COCOR SA
B-dul I.C. BRATIANU, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 16,9 mil lei, profit net 2,8 mil lei, 24 angajați.
Despre COCOR SA
COCOR SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 1991 cu numărul J1991008281407 și codul unic de înregistrare (CUI) 327763, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 16,9 mil lei (-8% față de 2024), un profit net de 2,8 mil lei și 24 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 11,7 mil lei la 16,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 327763
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991008281407
- Formă juridică
- SA
- Data înregistrării
- 07 august 1991
- EUID
- ROONRC.J1991008281407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 16,9 mil lei
- Profit net
- 2,8 mil lei
- Angajați (medie)
- 24
- Capitaluri proprii
- 121 mil lei
- Datorii
- 13,2 mil lei
- Active totale
- 135 mil lei
- Marjă netă
- 16,4%
- Cifră / angajat
- 703 mii lei
-8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 10% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 12,3 mil | 11,5 mil | 12,6 mil | 14,1 mil | 10,4 mil | 11,7 mil | 14,2 mil | 15 mil | 18,3 mil | 16,9 mil |
| Venituri totale | 12,7 mil | 21,1 mil | 12,7 mil | 17,1 mil | 10,5 mil | 11,7 mil | 14,3 mil | 15,3 mil | 18,3 mil | 17 mil |
| Cheltuieli totale | 10,4 mil | 13,1 mil | 9,7 mil | 10,7 mil | 8,8 mil | 10,7 mil | 10,6 mil | 12,4 mil | 12 mil | 13,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 2,3 mil | 8 mil | 3 mil | 6,4 mil | 1,7 mil | 953 mii | 3,6 mil | 2,8 mil | 6,3 mil | 3,3 mil |
| Profit / pierdere netă | 2,1 mil | 6,6 mil | 2,6 mil | 5,4 mil | 1,4 mil | 694 mii | 3 mil | 2,2 mil | 5,3 mil | 2,8 mil |
| Număr mediu de angajați | 19 | 19 | 18 | 21 | 24 | 25 | 24 | 25 | 24 | 24 |
| Active imobilizate | 145 mil | 136 mil | 134 mil | 132 mil | 131 mil | 129 mil | 128 mil | 126 mil | 127 mil | 127 mil |
| Active circulante | 6,3 mil | 4,4 mil | 6,8 mil | 7,5 mil | 10,4 mil | 7,4 mil | 7,6 mil | 6,7 mil | 7,7 mil | 7,8 mil |
| din care stocuri | 50 mii | 58 mii | 8.807 | 4.844 | 931 | 0 | 43 mii | 0 | 74 mii | 4.737 |
| creanțe | 3,5 mil | 3,5 mil | 5,3 mil | 5,7 mil | 5,6 mil | 5,8 mil | 5,6 mil | 5,3 mil | 5,4 mil | 5,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 2,7 mil | 774 mii | 1,4 mil | 1,6 mil | 4,7 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 2,1 mil | 1,9 mil |
| Cheltuieli în avans | 2.360 | 2.981 | 13 mii | 3.125 | 2.538 | 1.461 | 705 | 681 mii | 362 mii | 334 mii |
| Datorii | 53,6 mil | 41,9 mil | 39,4 mil | 33,1 mil | 33,1 mil | 27,7 mil | 23,2 mil | 19,4 mil | 15,4 mil | 13,2 mil |
| Venituri în avans | 886 mii | 912 mii | 890 mii | 765 mii | 746 mii | 948 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 96,5 mil | 97,7 mil | 100 mil | 106 mil | 107 mil | 108 mil | 111 mil | 113 mil | 118 mil | 121 mil |
| din care capital subscris vărsat | 12,1 mil | 12,1 mil | 12,1 mil | 12,1 mil | 12,1 mil | 12,1 mil | 12,1 mil | 12,1 mil | 12,1 mil | 12,1 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 149 din 3.398 în județul București și locul 239 din 14.554 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul București
- SUPERNOVA PANTELIMON RO S.R.L. · București Sector 617,3 mil lei · 0 ang.
- CI-CO SA · București Sector 217,3 mil lei · 31 ang.
- OPERA Center One SRL · București Sector 117,1 mil lei · 0 ang.
- STR ASSET MANAGEMENT S.R.L. · București Sector 117 mil lei · 70 ang.
- SUPERNOVA BACAU RO S.R.L. · București Sector 617 mil lei · 0 ang.
- SOLITAIRE INVEST S.R.L. · București Sector 116,9 mil lei · 13 ang.
- PIATA VITAN SRL · București Sector 316,6 mil lei · 18 ang.
- EUROCOOLING CENTER SRL · București Sector 216,5 mil lei · 25 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
- 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Întrebări frecvente despre COCOR SA
Care este CUI-ul firmei COCOR SA?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COCOR SA este 327763, iar codul de TVA este RO327763. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991008281407, iar codul EUID este ROONRC.J1991008281407.
Unde are sediul COCOR SA?
Sediul social al firmei COCOR SA este în B-dul I.C. BRATIANU, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COCOR SA?
Activitatea principală a firmei COCOR SA este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COCOR SA?
COCOR SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COCOR SA?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0221 *** 403). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COCOR SA?
În 2025, COCOR SA a raportat o cifră de afaceri de 16,9 mil lei și un profit net de 2,8 mil lei, cu 24 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COCOR SA plătitoare de TVA?
Da. COCOR SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.