CLIMA SHOP SRL
SOMEȘULUI, ap. 2, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 3,6 mil lei, profit net 262 mii lei, 1 angajați.
Despre CLIMA SHOP SRL
CLIMA SHOP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 septembrie 2015 cu numărul J2015002880123 și codul unic de înregistrare (CUI) 35035869, cu sediul în Florești, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire” (cod CAEN 4684). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,6 mil lei (+178% față de 2024), un profit net de 262 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 519 mii lei la 3,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 decembrie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 35035869
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015002880123
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 septembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015002880123
- Cod poștal
- 407280
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 04.12.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,6 mil lei
- Profit net
- 262 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 263 mii lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 7,3%
- Cifră / angajat
- 3,6 mil lei
+178% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,3 mil | 2,5 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 748 mii | 519 mii | 2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 3,6 mil |
| Venituri totale | 1,3 mil | 2,5 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 748 mii | 522 mii | 2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 3,6 mil |
| Cheltuieli totale | 1,2 mil | 2,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 779 mii | 607 mii | 2 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 3,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 81 mii | 105 mii | 67 mii | 39 mii | -31 mii | -85 mii | 89 mii | 25 mii | 69 mii | 311 mii |
| Profit / pierdere netă | 67 mii | 85 mii | 54 mii | 26 mii | -38 mii | -91 mii | 68 mii | 12 mii | 34 mii | 262 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 138 | 11 mii | 9.290 | 13 mii | 10 mii | 6.870 | 3.733 | 1.623 | 3.091 | 83 mii |
| Active circulante | 482 mii | 1,2 mil | 1 mil | 782 mii | 140 mii | 59 mii | 85 mii | 218 mii | 112 mii | 1,3 mil |
| din care stocuri | 113 mii | 232 mii | 309 mii | 220 mii | 86 mii | 32 mii | 62 mii | 28 mii | 74 mii | 122 mii |
| creanțe | 255 mii | 769 mii | 616 mii | 620 mii | 123 mii | 79 mii | 12 mii | 157 mii | 7.093 | 1,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 115 mii | 156 mii | 114 mii | -57 mii | -69 mii | -52 mii | 11 mii | 32 mii | 31 mii | 39 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 221 | — | — | 1.132 | 1.237 | 719 | 539 | 557 | — |
| Datorii | 421 mii | 1 mil | 950 mii | 769 mii | 170 mii | 177 mii | 131 mii | 250 mii | 111 mii | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 62 mii | 147 mii | 99 mii | 26 mii | -19 mii | -110 mii | -42 mii | -30 mii | 4.080 | 263 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 21 din 47 în județul Cluj și locul 283 din 737 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4684 – Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire.
Firme similare din județul Cluj
- PICOMTI IMPEX SRL · Cluj-Napoca4,7 mil lei · 9 ang.
- EURO HIPARION SRL · Cluj-Napoca3,5 mil lei · 8 ang.
- COMPVEST SRL · Cluj-Napoca2,9 mil lei · 3 ang.
- DENA ASIS SRL · Cluj-Napoca2,8 mil lei · 4 ang.
- HTS INSTAL EXPERT S.R.L. · Dej2,6 mil lei · 3 ang.
- CRISTAL ECOSISTEM SRL · Cluj-Napoca2,6 mil lei · 2 ang.
- ZWX GROUP INVEST S.R.L. · Cluj-Napoca2,3 mil lei · 1 ang.
- MARIBEL WINDOOR SRL · Florești2,3 mil lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4684 – Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre CLIMA SHOP SRL
Care este CUI-ul firmei CLIMA SHOP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CLIMA SHOP SRL este 35035869, iar codul de TVA este RO35035869. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015002880123, iar codul EUID este ROONRC.J2015002880123.
Unde are sediul CLIMA SHOP SRL?
Sediul social al firmei CLIMA SHOP SRL este în SOMEȘULUI, ap. 2, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj, județul Cluj, cod poștal 407280, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CLIMA SHOP SRL?
Activitatea principală a firmei CLIMA SHOP SRL este „Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire”, cod CAEN 4684. În Registrul Comerțului are autorizate în total 32 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CLIMA SHOP SRL?
CLIMA SHOP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 septembrie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CLIMA SHOP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0728 *** 740). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CLIMA SHOP SRL?
În 2025, CLIMA SHOP SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,6 mil lei și un profit net de 262 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CLIMA SHOP SRL plătitoare de TVA?
Da. CLIMA SHOP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 decembrie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.