COFERANI COM SRL
Str. NEPTUN, sc. A, ap. 4, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 108 mii lei, profit net 11 mii lei.
Despre COFERANI COM SRL
COFERANI COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 noiembrie 1994 cu numărul J08/2654/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6487682, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 108 mii lei (+38% față de 2024), un profit net de 11 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 91 mii lei la 108 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1998.
Date de identificare
- CUI
- 6487682
- Nr. Registrul Comerțului
- J08/2654/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 noiembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J08/2654/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.10.1998
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 108 mii lei
- Profit net
- 11 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 116 mii lei
- Datorii
- 92 mii lei
- Active totale
- 208 mii lei
- Marjă netă
- 10,2%
+38% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 44% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 122 mii | 78 mii | 63 mii | 86 mii | 40 mii | 91 mii | 72 mii | 106 mii | 79 mii | 108 mii |
| Venituri totale | 122 mii | 78 mii | 63 mii | 86 mii | 41 mii | 91 mii | 72 mii | 123 mii | 79 mii | 108 mii |
| Cheltuieli totale | 96 mii | 76 mii | 67 mii | 84 mii | 40 mii | 123 mii | 91 mii | 109 mii | 112 mii | 95 mii |
| Profit / pierdere brută | 27 mii | 2.756 | -4.492 | 1.889 | 492 | -32 mii | -19 mii | 14 mii | -33 mii | 13 mii |
| Profit / pierdere netă | 23 mii | 407 | -6.127 | 994 | 85 | -34 mii | -22 mii | 9.506 | -33 mii | 11 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | — | — | 1 | 0 | 0 | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 85 mii | 103 mii | 100 mii | 134 mii | 131 mii | 120 mii | 108 mii | 180 mii | 152 mii | 124 mii |
| Active circulante | 71 mii | 73 mii | 70 mii | 61 mii | 75 mii | 53 mii | 55 mii | 78 mii | 61 mii | 84 mii |
| din care stocuri | 3.771 | 8.047 | 19 mii | 24 mii | 41 mii | 19 mii | 20 mii | 43 mii | 19 mii | 19 mii |
| creanțe | 34 mii | 58 mii | 49 mii | 30 mii | 24 mii | 24 mii | 25 mii | 25 mii | 26 mii | 44 mii |
| casa și conturi la bănci | 33 mii | 7.738 | 1.826 | 6.663 | 9.893 | 9.916 | 9.860 | 11 mii | 17 mii | 22 mii |
| Datorii | 2.800 | 2.394 | 2.537 | 26 mii | 29 mii | 29 mii | 42 mii | 120 mii | 108 mii | 92 mii |
| Capitaluri proprii | 153 mii | 174 mii | 168 mii | 169 mii | 177 mii | 143 mii | 122 mii | 139 mii | 105 mii | 116 mii |
| din care capital subscris vărsat | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 232 din 327 în județul Brașov și locul 6.402 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Brașov
- THE M SHOP S.R.L. · Sânpetru117 mii lei · 1 ang.
- ALEDY FLOR DESIGN S.R.L. · Brașov110 mii lei · 1 ang.
- ADIROM ALL FOR HOME SRL · Brașov109 mii lei · 1 ang.
- AINSTAL S.R.L. · Brașov109 mii lei · 2 ang.
- S&S GRAPPA'S ENERGY S.R.L. · Făgăraș108 mii lei · 0 ang.
- INSTALAȚII SANITARE I&G CONSTRUCȚII S.R.L. · Brașov105 mii lei · 2 ang.
- ELIPTIC INSTAL CONSTRUCT S.R.L. · Sânpetru102 mii lei · 1 ang.
- ECOBIC TERMOSISTEM SRL · Săcele101 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 7111 Activități de arhitectură
Întrebări frecvente despre COFERANI COM SRL
Care este CUI-ul firmei COFERANI COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COFERANI COM SRL este 6487682, iar codul de TVA este RO6487682. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J08/2654/1994, iar codul EUID este ROONRC.J08/2654/1994.
Unde are sediul COFERANI COM SRL?
Sediul social al firmei COFERANI COM SRL este în Str. NEPTUN, sc. A, ap. 4, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COFERANI COM SRL?
Activitatea principală a firmei COFERANI COM SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COFERANI COM SRL?
COFERANI COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 noiembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COFERANI COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0294 *** 968). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COFERANI COM SRL?
În 2025, COFERANI COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 108 mii lei și un profit net de 11 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COFERANI COM SRL plătitoare de TVA?
Da. COFERANI COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.