COCO CID FARMA SRL
Str. BABA NOVAC, et. P, ap. 2, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 947 mii lei, profit net 393 mii lei, 2 angajați.
Despre COCO CID FARMA SRL
COCO CID FARMA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 decembrie 2006 cu numărul J2006000929068 și codul unic de înregistrare (CUI) 20302100, cu sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată” (cod CAEN 5520). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 947 mii lei (+13% față de 2024), un profit net de 393 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 496 mii lei la 947 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 ianuarie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 20302100
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000929068
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 decembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000929068
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 04.01.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 947 mii lei
- Profit net
- 393 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 405 mii lei
- Datorii
- 181 mii lei
- Active totale
- 585 mii lei
- Marjă netă
- 41,5%
- Cifră / angajat
- 473 mii lei
+13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 446 mii | 482 mii | 471 mii | 413 mii | 417 mii | 496 mii | 523 mii | 669 mii | 834 mii | 947 mii |
| Venituri totale | 446 mii | 482 mii | 471 mii | 413 mii | 417 mii | 496 mii | 523 mii | 669 mii | 834 mii | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 436 mii | 466 mii | 490 mii | 403 mii | 437 mii | 509 mii | 512 mii | 626 mii | 810 mii | 1,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 10 mii | 16 mii | -19 mii | 11 mii | -21 mii | -13 mii | 10 mii | 43 mii | 24 mii | 481 mii |
| Profit / pierdere netă | 8.468 | 11 mii | -24 mii | 6.475 | -25 mii | -18 mii | 5.051 | 36 mii | 3.627 | 393 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | 56 mii | 39 mii | 26 mii | 6.463 | 0 | 2.914 | 17 mii | 2.660 |
| Active circulante | 236 mii | 262 mii | 213 mii | 200 mii | 200 mii | 227 mii | 313 mii | 345 mii | 397 mii | 583 mii |
| din care stocuri | 97 mii | 88 mii | 72 mii | 70 mii | 81 mii | 91 mii | 135 mii | 163 mii | 266 mii | — |
| creanțe | 123 mii | 174 mii | 125 mii | 111 mii | 94 mii | 120 mii | 156 mii | 170 mii | 117 mii | 364 mii |
| casa și conturi la bănci | 16 mii | 743 | 16 mii | 18 mii | 26 mii | 17 mii | 22 mii | 13 mii | 13 mii | 219 mii |
| Datorii | 220 mii | 235 mii | 266 mii | 230 mii | 242 mii | 267 mii | 341 mii | 340 mii | 403 mii | 181 mii |
| Capitaluri proprii | 16 mii | 27 mii | 3.228 | 9.703 | -15 mii | -33 mii | -28 mii | 7.800 | 11 mii | 405 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 100 în județul Bistrița-Năsăud și locul 474 din 5.790 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- BN VULTURUL COLIBITA S.R.L. · Colibița (com. Bistrița Bârgăului)956 mii lei · 6 ang.
- LORIN GUEST HOUSE S.R.L. · Cristeștii Ciceului (com. Uriu)624 mii lei · 6 ang.
- SAFEOIL SRL · Sângeorz-Băi578 mii lei · 6 ang.
- ERITREEA SOFT SRL · Bistrița561 mii lei · 1 ang.
- PENSIUNEA DECORALE SRL · Sângeorz-Băi557 mii lei · 4 ang.
- CONON ECOVERT SRL · Bistrița Bârgăului526 mii lei · 2 ang.
- PASUL TIHUTA SRL · Piatra Fantinele (com. Tiha Bârgăului)508 mii lei · 1 ang.
- DIVISION INTERACTIVES SRL · Sant484 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Întrebări frecvente despre COCO CID FARMA SRL
Care este CUI-ul firmei COCO CID FARMA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COCO CID FARMA SRL este 20302100, iar codul de TVA este RO20302100. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000929068, iar codul EUID este ROONRC.J2006000929068.
Unde are sediul COCO CID FARMA SRL?
Sediul social al firmei COCO CID FARMA SRL este în Str. BABA NOVAC, et. P, ap. 2, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COCO CID FARMA SRL?
Activitatea principală a firmei COCO CID FARMA SRL este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată”, cod CAEN 5520.
Când a fost înființată COCO CID FARMA SRL?
COCO CID FARMA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 decembrie 2006, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COCO CID FARMA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0263 *** 639). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COCO CID FARMA SRL?
În 2025, COCO CID FARMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 947 mii lei și un profit net de 393 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COCO CID FARMA SRL plătitoare de TVA?
Da. COCO CID FARMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 ianuarie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.