Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA28 ani pe piață

CLIO SRL

CUI 11132821J1998000297313

Str. FABRICII, sc. A, et. 2, ap. 4, Municipiul Zalău, Sălaj

A primit finanțare publică (10 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 36,5 mil lei, profit net 416 mii lei, 88 angajați.

Despre CLIO SRL

CLIO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 septembrie 1998 cu numărul J1998000297313 și codul unic de înregistrare (CUI) 11132821, cu sediul în Zalău, județul Sălaj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 36,5 mil lei (+20% față de 2024), un profit net de 416 mii lei și 88 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 27 mil lei la 36,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 noiembrie 1998.

Date de identificare

CUI
11132821
Nr. Registrul Comerțului
J1998000297313
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
29 septembrie 1998
EUID
ROONRC.J1998000297313
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 02.11.1998

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Sălaj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
36,5 mil lei

+20% față de 2024

Profit net
416 mii lei
Angajați (medie)
88
Capitaluri proprii
5,6 mil lei
Datorii
25,6 mil lei
Active totale
31,7 mil lei
Marjă netă
1,1%
Cifră / angajat
414 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
010 mil20 mil30 mil40 mil2016: cifra de afaceri 9.886.859 lei; profit net 670.292 lei20162017: cifra de afaceri 10.408.797 lei; profit net 534.968 lei20172018: cifra de afaceri 12.448.448 lei; profit net 726.229 lei20182019: cifra de afaceri 19.951.551 lei; profit net 619.579 lei20192020: cifra de afaceri 26.858.729 lei; profit net 862.580 lei20202021: cifra de afaceri 27.015.000 lei; profit net 1.001.542 lei20212022: cifra de afaceri 28.626.739 lei; profit net 491.242 lei20222023: cifra de afaceri 30.015.282 lei; profit net 469.362 lei20232024: cifra de afaceri 30.338.424 lei; profit net 339.033 lei20242025: cifra de afaceri 36.455.362 lei; profit net 416.082 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă9,9 mil10,4 mil12,4 mil20 mil26,9 mil27 mil28,6 mil30 mil30,3 mil36,5 mil
Venituri totale10,9 mil11,3 mil13,2 mil20,8 mil27,4 mil27,6 mil29,6 mil31,9 mil31,7 mil40,1 mil
Cheltuieli totale10,1 mil10,7 mil12,4 mil20,1 mil26,4 mil26,4 mil29 mil31,4 mil31,2 mil39,6 mil
Profit / pierdere brută754 mii617 mii830 mii735 mii989 mii1,2 mil569 mii493 mii438 mii547 mii
Profit / pierdere netă670 mii535 mii726 mii620 mii863 mii1 mil491 mii469 mii339 mii416 mii
Număr mediu de angajați57646548493432314588
Active imobilizate5,6 mil5,2 mil6,4 mil9,5 mil9,7 mil8,6 mil7,2 mil8,8 mil13,7 mil19,6 mil
Active circulante2 mil2 mil1,9 mil2,3 mil3,4 mil4,7 mil4,5 mil6 mil7,8 mil11,3 mil
din care stocuri12 mii42 mii15 mii16 mii19 mii-26 mii—2.845711 mii3,2 mil
creanțe1,7 mil1,7 mil1,7 mil2,8 mil2,3 mil4,4 mil3,6 mil3,7 mil6,6 mil7,9 mil
casa și conturi la bănci257 mii269 mii198 mii-527 mii1 mil382 mii935 mii2,3 mil456 mii217 mii
Cheltuieli în avans162 mii91 mii96 mii190 mii————542 mii753 mii
Datorii4,7 mil4,1 mil4,6 mil7,9 mil8,2 mil7,8 mil6,3 mil9,1 mil16,2 mil25,6 mil
Venituri în avans168 mii92 mii——————0492 mii
Capitaluri proprii2,8 mil3,1 mil3,9 mil4,2 mil4,8 mil5,5 mil5,3 mil5,7 mil5,9 mil5,6 mil
din care capital subscris vărsat700 mii700 mii700 mii700 mii700 mii700 mii700 mii700 mii700 mii700 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 5 din 248 în județul Sălaj și locul 391 din 19.582 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Sălaj

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 47 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 9240/271/202612.05.2026

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 1493/242/202611.05.2026

    contestaţie la executare

    Judecătoria Huedin · Fond · Civil · calitate: Intimat

  • 1938/337/202609.04.2026

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Zalau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 1405/337/202623.03.2026

    pretenţii

    Judecătoria Zalau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 10735/299/202611.03.2026

    pretenţii 74928,84 LEI

    Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

  • 218/84/202627.02.2026

    acţiune în răspundere patrimonială

    Tribunalul Salaj · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât

  • 12952/333/202511.11.2025

    validare poprire

    Judecătoria Vaslui · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 5316/337/2022*27.10.2025

    contestaţie la executare

    Tribunalul Salaj · Apel · Civil · calitate: Apelant

  • 546/337/202326.09.2025

    pretenţii

    Curtea de Apel Cluj · Recurs · Civil · calitate: Recurent Reclamant

  • 24192/211/202515.09.2025

    pretenţii

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 2363 Fabricarea betonului
  • 2364 Fabricarea mortarului
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
  • 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Întrebări frecvente despre CLIO SRL

Care este CUI-ul firmei CLIO SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CLIO SRL este 11132821, iar codul de TVA este RO11132821. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1998000297313, iar codul EUID este ROONRC.J1998000297313.

Unde are sediul CLIO SRL?

Sediul social al firmei CLIO SRL este în Str. FABRICII, sc. A, et. 2, ap. 4, Municipiul Zalău, Sălaj, județul Sălaj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CLIO SRL?

Activitatea principală a firmei CLIO SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CLIO SRL?

CLIO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 septembrie 1998, deci are 28 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CLIO SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0260 *** 819). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CLIO SRL?

În 2025, CLIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 36,5 mil lei și un profit net de 416 mii lei, cu 88 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CLIO SRL plătitoare de TVA?

Da. CLIO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 noiembrie 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează