CODE4CNC S.R.L.
Iasomiei, Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 196 mii lei, profit net 105 mii lei, 1 angajați.
Despre CODE4CNC S.R.L.
CODE4CNC S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 octombrie 2019 cu numărul J4/1663/2019 și codul unic de înregistrare (CUI) 41726290, cu sediul în Nicolae Bălcescu, județul Bacău. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 196 mii lei (-23% față de 2024), un profit net de 105 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 288 mii lei la 196 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 41726290
- Nr. Registrul Comerțului
- J4/1663/2019
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 octombrie 2019
- EUID
- ROONRC.J4/1663/2019
- Cod poștal
- 607355
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 196 mii lei
- Profit net
- 105 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 108 mii lei
- Datorii
- 76 mii lei
- Active totale
- 184 mii lei
- Marjă netă
- 53,4%
- Cifră / angajat
- 196 mii lei
-23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 41% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 31 mii | 255 mii | 288 mii | 269 mii | 275 mii | 255 mii | 196 mii |
| Venituri totale | 31 mii | 255 mii | 291 mii | 272 mii | 278 mii | 256 mii | 196 mii |
| Cheltuieli totale | 1.678 | 20 mii | 20 mii | 31 mii | 110 mii | 86 mii | 90 mii |
| Profit / pierdere brută | 29 mii | 235 mii | 272 mii | 241 mii | 168 mii | 170 mii | 107 mii |
| Profit / pierdere netă | 28 mii | 228 mii | 263 mii | 235 mii | 166 mii | 168 mii | 105 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | 11 mii | 16 mii | 6.530 | 2.953 | 1.361 |
| Active circulante | 31 mii | 243 mii | 260 mii | 228 mii | 212 mii | 339 mii | 182 mii |
| creanțe | 31 mii | 28 mii | — | 191 mii | — | 165 mii | 95 mii |
| casa și conturi la bănci | 50 | 215 mii | 260 mii | 37 mii | 212 mii | 174 mii | 87 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 332 | — |
| Datorii | 2.452 | 2.278 | 1.181 | 4.898 | 8.429 | 174 mii | 76 mii |
| Venituri în avans | — | 9.679 | 6.722 | 3.495 | 269 | — | — |
| Capitaluri proprii | 28 mii | 231 mii | 263 mii | 235 mii | 210 mii | 168 mii | 108 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 152 din 279 în județul Bacău și locul 9.298 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Bacău
- SEGMENT CAD S.R.L. · Bacău204 mii lei · 3 ang.
- ULTRA PROIECT SRL · Măgura203 mii lei · 0 ang.
- SCANTRUST GROUP S.R.L. · Bacău203 mii lei · 0 ang.
- LEXTO ENGINEERING S.R.L. · Frumoasa (com. Balcani)201 mii lei · 1 ang.
- AFINA CHEMISTRY BASIC DESIGN S.R.L. · Onești201 mii lei · 2 ang.
- ALU FACE S.R.L. · Târgu Ocna194 mii lei · 1 ang.
- PROMO GAZ MRG S.R.L. · Bacău181 mii lei · 0 ang.
- TOPO TECH 3D SRL · Bacău180 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre CODE4CNC S.R.L.
Care este CUI-ul firmei CODE4CNC S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CODE4CNC S.R.L. este 41726290. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J4/1663/2019, iar codul EUID este ROONRC.J4/1663/2019.
Unde are sediul CODE4CNC S.R.L.?
Sediul social al firmei CODE4CNC S.R.L. este în Iasomiei, Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău, județul Bacău, cod poștal 607355, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CODE4CNC S.R.L.?
Activitatea principală a firmei CODE4CNC S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CODE4CNC S.R.L.?
CODE4CNC S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 octombrie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CODE4CNC S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CODE4CNC S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Nicolae Bălcescu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CODE4CNC S.R.L.?
În 2025, CODE4CNC S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 196 mii lei și un profit net de 105 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CODE4CNC S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CODE4CNC S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.