COLEN OGRIS SRL
Str. STEFAN CEL MARE, bl. A5, sc. B, et. 1, ap. 17, Municipiul Curtea De Argeș, Argeș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 5 mil lei, profit net 1,1 mil lei, 20 angajați.
Despre COLEN OGRIS SRL
COLEN OGRIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 noiembrie 1997 cu numărul J03/831/1997 și codul unic de înregistrare (CUI) 9963543, cu sediul în Curtea De Argeș, județul Argeș. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 1,1 mil lei și 20 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,6 mil lei la 5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1999.
Date de identificare
- CUI
- 9963543
- Nr. Registrul Comerțului
- J03/831/1997
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 noiembrie 1997
- EUID
- ROONRC.J03/831/1997
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.09.1999
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Curtea De Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5 mil lei
- Profit net
- 1,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 20
- Capitaluri proprii
- 1,5 mil lei
- Datorii
- 1,9 mil lei
- Active totale
- 3,3 mil lei
- Marjă netă
- 22%
- Cifră / angajat
- 250 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 56% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,3 mil | 2,6 mil | 3,1 mil | 3,2 mil | 2,8 mil | 3,6 mil | 4,6 mil | 4,7 mil | 4,8 mil | 5 mil |
| Venituri totale | 2,3 mil | 2,6 mil | 3,1 mil | 3,2 mil | 3 mil | 4,1 mil | 4,6 mil | 4,7 mil | 4,8 mil | 5,5 mil |
| Cheltuieli totale | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,9 mil | 2,9 mil | 2,8 mil | 3,3 mil | 3,8 mil | 4 mil | 4,2 mil | 4,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 185 mii | 165 mii | 194 mii | 269 mii | 214 mii | 796 mii | 793 mii | 723 mii | 612 mii | 1,2 mil |
| Profit / pierdere netă | 155 mii | 141 mii | 169 mii | 250 mii | 178 mii | 773 mii | 755 mii | 677 mii | 515 mii | 1,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 23 | 28 | 27 | 27 | 20 | 20 | 23 | 24 | 21 | 20 |
| Active imobilizate | 22 mii | 73 mii | 43 mii | 185 mii | 167 mii | 173 mii | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,9 mil |
| Active circulante | 864 mii | 2,5 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 3,5 mil | 3,9 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 697 mii | 1,5 mil |
| din care stocuri | 372 mii | 355 mii | 286 mii | 340 mii | 246 mii | 251 mii | 187 mii | 210 mii | 222 mii | 250 mii |
| creanțe | 417 mii | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 318 mii | 979 mii |
| casa și conturi la bănci | 74 mii | 69 mii | 127 mii | 134 mii | 943 mii | 1,3 mil | 210 mii | 171 mii | 157 mii | 237 mii |
| Datorii | 429 mii | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,9 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 414 mii | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 457 mii | 443 mii | 471 mii | 550 mii | 728 mii | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 1,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 300 mii | 300 mii | 300 mii | 300 mii | 300 mii | 300 mii | 300 mii | 300 mii | 300 mii | 300 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 160 în județul Argeș și locul 113 din 8.010 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.
Firme similare din județul Argeș
- CLUB HUSH MUSIC PUB SRL · Mioveni3,5 mil lei · 17 ang.
- TRIUMPH ART INOVATIONS S.R.L. · Pitești3 mil lei · 12 ang.
- ARES AMMAN BUSINESS SRL · Ștefănești2,8 mil lei · 5 ang.
- GIMI CENTER VIS SRL · Pitești2,7 mil lei · 13 ang.
- DORDEVAMA - CUB A SRL · Pitești2,7 mil lei · 8 ang.
- PLAYMARK NATION PVM SRL · Curtea De Argeș2,6 mil lei · 2 ang.
- METROPOL SRL · Ciobănești (com. Băbana)2,5 mil lei · 9 ang.
- EURO TIM BUSINESS MAR SRL · Mioveni2,1 mil lei · 9 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5610 Restaurante
Întrebări frecvente despre COLEN OGRIS SRL
Care este CUI-ul firmei COLEN OGRIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COLEN OGRIS SRL este 9963543, iar codul de TVA este RO9963543. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J03/831/1997, iar codul EUID este ROONRC.J03/831/1997.
Unde are sediul COLEN OGRIS SRL?
Sediul social al firmei COLEN OGRIS SRL este în Str. STEFAN CEL MARE, bl. A5, sc. B, et. 1, ap. 17, Municipiul Curtea De Argeș, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COLEN OGRIS SRL?
Activitatea principală a firmei COLEN OGRIS SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630.
Când a fost înființată COLEN OGRIS SRL?
COLEN OGRIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 noiembrie 1997, deci are 28 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COLEN OGRIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 813). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COLEN OGRIS SRL?
În 2025, COLEN OGRIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 5 mil lei și un profit net de 1,1 mil lei, cu 20 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COLEN OGRIS SRL plătitoare de TVA?
Da. COLEN OGRIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1999. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.