM-TUR SRL?

COM-TUR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 1992, deci are 34 ani de activitate.

Cum pot contacta firma COM-TUR SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0266 *** 174). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are COM-TUR SRL?

În 2025, COM-TUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 4 mil lei și un profit net de 256 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este COM-TUR SRL plătitoare de TVA?

Da. COM-TUR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează